Dobry Wieczór.
Piszę ten topic specjalnie po to, aby poznać wasze opinie, rady, uwagi, na temat obiektywów które są warte uwagi. Ale przejdę do sedna.

Na chwilę obecną (zasugerujmy się, - nie długo zakup planowany) :
Canon EOS 7d
Lampa SpeedLite 580EX

I teraz czas na pytanie co do obiektywów - na początek planowałem :
CANON 70-200 f4L
Canon EF 85 mm f/1,8
Canon EF 50 f/1,4 USM

Zasugerujmy się tym, że budżet na same obiektywy - przewidziane jest około 5 tys. +/-

1. pyt. jakiego mogę się spodziewać - Co zamierzasz fotografować? - Wiem iż zabrzmi to może dziwnie, lecz na początek będę fotografować wszystko co możliwe i co jest godne poświęcenia uwagi. Na początku będą to jakieś mecze siatkówki/koszykówki/ zawody pływackie, żużel/portrety, imprezy, koncerty, sesje zdjęciowe, udzie, otocznie, miasto/architektura, kultura,
natura, zwierzęta, rajdy jakieś.
#Kolejność przypadkowa.

Jeśli mogę prosić, osoba/y które będą wypisywać obiektywy - proszę o subiektywną opinię. M.in. Dlaczego on, do jakich sytuacji etc.
Co prawda nie jestem jakimś profesjonalistą ale pośród, że tak powiem, już starszych 'wyjadaczy', którzy na prawdę sporo czasu spędzili na fotografii, proszę o pomoc częściowego nowicjusza. //Interesuje mnie dodatkowo - dodatkowe oświetlenie, filtry, nasadki, torby itd. Wszystko co potem bd mi potrzebne. - z góry dziękuję za wszystkie komentarze, opinie i inne.

Pozdrawiam, Michał.