Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 158 z 183 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160168 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 571 do 1 580 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1571
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Fufatek Zobacz posta
    Panowie a co konkretnie będzie gorzej działać i na ile jest to dokuczliwe gdy wybierze się NEC do zadań biurowych jak niżej
    Niedawno zakupiłem taki sam dla Małżowinki "poleasingowy", z przeznaczeniem do biura z nalotem ponad 6k godzin.

    Da się ustalić ilość godzin w menu zaawansowanym, o czym pisałem.

    Działa świetnie i tyle. Nawet chciałem go sobie zatrzymać, bo moim zdaniem fajnie wyświetlał kolory.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 17-03-2018 o 11:26

  2. #1572
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ok, to ja powiem jak się zakończył mój problem z podpięciem domowego Eizo CS 2420. Dziś dotarł do mnie z Polski kabel DP to DP.To kabel 20 pinowy.I miła niespodzianka w końu nowy komputer ruszył na podpięciu go przez łącza DP dp monitora. Na poprzednim, który zakupiłem w tutejszym sklepie komputerowym, nie podawał sygnału. Dziś policzyłem piny w tym poprzednim - 19. Z tego wniosek, że Eizo przynajmniej ten model musi być podpęty kablem 20 pin. A już miałem obawy czy nie walnięte jest wejście w monitorze DP lub wyjście na karcie graficznej GTX 1050 Ti. Nawet dzwoniłem tam gdzie składali mi komputer , i też od razu zakupiłem tam w/w monitor , że oba dostarczę do sprawdzenia i ewewntualnie zostawię na reklamację. W takim razie nie czeka mnie cały proces sprawadzania karty, monitora, czy co gorsza reklamacja .
    To tylko teraz, w przyszłym tygodniu , pozostanie mi kalibracjam monitora.

    Sumując --- Eizo CS 2420 przy podłączeniu przez DP to DP musi być to kabel 20 pinowy....
    Ostatnio edytowane przez italy ; 17-03-2018 o 16:52

  3. #1573
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cenna uwaga. Ciekawe, czy NECi też tak mają ?

  4. #1574
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Przeglądając sieć trafiłem na wątek
    https://mva.pl/viewtopic.php?f=27&t=...c415746108db1a
    I niby wychodzi że --- Połączenia DVI i DP to takie same transmisje strumienia danych. Taka sama ilość danych w takim samym czasie, takim samym kablem./ tak to podsumował Tom01.
    Ale nadal nie mogę zrozumieć tego - specyfikacja monitora Eizo -

    Liczba odcieni szarości DisplayPort, HDMI: 1024 odcieni (z palety 65 tys. odcieni)
    DVI: 256 odcieni (z palety 65 tys. odcieni)


    Liczba kolorów DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 278 bilionów
    DVI: 16,77 miliona z palety 278 bilionów

    Tu liczby wg mnie -ale ja laik jestem w tym temacie- wskazują dużą przewagę odczytu i szarości i kolorów przez kabel DP to DP.
    Choć powiem tak, jak przyglądam się zdjęciu wyświetlanemu przez kabel DVI-D czy kabel DP -moje oko nie zauważa różnicy . NO chyba że to jaka starcza wada już mnie dosięgła Moje oczy tych milionowych różnic nie wyłapuje
    Albo ja źle interpretuję specyfikację.

  5. #1575
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    A co to znaczy 1,07 miliarda z palety 278 bilionów czy 16,77 miliona z palety 278 bilionów? Że jednocześnie można wyświetlić maks 1,07miliarda lub 16,77 miliona kolorów?
    Jeśli tak to chyba tylko teoretycznie, bo 16M pikseli nawet monitor 4k nie ma, więc jednocześnie i tak tylu kolorów nie da się wyświetlić, a paleta jest taka sama.

  6. #1576
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    A co to znaczy 1,07 miliarda z palety 278 bilionów czy 16,77 miliona z palety 278 bilionów? Że jednocześnie można wyświetlić maks 1,07miliarda lub 16,77 miliona kolorów?
    I tego właśnie chciałbym się dowiedzieć bo lubię wiedzieć

  7. #1577
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Pieprzenie kotka przy pomocy młotka. Sorry, ale tych banialuków z ulotek o jakichś super-miliardach już nie trawię. Monitor z klasy cenowej poniżej ok 10 tys zł wyświetli 256 odcieni na każdy z kanałów RGB, czyli 16,77 mln odcieni. I tyle, więcej nie będzie choćby napisali nie wiem ile zer. Teraz pytanie dlaczego i skąd te machinacje. Otóż nie wyświetli bo ma matrycę sterowaną słowem 8 bitowym. A 8 bitów to 2^8. Koniec pieśni. Po co miliardy w ulotkach? Bo to lepiej wygląda. Monitor faktycznie przyjmie 10 bitową informację o kolorze ale to nigdy nie trafi na ekran.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #1578
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Ok, to ja powiem jak się zakończył mój problem z podpięciem domowego Eizo CS 2420. Dziś dotarł do mnie z Polski kabel DP to DP.To kabel 20 pinowy.I miła niespodzianka w końu nowy komputer ruszył na podpięciu go przez łącza DP dp monitora. Na poprzednim, który zakupiłem w tutejszym sklepie komputerowym, nie podawał sygnału. Dziś policzyłem piny w tym poprzednim - 19. Z tego wniosek, że Eizo przynajmniej ten model musi być podpęty kablem 20 pin. A już miałem obawy czy nie walnięte jest wejście w monitorze DP lub wyjście na karcie graficznej GTX 1050 Ti. Nawet dzwoniłem tam gdzie składali mi komputer , i też od razu zakupiłem tam w/w monitor , że oba dostarczę do sprawdzenia i ewewntualnie zostawię na reklamację. W takim razie nie czeka mnie cały proces sprawadzania karty, monitora, czy co gorsza reklamacja .
    To tylko teraz, w przyszłym tygodniu , pozostanie mi kalibracjam monitora.

    Sumując --- Eizo CS 2420 przy podłączeniu przez DP to DP musi być to kabel 20 pinowy....
    Jesteś zadowolony z tego monitora? Zastanawiam się właśnie nad zakupem dla siebie monitora do fotografii. Wchodzi na to, że to chyba jedyny rozsądny (tani) model.
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  9. #1579
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ze niby cs2420
    To w tej cenie lepiej kupic Ea 275 wmi

  10. #1580
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Jesteś zadowolony z tego monitora? Zastanawiam się właśnie nad zakupem dla siebie monitora do fotografii. Wchodzi na to, że to chyba jedyny rozsądny (tani) model.
    Trafnie zauważone - jedyny . Ja chciałem Eizo i kupiłem go sobie.Inni może wolą Nec, albo inne firmy.Jest tyle do wyboru że każdy znajdzie coś dla siebie. Mi w domu był potrzebny względnie nie duży monitor .Kolega zrobił mi kalibrację.Po tym czasie mogę powiedzieć jedno - szkoda ze tyle zwlekałem z kupnem do domu monitora graficznego.Do tej pory w domu używałem notebooka toshiby, nie było jakoś czasu zająć się tym tematem.W studio gdzie się bawię fotografia produktową używamteż Eizo 27 " , wiec jakoś w domu nie widziałem potrzeby kupowania .W końcu się zdecydowałem i zakupiłem. Polecam za te pieniądze ten model monitora.

Strona 158 z 183 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160168 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •