Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 12 z 183 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #111
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    43

    Domyślnie

    Ja też mam mały problem. Po wyłączeniu kompa monitor Eizo pozostaje włączony i muszę pamiętać o ręcznym wyłączeniu. Gdzie należy zmienić ustawienia?

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez G11 Zobacz posta
    Ja też mam mały problem. Po wyłączeniu kompa monitor Eizo pozostaje włączony i muszę pamiętać o ręcznym wyłączeniu. Gdzie należy zmienić ustawienia?
    Proszę rzucić okiem w sekcję Power Manager w menu monitora.

    Cytat Zamieszczone przez GMHusky Zobacz posta
    Pomocy... zainstalowałem gforce 520, najnopwsze stery i wszystko działa oprócz niemożności dodania profilu ICC do zarządzania kolorami w windzie ( 7 ) wszystko jest ok bo rozpoznaje monitor, kartę i jak chcę dodać to nie dodaje - dalej okno z profilami jest puste... o co kaman?
    Zaznaczył Pan: "Użyj moich ustawień dla tego urządzenia"?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 19-12-2011 o 21:18 Powód: Automerged Doublepost
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #113
    Bywalec Awatar tdrul
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Kolobrzeg
    Posty
    132

    Domyślnie

    Przez święta miałem możliwość pobawienia sie urządzeniem kalibrującym/profilującym i1. Testowałem go na crt-ku Eizo T766. Ostatecznie po zabiegu uzyskałem zapisany w systemie profil oraz jego obraz wizualny:

    Nie bardzo wiem jak czytać otrzymane dane. Domyślam się tylko że zbliżone wyniki "Target" i "Current" to dobry znak
    Na moje oko obraz sie poprawił jednak kontrast wydaje się być trochę przesycony.
    Mam jeszcze pytanie. Czy ustawienia początkowe od których zaczynam profilowanie mają znaczenie? Pytam bo mam tu jakby gotowe programy z ustawieniami typu "Picture" "Browser" czy "Movie". Nie wiem czy wynik jest ten sam startując na różnych trybach.
    30D, C10-22, T17-50, C70-200, cokiny i inne fastpacki

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tdrul Zobacz posta
    Ostatecznie po zabiegu uzyskałem zapisany w systemie profil oraz jego obraz wizualny:
    Jaki to był czujnik? I1 Pro czy I1 Display? Pierwszy wygląda jak słuchawka telefoniczna, drugi jak mysz.

    Wykres jasności, pomimo, że programu Mach3 nie należy brać całkiem na serio, i tak jest nieco dziwny. Może to być zarówno objaw zużycia kineskopu lub błędy czujnika, o ile to I1 Display.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #115
    Bywalec Awatar tdrul
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Kolobrzeg
    Posty
    132

    Domyślnie

    Wersja 'mysz'
    Co do jasności. Profilując, na jednym z etapów było skierowanie urządzenia odwrotną stroną do monitora celem zbadania padającego swiatła. Przy początkowym pomiarze gdzie monitor był 'plecami' do okna wskazywało ze jest zbyt ciemno - poniżej 10 luxów (gdzie norma to 30-80). Wobec tego przestawiłem monitor nieco w stronę okna by padało na niego więcej światła. Wówczas oba 'suwaczki' wskoczyły idealnie na zielone pole. Zrobiłem błąd?
    30D, C10-22, T17-50, C70-200, cokiny i inne fastpacki

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tdrul Zobacz posta
    Wersja 'mysz'
    Istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że nie musi to być dobra kalibracja. I1 Display znaleźć poprawnie działający graniczy z cudem.

    Cytat Zamieszczone przez tdrul Zobacz posta
    Co do jasności. Profilując, na jednym z etapów było skierowanie urządzenia odwrotną stroną do monitora celem zbadania padającego swiatła.(...) Zrobiłem błąd?
    Jeśli nie ma Pan standaryzowanego oświetlenia nie ma sensu ustawiać monitora do niego. Lepiej jaskrawość dobrać tak, aby biel monitora nie była jaśniejsza niż zwykła kartka papieru i zrobić kalibrację do jaskrawości "naturalnej".
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  7. #117
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Kilka stron wczesniej kolega pytał o monitor: Nec-2690wux cena w granicach 1900zł jest dobra, tylko czy monitor poradzi sobie?

  8. #118

    Domyślnie Monitor ASUS PA246Q

    Witam

    Interesuje mnie monitor jak w temacie:

    -czy ktoś takowy posiada i czy nadaje się faktycznie do fotografii?

    Szukam czegoś co zastąpi mi właśniepadłego CRT Trinitrona a ponieważ jestem w okresie inwestycyjnym /inne wydatki/ to ta pozycja wydaje mi się sensowna.


    pozdr

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Proponuje zacząć od tego:
    http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152

    A wszelkie wynalazki produkowane jako masówka do marketu proponowałbym sobie odpuścić. Bo cena wcale nie jest niska za ten panel a w tej cenie można mieć o wiele lepsze (pod wzgledem fotografii) monitory,

  10. #120

    Domyślnie Monitor ASUS PA246Q

    Cytat Zamieszczone przez gadget_zary Zobacz posta
    Proponuje zacząć od tego:
    [url]http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152[/url



    A wszelkie wynalazki produkowane jako masówka do marketu proponowałbym sobie odpuścić. Bo cena wcale nie jest niska za ten panel a w tej cenie można mieć o wiele lepsze (pod wzgledem fotografii) monitory,

    Oczywiście że przerobiłem lekturę obowiązkową
    Ale z tego wynika że praktycznie tylko Eizo robi dobre panele

    A tu IPS i 24 cale niezwykle kuszą.

    Co w takim razie w zamian w podobnych pieniądzach?

    Chodzi mi tak naprawdę żeby mieć trochę lepiej niż miałem /21"" Trinitron CRT/

    Może EIZO S2243W?

    A czy przy 22 calowej panoramie obrabiane zdjęcie nie będzie mniejsze niż w 21 calowym CRT-ku?

    pozdr

Strona 12 z 183 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •