Strona 213 z 222 PierwszyPierwszy ... 113163203211212213214215 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 121 do 2 130 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2121

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Witam,

    chciał bym wszystkim z forum odradzić sprzedającego https://allegro.pl/uzytkownik/41855755/oceny nick cool_arts Kupiłem od niego SIGMA EX MACRO 105mm 1:2,8 ;58mm. Mój błąd polegał na tym że nie napisałem do niego wcześniej i nie spytałem czy obiektyw jest 100% sprawny. Okazało się że przesłona zacina się po wyżej f2.8. Na chwilę obecną sprzedający broni się tym że w opisie aukcji było napisane "Obiektyw w pełni współpracuje na ustawieniu światła 1:2,8". Miejcie się na baczności. Przyznaję żę zmylił mnie opis "- AF pracuje prawidłowo, w całym zakresie". Chciał się tylko podzielić doświadczeniami.

  2. #2122
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    "towar niezgodny z opisem" - reklamuj?

  3. #2123
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez patykosky Zobacz posta
    Witam,

    chciał bym wszystkim z forum odradzić sprzedającego https://allegro.pl/uzytkownik/41855755/oceny nick cool_arts Kupiłem od niego SIGMA EX MACRO 105mm 1:2,8 ;58mm. Mój błąd polegał na tym że nie napisałem do niego wcześniej i nie spytałem czy obiektyw jest 100% sprawny. Okazało się że przesłona zacina się po wyżej f2.8. Na chwilę obecną sprzedający broni się tym że w opisie aukcji było napisane "Obiektyw w pełni współpracuje na ustawieniu światła 1:2,8". Miejcie się na baczności. Przyznaję żę zmylił mnie opis "- AF pracuje prawidłowo, w całym zakresie". Chciał się tylko podzielić doświadczeniami.
    Nawet gdybyś zapytał, czy obiektyw jest w pełni sprawny, dostałbyś - zgodna z prawdą - odpowiedź twierdzącą. Czy chodzi o to, że aparat pokazuje błąd przy ustawieniu przysłony innej niż "pełna dziura", i przy robieniu zdjęć, i przy podglądzie głębi ostrości? Jeśli tak - obiektyw (prawdopodobnie) jest sprawny, i będzie dobrze działał z analogowymi lustrzankami Canona, lub d30, d60 i pierwszymi seriami 10d. Canon zmienił w pewnym momencie coś w protokole transmisji aparat-obiektyw, i starsze obiektywy Sigma przestały działać przy innych przysłonach niż pełna.
    Co do opisu i niezadowolenia z transakcji, sprawa jest dyskusyjna. Z jednej strony opis mówi, że "działa przy 2.8" ale nie mówi, że "działa TYLKO przy 2.8", i można próbować tego punktu zaczepienia, ale prawdopodobnie bez pomocy np. rzecznika konsumentów albo prawnika się nie obejdzie.
    Jak rozumiem przespałeś sprawę i nie możesz skorzystać z tego:
    "6) ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI I REGULAMINEM ALLEGRO, KAŻDY MOŻE ODESŁAĆ KUPIONY PRZEDMIOT W TERMINIE 14 DNI OD DATY DORĘCZENIA. MOIM OBOWIĄZKIEM, JEST ZWRÓCIĆ KOSZTY PONIESIONE W AUKCJI, TEŻ W TERMINIE 14 DNI." (cytat z "informacja od sprzedającego" z tej aukcji)? Jeśli jeszcze nie minęło 14 dni od otrzymania obiektywu, wyślij (pocztą, mailem, przez formularz allegro) oświadczenie o odstąpieniu od umowy (wzory znajdziesz w internecie). Sprzedawca (firma) wprowadza w błąd - konsument ma 14 dni na odstąpienie od umowy (nie na odesłanie przedmiotu):
    https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl...enia-od-umowy/
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 07-07-2017 o 13:04

  4. #2124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez patykosky Zobacz posta
    Witam,

    chciał bym wszystkim z forum odradzić sprzedającego https://allegro.pl/uzytkownik/41855755/oceny nick cool_arts Kupiłem od niego SIGMA EX MACRO 105mm 1:2,8 ;58mm. Mój błąd polegał na tym że nie napisałem do niego wcześniej i nie spytałem czy obiektyw jest 100% sprawny. Okazało się że przesłona zacina się po wyżej f2.8. Na chwilę obecną sprzedający broni się tym że w opisie aukcji było napisane "Obiektyw w pełni współpracuje na ustawieniu światła 1:2,8". Miejcie się na baczności. Przyznaję żę zmylił mnie opis "- AF pracuje prawidłowo, w całym zakresie". Chciał się tylko podzielić doświadczeniami.
    Nie ma przed czym ostrzegać, tylko skorzystać z przysługującego ci prawa. Masz 14 dni na odstąpienie od umowy.
    Ostrzeżeniem będzie wystawiony przez ciebie negatyw.

  5. #2125
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Niezależnie od kwestii prawnych i jak odzyskać pieniądze, popełniłeś błąd nie czytając opisu. Nawet jeśli wszysto skończy się pomyślnie, i tak stracisz na to sporo czasu i zbędnej irytacji.

    Opis czyta się uważnie nie tylko po to, żeby dowiedzieć się czegoś o sprzęcie, ale również żeby dowiedzieć się czegoś o sprzedawcy. Ja bym natychmiast olał ofertę z takimi bezsensownymi tekstami, że "w pełni współpracuje na f2.8" bez dalszych wyjaśnień. To nie ma sensu, więc pewnie sprzedawca nie ma sensu. Bardzo rzadko dopytuję na eBay o co chodzi, bo taki tekst dla mnie od razu dyskwalifikuje sprzedawcę. Tylko w przypadkach, kiedy naprawdę może to być jakaś zwykła pomyłka chciałoby mi się to wyjaśniać. Łatwiej ruszyć myszą czy palcem i znaleźć inną ofertę z sensownym opisem.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #2126

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Osobiście straciłem 90% zaufania do allegro od czasu jak zmienili system komentarzy.
    Teraz bodajże są widoczne tylko z 12 miesięcy i sprzedający może prosić allegro o usuniecie komentarza.
    Gdy firma prosi o usunięcie negatywa to serwisy często bardziej wierzą im niż klientowi.
    Bo firma/ sprzedający daje kasę na prowizję.
    Sam tego doświadczyłem gdy dałem negatywa na opineo.
    Firma w mailach do opineo kłamała w żywe oczy i mój komentarz usunięto.

  7. #2127
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ja bym natychmiast olał ofertę z takimi bezsensownymi tekstami, że "w pełni współpracuje na f2.8" bez dalszych wyjaśnień. To nie ma sensu, więc pewnie sprzedawca nie ma sensu. Bardzo rzadko dopytuję na eBay o co chodzi, bo taki tekst dla mnie od razu dyskwalifikuje sprzedawcę. Tylko w przypadkach, kiedy naprawdę może to być jakaś zwykła pomyłka chciałoby mi się to wyjaśniać. Łatwiej ruszyć myszą czy palcem i znaleźć inną ofertę z sensownym opisem.
    tylko, że za takim opisem dalej idzie atrakcyjna cena a ta jak wiadomo czyni cuda
    czasem warto zaryzykować tylko trzeba mieć świadomość ryzyka
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #2128
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    tylko, że za takim opisem dalej idzie atrakcyjna cena a ta jak wiadomo czyni cuda
    czasem warto zaryzykować tylko trzeba mieć świadomość ryzyka
    To nie było ryzyko, ale "niedopowiedzenie" w opisie, kierowane do niedoświadczonego użytkownika, dlatego można się zastanawiać, czy nie można go traktować jako świadomą próbę wprowadzenia w błąd.
    Widziałem tą aukcję od początku, cena była bardzo atrakcyjna, ale widząc starą wersję Sigmy* nawet nie czytałem dokładnie opisu do końca, bo jeśli firma handlująca sprzętem sprzedaje obiektyw "za połowę wartości"** , to nie robi tego przypadkiem.

    * - wiem o problemach z firmware obiektywów i pracy wyłącznie "na pełnej dziurze", gdyby to miał być obiektyw tylko portretowy, może dałoby się przeżyć, ale raczej nie przy makro
    ** - połowę wartości nowszej wersji, działającej poprawnie z lustrzankami cyfrowymi
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 08-07-2017 o 13:00

  9. #2129
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Osobiście straciłem 90% zaufania do allegro od czasu jak zmienili system komentarzy.
    Teraz bodajże są widoczne tylko z 12 miesięcy i sprzedający może prosić allegro o usuniecie komentarza.
    Gdy firma prosi o usunięcie negatywa to serwisy często bardziej wierzą im niż klientowi.
    Bo firma/ sprzedający daje kasę na prowizję.
    Sam tego doświadczyłem gdy dałem negatywa na opineo.
    Firma w mailach do opineo kłamała w żywe oczy i mój komentarz usunięto.
    A co ma do tego allegro. Każdy zakup obarczony jest ryzykiem. Chcesz mieć bezpiecznie kupujesz nowe

  10. #2130
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    To nie było ryzyko, ale "niedopowiedzenie" w opisie, kierowane do niedoświadczonego użytkownika, dlatego można się zastanawiać, czy nie można go traktować jako świadomą próbę wprowadzenia w błąd.
    Widziałem tą aukcję od początku, cena była bardzo atrakcyjna, ale widząc starą wersję Sigmy* nawet nie czytałem dokładnie opisu do końca, bo jeśli firma handlująca sprzętem sprzedaje obiektyw "za połowę wartości"** , to nie robi tego przypadkiem.

    * - wiem o problemach z firmware obiektywów i pracy wyłącznie "na pełnej dziurze", gdyby to miał być obiektyw tylko portretowy, może dałoby się przeżyć, ale raczej nie przy makro
    ** - połowę wartości nowszej wersji, działającej poprawnie z lustrzankami cyfrowymi
    a pamiętasz jakżeśmy się tu na forum ze trzy lata temu ekscytowali licytacją przed choinka na allegro Canona D60?
    poszedł za bardzo dobre pieniądze, potem jeszcze kupiec szybko go wystawił i próbował odzyskać zainwestowane środki
    taka drobna zmiana w opisie a jaka różnica po rozpakowaniu paczki
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 09-07-2017 o 08:23
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 213 z 222 PierwszyPierwszy ... 113163203211212213214215 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •