Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 82 z 85 PierwszyPierwszy ... 32728081828384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #811

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Ja sobie bardzo chwale zamienniki Phottix-a. Ostatnio 60 D plus sigma 150-600 -ciągle używany Af, podgląd zdjęć , ustawienia, przekroczyłem na 2 letnim w/w zamienniku 2000 zdjęć.Jak był nowy osiągałem ok 1800. Więc jestem mile zaskoczony.Wyciągam go do ładowania w momencie gdy na aparacie zauważę migotanie ostatniej kreski.Nigdy do końca nie używam baterii.
    serdecznie dziękuję, poszukam zatem takich

  2. #812
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Uważajcie na zamiennik BP-511 (np. do canon 5D) firmy Premium Gold. Kupiłem kilka dni temu. Wydmuszka. Waży jakieś 1/3 tego co normalna bateria. Padł po 300 zdjęciach i właśnie się rozglądam za czymś innym.
    Premium Gold jest dla mnie spalona. Szkoda bo jakieś pięć lat temu te baterie były niezłe. Miałem kilka sztuk i nie narzekałem. Niestety to co teraz kupiłem to tandeta.
    Ma ktoś Blumax do 5D? Mam do 6D i działa nieźle...

  3. #813
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 477

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Odpadł mi z użycia zamiennik bez chipa Phottix Titan LP-E4 (chiński wynalazek ładujący spowodował spore zadymienie pomieszczenia wiec nie ma go już czym ładować). Nie chce kupować kolejnej alternatywnej ładowarki marnej jakości wiec szukam porządnego zamiennika. Co jest teraz dalej wartego rozważenia?

    Brałem pod uwagę Duracell (75+ zł) ale ma dużo niepochlebnych opinii
    Teraz została na polu walki Hama (125+ zł). Warto? Nie warto? Coś innego?

  4. #814

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cześć

    Odgrzebię trochę temat gdyż przejrzałem ostatnie ponad 30 ostatnich stron i widzę że brakuję tu trochę informacji o nowszych zamiennikach gdyż temat był najbardziej aktywny w 2012/2013 roku, co oczywiście warunkowały premiery korpusów używających LP-E6 czyli głównego tematu ostatnich stron...

    Pojawiły się zamienniki dla LP-E6N tj.: Hahnel HLX-E6N (2000 mAh, 7,2V) czy Newell z serii Plus, LP-E6N Plus (2400 mAh, 7,4V).

    Czy ktoś z Was używa ww. akumulatorów?
    Czy ktoś kto już od paru lat używana zamienników (na przemian z oryginałem bądź nie) chciałby się wypowiedzieć jak wygląda praca już nie takich nowych ogniw?

    Na dzień dzisiejszy Phottix nie jest już tak łatwo dostępny jak i jego pojemność (1600 mAh) nie robi wrażenia, choć może ona jedna jest podana uczciwie.
    Także Phottix jak i Newell'e z serii bez dopisku "Plus" widzę iż wymagają formatowania w przeciwieństwie do nowszego Canon'a LP-E6N, czy Newell Plus.

    Obecnie dobrze prezentuje się Hahnel HLX-E6N za około 150 zł, jak i Newell Plus LP-E6N za około 100 zł i któregoś z nich chciałbym zakupić po zebraniu opinii.

  5. #815
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Henele,o których mowa wyżej,nabyłem latem ubiegłego roku. Pracują w gripie 5DMk3. Wydajność bardzo dobra,rozładowują się równomiernie i trzymają długo. Moim zdaniem są lepsze od poprzedniej wersji o 50%.Równie dobrze komunikują się z body pod względem stanu rozładowania.

  6. #816
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    A mnie nadal mój Phottix żyje i ma się bardzo dobrze. Używany równolegle w gripie z oryginalnym Canonem.I trzyma lepiej.

  7. #817

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Dzięki za odpowiedzi.

    Skłaniam się ku dwóm Hahnel HLX-E6N choć wciąż zastanawiam się czy nie lepiej w tej samej kwocie nabyć jeden oryginalny Canon LP-E6N gdyż zważając na ciężar aparatu przeważnie będę go używał bez gripu, czyli z jednym akumulatorem.

  8. #818

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez Baloniew Zobacz posta
    Henele,o których mowa wyżej,nabyłem latem ubiegłego roku. Pracują w gripie 5DMk3. Wydajność bardzo dobra,rozładowują się równomiernie i trzymają długo. Moim zdaniem są lepsze od poprzedniej wersji o 50%.Równie dobrze komunikują się z body pod względem stanu rozładowania.
    Proszę podaj jeszcze informację czy 5D3 podaje stan zużycia ww. Hahneli (i czy jest on miarodajny).

  9. #819
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Może głupie pytanie ale dobrze wnioskuję że LP-E6N mogę stosować zamiennie z LP-E6?

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    R6, EF 70-200 f/2.8L, EF 16-35 f/4L, RF 24-105 f/4L, Sigma 100-400
    https://tm-photos.myportfolio.com/

  10. #820

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Tak.

    Generalnie to prawie takie same akumulatory i mogą być używane zamiennie.
    LP-E6N wprowadzono by sprostać nowym regulacjom oraz przy okazji dodali 65 mAh.

Strona 82 z 85 PierwszyPierwszy ... 32728081828384 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •