Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 80 z 85 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #791
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Ja to byłem zadowolony jeszcze z chińskich ogniw Pisen - to duża firma robiaca sama ogniwa od a do z. Bp511 kupowane wiele lat temu dalej maja się ok.

  2. #792
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Jeśli Ci spuchł, to na pewno z powodu że go zostawiłeś w komorze aparatu na jakiś czas, a ogniwo już nie było pierwszej młodości.Sam w sobie nie spuchnie.jednym z pierwszych moich zamienników był właśnie Newell.Do dziś -po około 2 lat użytkowania, i częstego ładowania nadal potrafi dać ok 1000 zdjęć plus wykorzystanie podglądu.W miesiącu wykorzystuje go około 3 razy na przemian z oryginalnym canonem LP-E6, jak i Photix-em.Kilka lat temu zostawiłem po powrocie z wyjazdu aparat Nikon wraz z baterią w komorze.A że używałem go jedynie do robienia zdjęć w górach po prostu zapomniałem o baterii -do następnego wyjazdu Gdy otworzyłem komorę żeby naładować baterię , już ją nie mogłem wyciągnąć - spuchła.ten egzemplarz miał 3 lata . Po delikatnym podważaniu udało mi się ją wyciągnąć .
    Z tego co piszesz wynika, że aparat na półce powinien leżeć bez baterii Co mnie smuci z tego powodu, że zawsze starałem się mieć w aparacie naładowany akumulator i czystą kartę pamięci. Dzięki temu prawdopodobieństwo zabrania aparatu bez baterii lub karty jest bardzo niskie. A jak wiadomo aparat pozbawiony jednej z tych dwóch rzeczy może się okazać trochę mniej funkcjonalny niż zwykle

  3. #793
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Witam.

    Panowie, znacie zamienniki baterii do 750/760D które można ładować w oryginalnej ładowarce i body wyświetla ich stan naładowania ?
    Oryginał za 200 pln to trochę dużo, a dostępne na alle akumulatory wymagają albo osobnej ładowarki, albo nie komunikują się z body , albo sprzedawcy nie odpowiadają na takie pytania

  4. #794
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez massud Zobacz posta
    Witam.

    Panowie, znacie zamienniki baterii do 750/760D które można ładować w oryginalnej ładowarce i body wyświetla ich stan naładowania ?
    Oryginał za 200 pln to trochę dużo, a dostępne na alle akumulatory wymagają albo osobnej ładowarki, albo nie komunikują się z body , albo sprzedawcy nie odpowiadają na takie pytania
    nie znalazlem. zanabylem oryginalne aku, dzieki bonom prezentowym z pracy wyszlo taniej
    www albo tez flickr

  5. #795
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Kilka mc temu kupiłam tanie zamienniki z Azji LP-E6 (cena ok. 30zł/szt.). I teoretycznie były w porządku. Wydawało mi się, że trzymają ciut krócej niż oryginały, ale za 1/10 ceny nówki nie oczekiwałam cudów. Aż na jednym zleceniu padły mi obydwie, w tym samym momencie, naładowane do pełni... Nigdy więcej zamienników!

  6. #796
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Z konieczności (brak dostępności oryginałów w pobliżu) nabyłem kilka LP-E6 pod nazwą Newell. Po roku użytkowania nie widzę różnicy w stosunku do orginałów.

  7. #797
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Miałem już sporo zamienników ale żaden mi nie spuchł. Aku do foto maja dosyć twardy plastik ale może się mylę i zdarzają się takie przypadki
    zdarzają się, miałem takiego (nie E6 ale taki mniejszy do cropa) - chyba phottix, trudno go było wyciągnąć z komory, spuchł ale nadal działał - wrzuciłem do recycligu , z nowszych tematów to Nevell (E6) mi padł całkowicie (nie ładował się) odesłałem bo nie minął nawet rok - przysłali nowy.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 12-01-2017 o 21:03
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #798
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Ropczyce
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii


    5d mk4 widzi nawet logo baterii. Pyta się widzisz logo canon na baterii NO to wypie....

  9. #799
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Klikasz No i działa normalnie. Przynajmniej u mnie na Photixie działa.
    Ostatnio edytowane przez arkosol ; 13-01-2017 o 22:11

  10. #800
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Nowy apart więc nowe problemy. Producenci zamienników zaraz sobie z tym poradzą.

Strona 80 z 85 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •