Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 10 z 183 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Uuuu... tak bym nie uogólniał. Moja się w to bardzo angażuje i wiele fajnych rzeczy kupiłem dzięki jej namowom :cool:.
    no dokładnie.. moja też - i zabiera mi zabawki..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    mam pytanko.
    Gdzie w Windowsie siedzi profil dla monitora wygenerowany przez CM Photo?
    Zmieniam kompa i chciałem ten profil przenieść na nową maszynę.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  3. #93
    Bywalec Awatar GMHusky
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    136

    Domyślnie

    Wyobraźcie sobie piekło. Otóż w mojej wizji piekła wszyscy siedzą dookoła prze 22-calowych monitorach, z rozdzielczością ustawioną na 1600x1200. Jestem w piekle.

    Instalowałem nowy system (Win7 64bit). Po instalacji wykryło mój monitor jako "Rodzajowy Monitor inny niż PnP" (Mam EIZO s2243W). Najwyższą możliwą do ustawienia rozdzielczością jest 1600x1200, kiedy mój monitor potrzebuje do życia 1920x1200!
    O co kaman? Wcześniej monitor podłączałem do laptopa i było ok, teraz mam nowego kompa i brak rozdzielczości?
    Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
    ------------------------------------------------------
    Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
    http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GMHusky Zobacz posta
    Wyobraźcie sobie piekło. Otóż w mojej wizji piekła wszyscy siedzą dookoła prze 22-calowych monitorach, z rozdzielczością ustawioną na 1600x1200. Jestem w piekle.

    Instalowałem nowy system (Win7 64bit). Po instalacji wykryło mój monitor jako "Rodzajowy Monitor inny niż PnP" (Mam EIZO s2243W). Najwyższą możliwą do ustawienia rozdzielczością jest 1600x1200, kiedy mój monitor potrzebuje do życia 1920x1200!
    O co kaman? Wcześniej monitor podłączałem do laptopa i było ok, teraz mam nowego kompa i brak rozdzielczości?
    Zainstalowałeś komplet sterowników np. z płyty dołączonej do płyty głównej? Jak nie to zrób to lub po prostu ściągnij sterowniki do grafiki ze strony producenta.

    P.S. co do mojego poprzedniego pytania to już znalazłem
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    co do mojego poprzedniego pytania to już znalazłem
    ...ale nie powiem. Sami szukajcie

    P.S. Nie, zebym miał z tym problem.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  6. #96
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Trochę czytałem na temat NECa PA241W/PA271W (P241 - kiepsko z dostępnością). Okazuje się, że nie nadaje się za bardzo do moich warunków pracy - czyli dość ciemnego pokoju. Pracuję wieczorami i mam 2 kinkiety, takie bardziej "nastrojowe" niż dające dużo światła , a matryce IPS ponoć kiepsko w takich warunkach się spisują. Teraz tez mam monitor na IPS i specjalnie nie narzekam, ale to NEC20WGX2, sprzed 5 lat. Czy muszę pogodzić się z tym faktem, że nie wykorzystam w pełni możliwości tego monitora i kupić NECa czy szukać raczej czegoś na matrycy _VA?
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  7. #97
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    NEC20WGX2 w ciemnym pokoju sprawuje się*10x gorzej niż PA271W. Jeśli nie przeszkadza ci S-IPS w tym monitorze, to P-IPS 27-ki będzie zachwycał

  8. #98
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    NEC20WGX2 w ciemnym pokoju sprawuje się*10x gorzej niż PA271W. Jeśli nie przeszkadza ci S-IPS w tym monitorze, to P-IPS 27-ki będzie zachwycał
    O ile nie wpadniesz na minę z podświetleniem, jak ja.

  9. #99
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Mój S-IPS nie powala ale tez to inna liga niż TNki i ogólnie wystarcza. Kalibrowałem go "na oko" otwierając plik jpg i to samo zdjęcia trzymając obok. Suwaczkami R,G,B i jasność i kontrast po godzinie prób udało się uzyskać w miarę satysfakcjonujące odwzorowanie kolorów. Jedynie z kolorem żółtym miałem spory problem, a szkoda, bo to dość ważny kolor
    No ale ogólnie jak na chałupniczą metodę to zdjęcia, którę dostaję z LABu są ok i nie mam do nich zastrzeżeń.
    bardziej zależy mi na większym obszarze roboczym, bo otwierając fotkę w pionie w Lightroomie za wiele nie widać detalu, potem dopiero na papierze widać, co się przeoczyło. Fajnie by było wydać ok 3tys na monitor, ale jak pomyślę, że sensowny kosztuje 3500-3800 to już lepiej dołożyć tysiaka i mieć NECa 27cali za ok 5tys. Za tyle samo Eizo jedynie 24cale, a wolę mieć obszar roboczy większy niż nawet bardziej powtarzalne i lepiej podświetlone Eizo.

    strideer - pewnei pisałeś, a ja nie doczytałem, ale co na to serwis? Wymienili?
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  10. #100
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Nie, publicznie tutaj nie opisywałem sprawy. Kupiłem PA271W, który na pierwszy rzut wyglądał okej, ale w ciągu tygodnia użytkowania zauważyłem, że załamuje się barwa w jednym z narożników oraz spada tam luminancja (mimo odpalonej na maksa funkcji do wyrównywania obrazu). Nic poważnego, bo jasne szarości (o jasności około 60% i 90%) i odcienie bliskie neutralnym lecą w czerwienie. Próby na innych ustawieniach uniformizacji (jest ich w sumie pięć plus zupełne wyłączenie funkcji) nie dały pozytywnych rezultatów - o ile barwa w problematycznym rogu doszła w którymś miejscu do akceptowalnego poziomu (tj. bez widocznej różnicy względem środka), to luminancja spadła w nim o ponad 30% względem środka, a dodatkowo barwa rozjechała się w pozostałych rogach.

    Zwróciłem się do sklepu z prośbą o możliwość sprawdzenia egzemplarzy i wymiany w razie czego. Sklep poszedł mi tu na rękę i sprawdziłem ze spektrofotometrem w ręku dwa kolejne egzemplarze. Drugi był też mocno nierówny - lepiej sobie radził z barwą, ale rozbieżność luminancji w narożnikach miał kosmiczną: od -15 do +20 cd przy ustawieniu środka na 100 cd. Trzeci egzemplarz, na który ostatecznie zamieniłem pierwszy, delikatnie nie trzyma balansu bieli, ale różnica jest zdecydowanie mniejsza niż w pierwszym przypadku. Luminancja też jest w miarę równa, z włączoną uniformizacją jasność waha się od -10 do +10 cd względem środka, co widać już praktycznie tylko na tablicach testowych. Są za to dwa inne problemy, mam wrażenie że powiązane. W jednym z rogów czernie srebrzą się wyraźnie mocniej niż w pozostałych (takiego zjawiska nie zauważyłem w pierwotnie kupionym monitorze), co prawdopodobnie jest skutkiem niedokładnego montażu panelu do ramki (taki efekt powstaje, jak płaszczyzna panelu zostaje delikatnie ugięta - można to zaobserwować jak się np. przeciera ekran szmatką, że na obszarze gdzie aktualnie się dociska szmatkę, czernie robią się bardziej błyszczące). Dodatkowo przy tej krawędzi w odległości około 1-1,5 cm od ramki również zmienia się nieco balans bieli - szarości z neutralnych robią się bardziej jaskrawe i bardziej niebieskie.

    Ogólnie rzecz biorąc to z trzech sprawdzanych egzemplarzy wybrałem ten, który był najmniej kupiasty. Co niestety nie jest zbyt dobrą reklamą, bo ciągle brakuje mu do wystawienia oceny 4+, której bym się spodziewał po monitorze do grafiki za ponad 5 tysięcy złotych. Z tego co zauważyłem, to za odbarwienia odpowiada funkcja uniformizacji. Problem polega na tym, że redukując siłę jej wpływu na obraz pogarsza się również równomierność podświetlenia, czyli jeden róg albo jeden brzeg wyraźnie ciemnieje względem pozostałych. Przypuszczam, że mając dostęp do jakichś bardziej zaawansowanych funkcji (czyt. oprogramowanie serwisowe) i spektrofotometru mógłbym sobie wyregulować funkcję uniformizacji pod siebie, tak żeby być zadowolonym z zakupu.

    W tej chwili zastanawiam się czy przełknąć tę pigułkę, czy spróbować skorzystać z "rękojmi" sprzedawcy. Konsultowałem sprawę bezpośrednio w NEC-u, ale dostałem odpowiedź, że taki efekt może być spowodowany przez niewłaściwe magazynowanie lub transport monitora. Biorę to trochę z przymrużeniem oka, bo trudno mi sobie wyobrazić, żeby monitor postawiony np w magazynie na boku mógł się sam z siebie popsuć (zważywszy, że PA271W przystosowany jest do pracy w pionie po obróceniu ekranu o 90 stopni).

Strona 10 z 183 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •