Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 32 z 85 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #311

    Domyślnie LP-E6 czy zamiennik?

    Cześć wszystkim. Szukałem, czy jest jakiś wątek na ten temat, ale nie znalazłem (metoda szukania - funkcja szukaj w wątkach i postach, kluczowe słowo LP-E6).

    Chciałemsobie kupić drugi akumulator do 5D MKII i patrze, że na allegro oryginały kosztują pomiędzy 250 a 300 PLN.

    Czy istnieją bardzo dobre i wydajne zamienniki?

    Do Canona 40D miałem zamiennik i był taksamo dobry, jak oryginał. Jak jest z LP-6E?

    Dzięki za pomoc.
    Alex
    --------------------------
    5D MKII. 24-105 F/4 IS L. 70-200 F/4 IS L

  2. #312
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Phottix jak dotąd zbiera pochwalne opinie o produkowanym sprzęcie - może warto zainteresować się ich zamiennikiem.

  3. #313

    Domyślnie

    Czego używają obecni użytkownicy 5D MKII? Oryginałow, zamienników?
    Alex
    --------------------------
    5D MKII. 24-105 F/4 IS L. 70-200 F/4 IS L

  4. #314
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ferrari_alex Zobacz posta
    Czego używają obecni użytkownicy 5D MKII? Oryginałow, zamienników?
    tylko ORYGINAŁ, padło to juz wiele razy m.in w osobnym wątku dot. własnie zasilania. kilkukrotnie pada tam argument (może niezbyt wysokich lotów, ale oddający sytuacje ;-) ) "jak wywaliłes 10k na body to nie skąp 3 stów na zasilanie"
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #315
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    "jak wywaliłes 10k na body to nie skąp 3 stów na zasilanie"
    to jedno, ale jak czytam o (celowej) niekompatybilności zamienników z fabryczną ładowarką i odczytem informacji w body, to odpowiedź wydaje się jednoznaczna: tylko oryginał = canon wygrał.

    bo bujać się z kilkoma ładowarkami w domu czy na każdym wyjeździe - niech każdy sam to sobie oceni/wyliczy (miejsce, ciężar, gniazdka, kable - sam w domu zamieniłem w końcu wszystkie 4 komórki na SE - jaka to ulga móc powywalać ładowarki nokii czy szajsunga i mieć tylko jeden typ wszędzie)

    na pocieszenie dodam, że używam od 5 lat akumulatory NB-2LH - zamienników wyrzuciłem już kilka, te co wciąż mam działają tak sobie, nie mogę na nich zbytnio polegać, a fabryczny (kupiony z body) NB-2LH jest wciąż jak nowy - nie rozładowuje się tak samoistnie i wciąż trzyma początkową wydajność. pozostaje mieć tylko nadzieję, że z nowym LP-E6 będzie tak samo.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  6. #316
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Oto, co o zamienniku Delta pisze nasz przyjaciel - Towers:

    "Dane techniczne:

    - model: LP-E6 (do Canon EOS 5D Mark II)
    - technologia: Li-ion
    - pojemność: 1400 mAh
    - napięcie: 7,2 V
    - ładowarka w komplecie (zasilanie 100V-240V, kompatybilna z oryginalnym akumulatorem)
    - możliwość ładowania tylko w ładowarce dostarczonej w komplecie
    - brak informacji o poziomie naładowania w aparacie
    - ochronna zaślepka w komplecie
    - opakowanie: kartonowe z hologramem
    (...)
    Akumulator nie może być ładowany w ładowarce Canona. W zestawie znajduje się jednak mikroprocesorowa ładowarka umożliwiająca bezpieczne ładowanie akumulatora Delta oraz oryginalnego akumulatora Canon LP-E6.
    Ze względu na zabezpieczenia Canona nie jest możliwe sprawdzenie stanu naładowania akumulatora w aparacie".

    Bez wątpienia dobrego zamiennika można używać (w przypadku 30D używałem z powodzeniem zamiennika), licząc się z pewnymi niedogodnościami w porównaniu z pięciokrotnie droższym oryginałem.
    Ja kupiłem drugi oryginał, ale myślę o zakupie dodatkowego zamiennika, bo pewno przy kręceniu filmów może to być sensowne.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  7. #317
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    ale macie problemy-ja w gripie mam jeden oryginał i jeden zamiennik-oryginał mam po prawej stronie-dzięki temu pokazuje w jakim stopniu są naładowane oba aku-bo bierze z obu
    i pewnie dlatego nie stac mnie na drugi oryginał-bo wydałem 10k na puszke-lol

  8. #318

    Domyślnie

    mieszko_1vp dzięki za odp. wreszcie coś konkretnego, ale mam jeszcze pytanie jakiego używasz gripa i czy go polecasz ?
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  9. #319
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    ja mam jakąś tam podróbkę-Phottix-oglądałem oryginała,ale jakoś nie widzę pododu żeby przepłacać-bo oryginał grip i oryginał drugi aku to prawie tysiak w kieszeni
    -Dodam że jak jeden aku jest podróbkowy-to na głównym panelu info-i tak jest podawany stan -dopiero w menu widać jakby drugiego aku nie było wcale

  10. #320

    Domyślnie

    dzięki już wiem co kupić
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

Strona 32 z 85 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •