Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 110 z 183 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 091 do 1 100 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1091
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Chrzanić EV2x36W - nowa seria NEC EA2x4WMi oferuje możliwość pełnej, sprzętowej oraz iteracyjnej kalibracji:
    MVA.PL • Zobacz wątek - Kalibracja sprzętowa monitorów z serii EA od NEC
    Poradzili już sobie z równym podświetleniem? :-D

  2. #1092
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    EV2736 to nie jest typowy IPS, to PLS - czyli taki IPS z wyeliminowanym efektem świecenia czerni
    PLS to nazwa handlowa IPS produkowanych przez Samsunga - nie ma to nic wspólnego z efektem świecenia czerni, to kwestia stosowania lub niestosowania polaryzatorów (powłoki optycznej retardacji itp.). Przykładowo - nowy CX240 ma świetną czerń, a CS230 i CX270 mają taką jak SX2762W. Stary NEC 2690WUXi nie srebrzył, a 2690WUXi2 już*dlaczegoś tak.

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Poradzili już sobie z równym podświetleniem? :-D
    Wydaje mi się, że podświetlenie na W-LED i B G+R LED jest statystycznie jakby równiejsze. Oczywiście w kwestii cieknięcia czerni nic się nie zmieniło, kwestia czysto losowa jak się akurat koreańcowi uda złożyć matrycę

  3. #1093
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Wydaje mi się, że podświetlenie na W-LED i B G+R LED jest statystycznie jakby równiejsze. Oczywiście w kwestii cieknięcia czerni nic się nie zmieniło, kwestia czysto losowa jak się akurat koreańcowi uda złożyć matrycę
    Cenna uwaga, że są lepione w Korei a nie w Japonii :-)

  4. #1094
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    PLS to nazwa handlowa IPS produkowanych przez Samsunga(...)
    "Dear Sir,
    Thank you very much for your interest in EIZO and our products.
    The EIZO EV2736W is equipped with a new PLS-Panel which brings the following benefits in comparison to conventional IPS-panels:
    Further improvement in viewing angle, 10 percent increase in brightness and increased image quality.
    If you have further questions. Feel free to contact us again !
    Best regards !
    Your
    EIZO Team !"

    Pomijając kwestię co i jak jest to technicznie wykonane (PLS to nie jest IPS, ma zupełnie inną strukturę subpixeli stworzoną właśnie po to, by wyeliminować negatywny efekt IPS-glow) efekt jest taki, że PLS w EV2736 pomijając uboższe podświetlenie kładzie na łopatki IPS w SC i CX pod kątem czerni.


    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Przykładowo - nowy CX240 ma świetną czerń, a CS230 i CX270 mają taką jak SX2762W.
    Jasne, a świstak siedzi i zawija...

    CX240 black screen

    oraz tutaj, cały tasiemiec na temat czerni w CX: http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=679&start=150
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 08-05-2013 o 21:40
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #1095
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    No wiec CX240 jest na owym mitycznym PLS-ie, a to co tu widać to nie tyle srebrzenie, co cieknięcie.

    Ogólnie problematyka czernologii mrokoznawczej w technologii LCD pasjonuje mnie całkiem słabo czy wręcz w ogóle, rzecz jest praktycznie bez znaczenia podczas pracy, ma raczej znacznenie psychologiczno-estetyczne.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 08-05-2013 o 22:00

  6. #1096
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Ogólnie problematyka czernologii mrokoznawczej w technologii LCD pasjonuje mnie całkiem słabo czy wręcz w ogóle, rzecz jest praktycznie bez znaczenia podczas pracy, ma raczej znacznenie psychologiczno-estetyczne.
    Cieknięcie czy srebrzenie? Z mojego doświadczenia srebrzenia nie widać, o ile nie ogląda się filmu 2.35:1 na ekranie 16x10. Z cieknięciem bywa już różnie, zależy jak mocno cieknie :-)

  7. #1097
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Cieknięcie czy srebrzenie? Z mojego doświadczenia srebrzenia nie widać, o ile nie ogląda się filmu 2.35:1 na ekranie 16x10. Z cieknięciem bywa już różnie, zależy jak mocno cieknie :-)
    Mz. jedno i drugie jest sygnałem ostrzegawczym przed pracą w nieodpowiednich warunkach Oczywiście w rozrywce ma prawo przeszkadzać, w pracy nie powinno.

    Tak czy owak trafia się niezależnie od matrycy, producenta czy modelu, nie ma nadrzędnej reguły. PLS w CX240 nie srebrzy za to czasem lubi cieknąć, PLS w CS230 srebrzy, PLS w EV2736W nie srebrzy, za to nie ma gwarancji że ten czy tamten nie będzie przeciekał.

    Srebrzenie to wedle mojej wiedzy kwestia polaryzacji - np. w moim nowym rMBP 13 z retinowym IPSem problem srebrzenia ani cieknięcia nie występuje kompletnie.

    Zobaczymy jak będą wyglądały nowe NECzki na AH-IPSach.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 09-05-2013 o 09:44

  8. #1098
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Mz. jedno i drugie jest sygnałem ostrzegawczym przed pracą w nieodpowiednich warunkach Oczywiście w rozrywce ma prawo przeszkadzać, w pracy nie powinno.
    Jeśli ktoś używa LR i przyciemnia sobie narzędzia, to przeszkadza jak cholera.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #1099
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jeśli ktoś używa LR i przyciemnia sobie narzędzia, to przeszkadza jak cholera.
    Znaczy za ciemno w pomieszczeniu.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #1100
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    To dziwne, bo jakoś do tej pory nie było za ciemno, ale wady tych monitorów trzeba jakoś przecież niwelować, więc każdy sposób jest dobry...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 110 z 183 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •