Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 109 z 183 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 081 do 1 090 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1081
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    18

    Domyślnie Tani, dobry monitor.

    Witam,
    Jestem na etapie zakupu monitora. Szukam czegoś taniego, a zarazem w miarę fajnie odzwierciedlajacego kolory, służącego do amatorskiego obrabianie zdjęć.
    Naczytałem się sporo, i podobno lepiej kupić droższy TN, niż tańszy IPS.
    Moje zainteresowanie padło na modele marki Iiyama.
    Iiyama Prolite E2473HDS -> Iiyama Prolite E2473HDS: Full Review
    ewentulanie,
    IIYAMA 22 LED E2278HSD DVI -> podobno jeśli chodzi o kolory matryca podobna.

    Co sądzicie o tych monitorach, czy są godne uwagi dla amatora zajmującego się fotografią ?
    Czy może do amatorki w tym przedziale cenowym polecacie coś innego ??

    Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    --

  2. #1082
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    zapoznaj się z tym wątkiem: http://www.canon-board.info/druk-ska...l-jakiz-90042/ sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć tam o monitorach

  3. #1083
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    To jeszcze ja, z zupełnie innej beczki. Ponieważ na rynku nie ma ani oryginału (nie produkują do EV) ani zamienników kapturków do 27-calowego monitora (sumie można kupić zamiennik za 300 zł, który jakoś ledwo ledwo może wejść na EV ale na szerszy niż 64cm już nie) mały patent na tanią osłonę:

    1. Potrzebna płyta z czarnej sztywnej pianki 5mm, podklejona z dwu stron czarną tekturką. Bardzo estetyczny wygląd, koszt 25 zł za płytę 100x70cm.
    2. Nożyk do tapet
    3. Podklejki na zdjęcia do albumu (dwustronne).

    Wymierzamy monitor, wycinamy, kleimy i mamy coś takiego:



    Wygląda bardzo estetycznie, trzyma się elegancko, matowa podklejka dobrze tłumi światło odbite od LCD, można wyciąć sobie "okienko" do kabla na kalibrator. Koszt całości z przesyłką płyty ok 50 zł (materiału wystarczy na 2 duże lub 3 mniejsze monitory).
    Czym kleiłeś piankę do monitora bo taśma dwustronna to chyba nienajlepszy pomysł
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  4. #1084
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    Czym kleiłeś piankę do monitora bo taśma dwustronna to chyba nienajlepszy pomysł
    Dobrym rozwiązaniem jest rzep samoprzylepny.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #1085
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Oczywiście często go wykorzystuję w różnych przypadkach. Dzięki serdeczne.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  6. #1086
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    Czym kleiłeś piankę do monitora bo taśma dwustronna to chyba nienajlepszy pomysł
    No taśma dwustronna trzyma do dziś, sądząc po tym jak się trzyma miałbym problem z odklejeniem tego w razie potrzeby...

    PS. no chyba, że ktoś potrzebuje to zdejmować, to faktycznie nienajlepszy pomysł.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #1087

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Pytanie do Cichego (inni mogą też odpowiedzieć jakby co ).
    Jak widzieliśmy miałeś przez kilka dni EIZO EV2736w i SX2762w. Czy mógłbyś napisać czy poza różnicami, które opisałeś na forum (różnica bieli, podświetlenie, świecenie czerni) jest widocznie zauważalna różnica w kolorach, przejściach tonalnych, itp. Czy są to niuanse, które nie mają dla zdecydowanej większości większego znaczenia? Czy może jednak zauważalnie widoczne? Teoretycznie pomiędzy serią SX a EV (tak piszą fachowcy) jest przepaść. Ty jednak zostawiłeś tańszy model, który SXa deklasował pod względem czerni. Jak z pozostałymi aspektami obrazu. Jeżeli to możliwe prosiłbym o wyczerpujące uzasadnienie wyboru. Myślę, że to by przydało się także innym użytkownikom, którzy tej klasy monitorów nie mogą zobaczyć na żywo i wyboru muszą dokonać w ciemno. A wiele wątków w internecie potwierdza, że nawet z monitorami za 5000-6000 zł nie jest różowo.
    Tom01 i Czornyj to wybitni fachowcy w tej dziedzinie, ale są w tej dziedzinie skrzywieni zawodowo. Tom01 nawet, w którymś wątku przyznał to
    Ostatnio edytowane przez bobik ; 01-05-2013 o 12:10

  8. #1088
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Chrzanić EV2x36W - nowa seria NEC EA2x4WMi oferuje możliwość pełnej, sprzętowej oraz iteracyjnej kalibracji:
    MVA.PL • Zobacz wątek - Kalibracja sprzętowa monitorów z serii EA od NEC

  9. #1089
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Zdeklasował pod względem czerni, bo EV2736 to nie jest typowy IPS, to PLS - czyli taki IPS z wyeliminowanym efektem świecenia czerni. W życiu bym nie zamienił go na SXa, a fachowcy niech sobie mówią co chcą. Używam też Sigm, a nie eLek, więc grzeszę w całej rozciągłości
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #1090
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Zdeklasował pod względem czerni, bo EV2736 to nie jest typowy IPS, to PLS - czyli taki IPS z wyeliminowanym efektem świecenia czerni. W życiu bym nie zamienił go na SXa, a fachowcy niech sobie mówią co chcą. Używam też Sigm, a nie eLek, więc grzeszę w całej rozciągłości
    Stos już gotowy.

Strona 109 z 183 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •