Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
Sven, tym jednym zdaniem udowodniłeś, że rzeczywiście źle się stało, że ktoś Cię zaprosił :sad:
i to jedno zdanie Twoje Jurku wybija niestety do przodu fakt, że nie jest to żadna szkoła tylko jakaś pomyłka - mutacja plfoto. :sad: nie wiem co pomysłodawca tej formy, ale coś nam się rozmywa ta szkoła. zamiast tego robi się pchli targ. źle się stało, że mamy taką formę komentowania/dyskusji. bo albo jest to kwestia niedoskonałości zdjęć i z tym musimy się liczyć, albo po prostu autor przybliża nam warunki zrobienia zdjęcia, przytacza historię, ew. inne zdjęcia z tej sesji. i akceptujemy to dziękując, że poświęcił swój czas dla nas. tak jak na pokazie slajdów. ale nie nazywajmy tego "szkołą". bo ani respektu dla "wykładowcy" ani chęci uczenia się.

aha - nie dziw się Jurku temu co Sven napisał. bo jest to prawda - on się nie prosił i nie pchał, żeby zdjęcie omawiać. może nawet niespecjalnie miał na to czas i ochotę. został wywołany niejako do tablicy.

Cytat Zamieszczone przez Kubaman
Opinie można sobie zamieszczać w galeriach, po to są tamte wątki.

Nie ma mowy o opiniowaniu zdjęć opisywanych przez autorów, takie posty moderatorzy powinni od razu kasować. Nie jest istotne co się komu podoba a co nie, istotne jest w jaki sposób autor osiągnął taki a nie inny efekt i dlaczego to zrobił (co może być jeszcze bardziej pouczające ). Taki jest cel naszej "szkółki".
Cytat Zamieszczone przez bonk
wiem ze wielu sie oburzy ale moim zdaniem fotografia nie powinna wogóle ukazac się w dziale szkoła CB
Sven zrobił zdjęcie, ktoś zaproponował je do omówienia w "szkole cb". Sven omówił. ja nie rozumiem - sami puryści fotograficzni są tutaj? nie było takiego nieba jakie chciał Sven, to sobie podmienił. wyretuszował to co chciał etc. oglądamy zdjęcie i Ci co chcą to się uczą od autora. ja wiem, wszyscy robią lepsze zdjęcia, tylko gdzie one są ;-)