Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 148

Wątek: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

  1. #131
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Może jestem ślepy, ale różnicy między 1280x800, a 1920x1200 na ekranie 7 calowym specjalnie nie widzę. Odnoszę się do starego i nowego Nexusa. A już na pewno "niska" rozdzielczość pierwszego N7 go nie dyskwalifikuje przy prezentowaniu zdjęć. Różnica jest marginalna. Wyścig na ppi uważam w dużej mierze za marketing. Może przy małych czcionkach i grafice wektorowej jest pewna przewaga, ale w zdjęciach? Kolory - te same, bardziej zależne od egzemplarza niż wersji. Nowy ma większą jasność maksymalną. Jesli chodzi o urządzenia mobilne, od 250ppi w górę jest bardzo podobnie. W tym Asusie największym problemem wyswietlacza jest nierównomierność podświetlenia, takie wycieki światła na bokach i rogach w niektórych egzemplarzach widoczne w dużej ciemności. Ale umówmy się - to nie ma znaczenia przy zwykłej prezentacji zdjęć klientowi. Nie brać amoleda, najlepiej IPS, >220ppi i będzie dobrze (jeśli chodzi o wyświetlacz).
    Zapomniałeś dodać Kolego, że to jest tylko twoja subiektywna opinia. Różnica niestety jest i to znaczna. Praw fizyki się nie zmieni
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  2. #132
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Może jestem ślepy, ale różnicy między 1280x800, a 1920x1200 na ekranie 7 calowym specjalnie nie widzę.
    z Neksusow mialem tylko ten pierwszy w rece. ten ekran nie powalil mnie ani rozdzielczoscia ani przede wszystkim kontrastem i kolorami. poza tym Nexus chyba z definicji (i tablety i komorki) nie maja gniazna na karte pamieci micro SD, a to dla mnie dyskwalifikuje tablet.

    mialem Samsunga T310 (Tab 2 8.0, 8 cali i 1280x800) teraz mam T320 (Tab Pro 8.4, wiec ciutke ponad 8 cali i do tego 2560x1600).
    i o ile w tym drugim ekran ma nieco mniej kontrastu, o tyle ten przeskok w rozdzielczosci jest kolosalny i ogladajac to samo zdjecie na tych dwoch
    tabletach zdecydowanie widac, jak poziom szczegolowosci na T320 urywa du*


    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Odnoszę się do starego i nowego Nexusa. A już na pewno "niska" rozdzielczość pierwszego N7 go nie dyskwalifikuje przy prezentowaniu zdjęć. Różnica jest marginalna.
    no raczej nie, roznica bardzo zdecydowanie nie jest marginalna. 1280x800 to nie jest moze tragedia, ale jesli przyjac jakis kryteria wzgledem tabletu pod katem pokazywania zdjec, no to mowimy zwlaszcza o rozdzielczosci i kontrascie/kolorach.

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Wyścig na ppi uważam w dużej mierze za marketing.
    od pewnego momentu tak. IMHO na 8 calach, bo takie tablety mi najbardziej odpowiadaja, takie 1920x1200 to juz bardzo duzo. ale na pewno miedzy 1280x800 a 1920x1200 jest spora roznica. szczegolnie przy ogladaniu zdjec. ale i czytanie ksiazek, dla mnie podstawowe zastosowanie tabletu, jest wygodniejse. mozna sobie zrobic mniejsza czcionke a czytelnosc nadal jest znakomita.
    w przegladarkach internetowych tez jest wygodniej, bo sie nie trzeba nigdy bawic w jakies mobilne wersje stron, tylko sie czytac normalne, bo wszystko sie od razu miesci na ekranie.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 30-06-2014 o 12:18
    www albo tez flickr

  3. #133
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać Kolego, że to jest tylko twoja subiektywna opinia. Różnica niestety jest i to znaczna. Praw fizyki się nie zmieni
    A Ty zapomniałeś dodać, że to tylko Twoja opinia, że to tylko moja opinia . Oczywiście, że moja, a czyja miała by być? Czy pisałem "uważam", czy "uważamy"?
    Nie wyobrażam sobie, tfu... ja osobiście nie wyobrażam sobie, żeby klient kręcił nosem, bo piksele za duże i jego twarz jest wyświetlana na zbyt małej ich liczbie przy 220ppi. Poprawnie wyostrzone zdjęcie wyświetlane na tablecie 220ppi wygląda IMHO ostrzej niż analogiczne na monitorze 22" 1920x1200 (oczywiście biorąc pod uwagę różnice w odległościach patrzenia). Ale dość o tym. Widać coś w tym jest skoro tak uważacie i może się to przekładać na niektórych klientów.
    A jeśli chodzi o brak wejścia na microSD, rzeczywiście jest to spora wada nexusów. Jednak przez USB OTG można kopiować pliki z flash drive przy użyciu np. pluginu do total commandrera. A po rootowaniu pen działa jak w pełni funkcjonalna pamięć.

  4. #134
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Nie wyobrażam sobie, tfu... ja osobiście nie wyobrażam sobie, żeby klient kręcił nosem, bo piksele za duże i jego twarz jest wyświetlana na zbyt małej ich liczbie przy 220ppi.
    Poprawnie wyostrzone zdjęcie wyświetlane na tablecie 220ppi wygląda IMHO ostrzej niż analogiczne na monitorze 22" 1920x1200 (oczywiście biorąc pod uwagę różnice w odległościach patrzenia).
    z punktu widzenia landszaftow i tego, ze sam jestem swoim klientem - zdecydowanie najlepiej to wyglada na tablecie 2560x1600, potem monitor (1920x1200), potem telewizor 40" a dopiero potem.... dluuuuuugo potem jest tablet 8" 1280x800.

    ciekaw jestem jak beda wygladaly ekrany AMOLED 12"/14" z 4K (3940x2160 czy ile to tam ma byc) jak sie w koncu pojawia. takie pod katem lapsow (czy convertible'a jak Lenovo Yoga) z Winda 8, bo to juz by bylo urzadzenie do przenosnej pracy (wiec z klawiatura i myszka) ale nie do pustej appleopodobnej konsumpcji tresci. kupic nie kupie, ale z checia bym poogladal swoje zdjecia na takim czyms...


    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    A jeśli chodzi o brak wejścia na microSD, rzeczywiście jest to spora wada nexusów. Jednak przez USB OTG można kopiować pliki z flash drive przy użyciu np. pluginu do total commandrera. A po rootowaniu pen działa jak w pełni funkcjonalna pamięć.
    tak wlasnie dziala microSD w tabletach androidowych, nic nie trzeba rootowac. bawienie sie w kabelki i przejsciowki jest dla mnie... very Apple...
    www albo tez flickr

  5. #135

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Po organoleptycznym zapoznaniu się ze sprzętem, padło na Samsunga Galaxy Tab PRO 8.4 LTE. Matryca sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jakość wykonania na odpowiednim poziomie, wbudowany modem swoje robi (ładnie zapierdziela jak jest w zasięgu LTE). Jak się sprawdzi w użytkowaniu przy zdjęciach- czas pokaże, ale jestem raczej optymistycznie nastawiony. Jedyny problem z tym tabletem to cena... No ale cóż, iPad jest droższy o kolejnego tysiaka, a wspominany wcześniej Dell mocno odstaje matrycą od Samsunga.

    @Akustyk- masz jakiś czytnik kart SD, który działa i jest sprawdzony z 8.4?
    Nadal więcej sprzętu niż umiejętności...

  6. #136
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    Po organoleptycznym zapoznaniu się ze sprzętem, padło na Samsunga Galaxy Tab PRO 8.4 LTE. Matryca sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jakość wykonania na odpowiednim poziomie, wbudowany modem swoje robi (ładnie zapierdziela jak jest w zasięgu LTE). Jak się sprawdzi w użytkowaniu przy zdjęciach- czas pokaże, ale jestem raczej optymistycznie nastawiony. Jedyny problem z tym tabletem to cena...
    w Holandii jakis czas temu 8.4 spadl w cenie, do 300 EUR w wersji tylko Wifi. zobacz czy ta cena jest lepsza niz w PL: Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 16GB 3G kopen? - Goedkope tablet KIESKEURIG
    bo niektore ze sklepow moga nawet wysylac zagramanice...
    albo popatrz w Niemcach, bo tam z reguly jest jeszcze taniej, a z Polski blizej...

    Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    @Akustyk- masz jakiś czytnik kart SD, który działa i jest sprawdzony z 8.4?
    ja mam taki: Wicked Chili 5in1 Adapter Verbindungsstation für: Amazon.de: Elektronik

    sprawdzony. po prawdzie, to on mi dziala tylko z jednym urzadzeniem na raz (tzn. jak wkladam karte SD, to juz nie widzi microSD albo pendrive'a wpietego w USB), ale nie wiem czy w przypadku Androida jest to bug, czy tylko ficzer to na szczescie nie jest dla mnie problem, w razie czego korzystam z wlasnego slotu microSD tabletu.
    www albo tez flickr

  7. #137

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Dzięki za pomoc. Ceny w PL są na podobnym poziomie, można nawet trafić taniej. Wg dzisiejszego kursu €, 16GB + LTE kosztuje wyraźnie poniżej 400€. Jakieś większe/mniejsza wady tego modelu zauważyłeś?
    Nadal więcej sprzętu niż umiejętności...

  8. #138
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    Dzięki za pomoc. Ceny w PL są na podobnym poziomie, można nawet trafić taniej. Wg dzisiejszego kursu €, 16GB + LTE kosztuje wyraźnie poniżej 400€. Jakieś większe/mniejsza wady tego modelu zauważyłeś?
    Wifi nie ma az tak dobrego odbioru jak Tab 2. Chociaz nadal duzo lepiej niz w lsniacych, amelinowych z jablkiem

  9. #139
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Od kilku dni używam Samsung Tab S 10.5" w wersji LTE. Poprzedni model to Samsung Galaxy Note 10.1. Różnica między nimi to przede wszystkim rozdzielczość ekranu. Tab S ma 2560x1600 pikseli w porównaniu do 1280x800 w Note to 4 razy więcej pikseli i to widać. Ekran jest też trochę większy i ma 10,5 zamiast 10.1". Oba mają proporcje 16:10 czyli "monitorowe". Niestety (jak dla mnie) Tab S ma matrycę Super Amoled i przez to kolory są przesycone, jest to mniej uciążliwe przy niepełnym podświetleniu ekranu. Kolory Note'a (IPS) są za to bardziej zbliżone do rzeczywistości, jest też obsługa piórka i dedykowany soft do niego. Poza tym to urządzenie od początku zaprojektowane do zastosowań graficznych.
    Wg mnie najlepszym obecnie tabletem do pokazywania zdjęć jest Note 12.2 za 2400zl, zaraz potem Tab S za 2200. Niedługo (jesień) dostępne będzie bardzo ciekawe urządzenie jakim jest Asus Transformer Book T300 Chi będący odpowiedzią na Microsoft Surface 3. Sprzęt ma mieć 12.5" przekątnej, jedynie 7,3mm grubości i ważyć 680 gramów. Rozdzielczość ekranu to 2560x1440 na IPSowej matrycy. Odpinana klawiatura, która zamienia laptop w tablet i obsługa pełnej wersji Windowsa 8.1. Marzenie gdyby nie spodziewana cena na poziomie 2,5-3k PLN.
    Swojego Note 10.1 który przynosi szczęście dzisiaj wystawiam na giełdę. Dotychczas wszyscy klienci oglądajacych na nim zdjęcia podpisali umowę więc czasem warto zainwestować w dobry sprzęt, który szybko się zwraca
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 30-06-2014 o 17:48
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  10. #140

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    To na spokojnie. Póki co ma to być rozwiązanie bardziej dla mnie, ew. najbliższego otoczenia. Zdjęć na poziomie zarobkowym (przynajmniej póki co, plany są różne) nie wykonuję, także prezentacji pod tym kątem nie przewiduję. Do takich akcji raczej zdecydował bym się na coś większego niż 8 cali.

    Zastanawia mnie jeszcze nieco starszy Samsung- Galaxy Tab 3 8.0. Wnętrzności ma wystarczające, jedynie matryca słabsza (a 700 taniej). Czeka mnie "pielgrzymka" do jakiegoś Saturna czy MM, większe porównanie muszę zrobić.
    Nadal więcej sprzętu niż umiejętności...

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •