Strona 142 z 163 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 411 do 1 420 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #1411
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    czytam Wasze rozważania, szukanie tanich rozwiązań i... cieszę się, że nie czytałem tego naście lat temu gdy kupowałem swój pierwszy plecak. Przyznam, że dziwi mnie szukanie oszczędności w sprzęci który ma chronić nasz sprzęt za kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy.
    Od samego początku używam plecaków Lowepro i uważam że dla fotografa "terenowego" jest to super wybór. Mój trakker (nie pamiętam już modelu (topowy z 15 lat temu )przeżył kąpiele w bagnie, wizytę pod zarwanym lodem na starorzeczu Wisły, Spitsbergen, pustynię i dalej ma się bardzo dobrze a sprzęt który chronił nie poniósł żadnego uszczerbku. Obecnie musiałem dokupić mniejszy plecak (ProTactic) tylko ze względów samolotowych. Spełnia wymogi bagażu podręcznego.
    Zastanówcie się czy warto oszczędzać na plecaku chodząc w teren.

  2. #1412
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    nie wiem do kogo piszesz, bo akurat nikt nie pisał o tanich plecakach w teren. Jedynie minimalna wymiana zdan o plecakach turystycznych między mną a beckiem, ale to nie plecaki fotograficzne. Rozmowa była o wygodnym noszeniu sprzętu i zeszła na końcu na pokrowce na obiektywy, a tu nikt niczego nowego nie wymyśli, pokrowce są jakie są. Mam dwa metry, jak mi znajdziesz plecak lowepro którego pas biodrowy nie będę miał na wysokości żeber to go kupię i Ci flaszkę postawie. Miałem już kilka ich plecaków i nigdzie nie narzekałem ani nie narzekam na ich budowę, wykonanie, materiały czy cokolwiek innego, jak dla mnie lowepro rządzi na rynku, ale dla wysokich nie mają nic. Ostatni plecak który kupiłem od lowepro - FLIPSIDE SPORT 20 L AW czy coś takiego, jest wypasiony, ma mega przemyślane rozwiązania i w ogóle wszystko by mi pasowało, gdyby nie to że jest za krótki na moje plecy. Pozbywam się go na rzecz jakiegoś turystyka przystosowanego dla wysokich.

    A sposób becka i kilku innych osób z noszeniem sprzętu z przodu na karabińczykach w jakiejś torbie/kaburze wydaje mi się w tym momencie najlepszy. Jeszcze przetestuje to w terenie i mam nadzieję, że tylko się w tym utwierdzę. Możliwe, że na święta dostanę PEAK DESING CAPTURE PRO do mocowania na pasek, co też wydaje się całkiem ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, chociaż w tym momencie bardziej skłaniam się do tej kabury z przodu.
    Ostatnio edytowane przez salas ; 24-11-2016 o 22:34
    SONY

  3. #1413
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    salas, to tylko moje luźne przemyślenia podparte zdarzeniami w terenie.
    Po prostu żadnego elementu wyposażenia chroniącego sprzęt bym nie rozpatrywał pod kątem ceny a wyłącznie funkcjonalności i ochrony sprzętu. Mam tylko 178cm więc nigdy nie analizowałem plecaków pod względem wzrostu ale myślę, że duże trakkery z wydłużonymi pasami naramiennymi dały by radę
    Sprzęt noszony na dokładanych zasobnikach sprawdzał mi się tylko w przypadku apteczki i dwóch "rękawów" na obiektywy przypinanych pasami do plecaka. Nie wyobrażam sobie dłuższego łażenia po lesie z jakimiś krzaczorami jakby miało mi się cokolwiek dyndać przy plecaka.

  4. #1414
    Awatar emi3000
    Dołączył
    Nov 2016
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Ja z kolei potrzebowałam coś większego, aby pomieścić body i kilka obiektywów. Zdecydowałam się na torbę Lowepro Nova 200 AW. Nie była najtańsza, ale jestem bardzo zadowolona. Torba jest poręczna i pojemna, super solidna.

  5. #1415
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    Mam dwa metry, jak mi znajdziesz plecak lowepro którego pas biodrowy nie będę miał na wysokości żeber to go kupię i Ci flaszkę postawie. Miałem już kilka ich plecaków i nigdzie nie narzekałem ani nie narzekam na ich budowę, wykonanie, materiały czy cokolwiek innego, jak dla mnie lowepro rządzi na rynku, ale dla wysokich nie mają nic.
    To jedno, a jeszcze problem z samym systemem nośnym i jego wariantami - jeszcze do niedawna to w tej materii był dramat. Po kilku godzinach pot się lał, plecy bolały. Ja sam się przerzuciłem na plecak stricte turystyczny, który niestety nie gwarantuje tak świetnego porządku czy bezpieczeństwa sprzętu ale jest wygodny i ma choć trochę działające systemy chłodzące plecy. Idealnego plecaka jeszcze nie znalazłem choć samych fotograficznych mam w domu już 5 od potworów po mikrusy.

  6. #1416
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    To jedno, a jeszcze problem z samym systemem nośnym i jego wariantami - jeszcze do niedawna to w tej materii był dramat. Po kilku godzinach pot się lał, plecy bolały. Ja sam się przerzuciłem na plecak stricte turystyczny, który niestety nie gwarantuje tak świetnego porządku czy bezpieczeństwa sprzętu ale jest wygodny i ma choć trochę działające systemy chłodzące plecy. Idealnego plecaka jeszcze nie znalazłem choć samych fotograficznych mam w domu już 5 od potworów po mikrusy.
    no to też sobie sprawdź peak design capture - albo tanszy zamiennik coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/Univ...1-a4a4f9637b63 - ludzie to montują prosto na jedno z ramion plecaka, albo to co pokazał becek
    SONY

  7. #1417
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    no to też sobie sprawdź peak design capture - albo tanszy zamiennik coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/Univ...1-a4a4f9637b63 - ludzie to montują prosto na jedno z ramion plecaka, albo to co pokazał becek
    http://i59.photobucket.com/albums/g2...pshvocse0z.jpg
    Ja się posiłkuje RapidStrapem + pokrowcem na obiektyw przypiętym do paska/klamry plecaka. W plecaku sprzęt w neoprenowych skarpetach, etui lub sztywniejszych etui ala Lowepro. Metoda Becka jak najbardziej ok. Na chińskie uchwyty raczej bym się nie zdecydował.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 25-11-2016 o 13:58

  8. #1418
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    ja też bym się bał powiesić na tym pare tysięcy oryginał kosztuje chyba około 250zł więc dramatu nie ma, a zwolenników całkiem spore grono.
    Ogólnie sprzęt mam na reporter strapie RS PRO czy jakoś tak, ale na dłuższe wędrówki to mi nie odpowiada, dynda na boku, obija mi się o ciało. Na jakieś "sesyjki" to wiadomo na tym pasku fajnie i wygodnie, ale w góry to nie bardzo
    SONY

  9. #1419
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 256

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    Mam dwa metry, jak mi znajdziesz plecak lowepro którego pas biodrowy nie będę miał na wysokości żeber to go kupię i Ci flaszkę postawie. Miałem już kilka ich plecaków i nigdzie nie narzekałem ani nie narzekam na ich budowę, wykonanie, materiały czy cokolwiek innego, jak dla mnie lowepro rządzi na rynku, ale dla wysokich nie mają nic. Ostatni plecak który kupiłem od lowepro - FLIPSIDE SPORT 20 L AW czy coś takiego, jest wypasiony, ma mega przemyślane rozwiązania i w ogóle wszystko by mi pasowało, gdyby nie to że jest za krótki na moje plecy. Pozbywam się go na rzecz jakiegoś turystyka przystosowanego dla wysokich.
    Lowepro od dawna jest już tylko Lowe. Sam mam na ten czas trzy ich produkty i w każdym bym coś poprawił. Niby wszystko jest super ale zawsze znajdzie się jakiś co najmniej jeden wybitnie w****iający feler który doprowadza człowieka do szału.

    Kilkanaście lat temu na jakimś forum z USA koleś o wzroście 6'8" (203cm wzrostu) szukał dla siebie plecaka. Inny koleś posiadający brata o wzroście 6'6" (198cm wzrostu) odpisał mu że jego brat "LOVES Kinesis gear".

    Wygląda na to iż firma nadal istnieje:

    Introduction - Backpacks - Photo Bags
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 25-11-2016 o 17:07

  10. #1420
    Zablokowany
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Drogie, ale zdecydowanie warte polecenia

Strona 142 z 163 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •