Strona 206 z 222 PierwszyPierwszy ... 106156196204205206207208216 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 051 do 2 060 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2051
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Ostrożności nigdy za wiele. Sam kupiłem całkiem niedawno 5d3 na licytacji a nie kup teraz i to biłem się z kilkoma osobami. Kwota była nie mała bo blisko 8tys a tu okazało się że ktoś przejął konto i mail sprzedającego. Wiadomości z maila allegrowicza i że jest za granicą...
    L

  2. #2052
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    czasem jak kwota za niska to właściciel ściemnia i nie chce sprzedać za tyle
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #2053
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    Ostrożności nigdy za wiele. Sam kupiłem całkiem niedawno 5d3 na licytacji a nie kup teraz i to biłem się z kilkoma osobami. Kwota była nie mała bo blisko 8tys a tu okazało się że ktoś przejął konto i mail sprzedającego. Wiadomości z maila allegrowicza i że jest za granicą...
    Jak ktoś przejmuje konto to albo ma już przejętego maila właściciela albo zmienia maila w allegro na inny. Właściciel długo nie dowie się ze jego konto zostało przejęte. Przejmowane są konta gdzie właściciel nie loguje się od dłuższego czasu, trzeba uważać na droższe zakupu jeżeli ostatni komentarz pojawił się np. rok wcześniej na karcie sprzedającego. Obstawiam wersję Becka

  4. #2054
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Szanowni Forumowicze,
    czy Waszym zdaniem jest coś podejrzanego w tej aukcji? samemu ciężko mi ocenić, bo jestem własnie na etapie zakupu 80D
    https://www.olx.pl/oferta/canon-eos-...tml#d7cb5cc169

    na pytanie dlaczego nie ma gwarancji uzyskałem odpowiedź:
    "Aparat kupiony był w Anglii. I wrzucony w koszty firmy. Ja nie dostałem gwarancji ani faktury."
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  5. #2055
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Wg mnie nie. Wziełabym, ale z odbiorem osobistym.

  6. #2056
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez sprocket73 Zobacz posta
    Szanowni Forumowicze,
    czy Waszym zdaniem jest coś podejrzanego w tej aukcji? samemu ciężko mi ocenić, bo jestem własnie na etapie zakupu 80D
    https://www.olx.pl/oferta/canon-eos-...tml#d7cb5cc169

    na pytanie dlaczego nie ma gwarancji uzyskałem odpowiedź:
    "Aparat kupiony był w Anglii. I wrzucony w koszty firmy. Ja nie dostałem gwarancji ani faktury."
    Powinna się zapalić lampka. Którym on jest właścicielem ? Za 700zł więcej masz aparat nowy z 2 letnią gwarancją. OLX - tylko odbiór osobisty

  7. #2057
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Gość handluje aparatami? Bo ma jeszcze inne w sprzedaży. Nie ma do tego papierów... Oprócz tego sprzedaje jakiś szajs...
    Po pierwsze nie wiadomo, czy pisze prawdę. Po drugie nie wiadomo czy właściciel aparatu wie, ze jest on sprzedawany... Naprawdę za te kilkaset złotych możesz miec nowy i pewny sprzęt.

  8. #2058

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    https://www.olx.pl/oferta/aparat-can...tml#a1ac2b43e9


    Czy waszym zdaniem, warto zaryzykować kupno tego aparatu, za pobraniem.?
    Co myślicie o sklepie

  9. #2059
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Radzillao0 Zobacz posta
    https://www.olx.pl/oferta/aparat-can...tml#a1ac2b43e9


    Czy waszym zdaniem, warto zaryzykować kupno tego aparatu, za pobraniem.?
    Co myślicie o sklepie

    To nie sklep tylko ogłoszenia użytkowanika SKLEP na portalu OLX. Sklep ma adres, nazwę, numer Nip itd. Oczywiście może to jak najbardzieć być uczciwie działająca firma. OLX to portal do zakupów lokalnych.
    Co zmieni odbiór towaru za pobraniem ? Płacisz, kurier odchodzi a ty otwierasz paczkę - jak w środku zamiast aparatu są ziemniaki to możesz co jedyne z kurierem porozmawiać o tym jak ciężkie jest życie.

  10. #2060
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    To nie sklep tylko ogłoszenia użytkowanika SKLEP na portalu OLX. Sklep ma adres, nazwę, numer Nip itd. Oczywiście może to jak najbardzieć być uczciwie działająca firma. OLX to portal do zakupów lokalnych.
    Co zmieni odbiór towaru za pobraniem ? Płacisz, kurier odchodzi a ty otwierasz paczkę - jak w środku zamiast aparatu są ziemniaki to możesz co jedyne z kurierem porozmawiać o tym jak ciężkie jest życie.
    Dokładnie. Allegro ma program ochrony kupującego a OLX ma nic! Ja jak sprawdzam OLX to tylko wo okolicy albo w miastach gdzie będę. Żona czasmi kupuje zabawki dzieciom i przysyłaja a że zdaży sie ze zabawka jest w gorszym stanie niż opisują to juz nie nie można z tym nic zrobic bo zwrot to tylko dobra wola sprzedającego. A jeszcze nie trafiłem na takiego co by się zgodził.
    L

Strona 206 z 222 PierwszyPierwszy ... 106156196204205206207208216 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •