Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Monitor do Laptopa ??

  1. #1
    Coś już napisał Awatar maati
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    93

    Domyślnie Monitor do Laptopa ??

    Mam takie pytanie, otóż mam skalibrowany monitor w Laptopie ale niestety jego wyświetlanie nie jest dobre. Mam również monitor Samsunga który podłączyłem pod laptop ale niestety przez port COM wyswiatlał zamydlony obraz. Czy jest sens kupić sam monitor do fotografii np Eizo i podlączyc pod laptop przez HDMI co umozliwiłoby korzystanie z dużego monitora ale nie wiem jaka byłaby jakość takiego zestawu.
    Najprościej wiem że kupno zwykłego kompa i monitora rozwiązałoby problem ale niestety brak kasy na taki zestaw nie pozwala na to, dlatego kombinuję.
    Canon 5d MKII, MKIII, C85 1,4IS + 580EXII, C35 1,4 C24 1,4 fish

  2. #2

    Domyślnie

    tak jest sens
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  3. #3
    Początki nałogu Awatar adino
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chełmża/Toruń
    Wiek
    37
    Posty
    404

    Domyślnie

    jest sens ja pracuje na lapku i mam podpiety Eizo... i nie wróce już do monitora w lapku bo różnica jest kosmiczna.
    ____________________________________________
    Canon 5DmkIII + 5D + 350D + szklarnia i pozostałe bajery

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maati Zobacz posta
    kupno zwykłego kompa i monitora rozwiązałoby problem ale niestety brak kasy na taki zestaw nie pozwala na to, dlatego kombinuję.
    przecież laptop, to też zwykły komputer
    Pewnie że jest sens. Ja też tak pracuję już od dłuższego czasu ;-)
    Jak masz kasę to kupuj bo różnica jest na prawdę duża.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adino Zobacz posta
    i nie wróce już do monitora w lapku bo różnica jest kosmiczna.
    Różnica jest nawet w porównaniu do mojego 6 letniego LG sync master 710 (jak mnie pamięć nie myli, a co dopiero do Eizo

  6. #6
    Coś już napisał Awatar maati
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    93

    Domyślnie

    Dzięki za szybkie rady. W wyświatlaniu to tak myslałem, że będzie lepiej, tylko nie byłem pewny czy laptop "pociągnie" taki monitor, jak podpinałem Samsunga 21" to wyświetlał wszystko nieostre, zmiana rozdzielczości nic nie pomagała i sądziłem, że to wina laptopa a dokładniej jego grafiki.
    Canon 5d MKII, MKIII, C85 1,4IS + 580EXII, C35 1,4 C24 1,4 fish

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maati Zobacz posta
    Dzięki za szybkie rady. W wyświatlaniu to tak myslałem, że będzie lepiej, tylko nie byłem pewny czy laptop "pociągnie" taki monitor, jak podpinałem Samsunga 21" to wyświetlał wszystko nieostre, zmiana rozdzielczości nic nie pomagała i sądziłem, że to wina laptopa a dokładniej jego grafiki.
    Nie koniecznie wina grafiki. Może to być wina monitora. Jest pełno mydelniczek. Ale generalnie podpięcie przyzwoitego monitora to dobry pomysł.
    Polecam poczytać o rozdzielczości natywnej. Napewno się przyda. Bardzo ważne są również właściwe sterowniki karty graficznej, ale to z pewnością wiesz.
    pozdrawiam
    natali
    **************
    canon 30d+ Tamron 17-50 2.8 + kit + spro chęci...

  8. #8
    Coś już napisał Awatar kawalek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    51

    Domyślnie

    ja też mam eizo do lapka podpięte i jestem zadowolony
    5D x2 | 28+50+85

  9. #9

    Domyślnie

    A wygodnie się tak pracuje? tzn. chodzi mi o to, gdzie jest ustawiony monitor pewnie gdzieś z boku laptopa, jakoś tak dziwnie Sam zastanawiam się nad zakupem EIZO i podpięciem pod laptopa HP ... ale nie mogę się przekonać do wygody tego rozwiązania.
    Finally I've found that I belong here

  10. #10
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rediconn Zobacz posta
    A wygodnie się tak pracuje? tzn. chodzi mi o to, gdzie jest ustawiony monitor pewnie gdzieś z boku laptopa, jakoś tak dziwnie Sam zastanawiam się nad zakupem EIZO i podpięciem pod laptopa HP ... ale nie mogę się przekonać do wygody tego rozwiązania.
    Nie wiem czy jest taka opcja w Windows, ale ja np. podłączam klawiaturę, tablet i 30-tkę do macbooka, a następnie po prostu go zamykam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •