Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101

Wątek: Canon 5D/5D Mark II oraz szkla M42

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Samyang jest sporo droższy.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    44

    Domyślnie

    Od dawna używam Pentacona 29 f/2,8 z 5d , działa bez problemu.

  3. #23
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Selena Zobacz posta
    Chciałam kupić Tessara 50/2,8 i teraz się zastanawiam... Skoro to zależne od wersji, to może ktoś jest w stanie podpowiedzieć które z pełną klatką będę działać.
    Moj Tessar 50/2.8 dziala bez problemu z 5dII. I lepiej wychodzi niz na 40D. Wiec, mysle ze nie ma sie nad czym zastanawiac.

  4. #24
    Bywalec Awatar vidocq
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    TST
    Wiek
    64
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Selena Zobacz posta
    mate00sh przeczytałam i ... przecieram oczy ze zdumienia.
    Jakoś nie przyszło mi do głowy, że ze szkłami o ogniskowych ok 50mm też są problemy (z Leica jest ok.).
    Chciałam kupić Tessara 50/2,8 i teraz się zastanawiam... Skoro to zależne od wersji, to może ktoś jest w stanie podpowiedzieć które z pełną klatką będę działać.
    Jest rosyjska wersja Tessara: Industar 61 L-Z, nawet z macro 1:2.
    Na 5D MkII bez zarzutu.

    Cytat Zamieszczone przez ExploRa Zobacz posta
    Moj Tessar 50/2.8 dziala bez problemu z 5dII. I lepiej wychodzi niz na 40D. Wiec, mysle ze nie ma sie nad czym zastanawiac.
    Niektóre wersje tessara są OK ale niektóre zawadzają.
    Tu jest lista, chociaz niepełna to może się przydać: http://www.panoramaplanet.de/comp/
    Za to w/w Industar działa idealnie, jego tylna soczewka wysuwa się maksymalnie na równi z bagnetem podczas gdy w Tessarze który miałem okazję próbować wchodziła głębiej i haczyła.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Edit
    To ten Industar: http://www.rugift.com/photocameras/industar_61_lens.htm
    Ostatnio edytowane przez vidocq ; 31-03-2010 o 22:09 Powód: Automerged Doublepost
    pozdrawiam, vidocq

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Ktoś napisał, iż Peleng 8mm się średnio nadaje. Dlaczego? Rozważam jego zakup do 5D2.
    Ja również, dlatego to temat dla mnie dosyć istotny. Nie chcę wywalać 3,500 na sigmę kołową do pełnej klatki. A sam się bawię z Pentaconem 50/1,8 na 5D i daje toto całkiem fajne rezultaty.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Badam temat, bo się napaliłem na tego fiszaja.

    No i generalnie, ludzie robią zdjęcia nim z piątką
    http://www.flickr.com/photos/rabbitr...7603240372519/
    http://www.flickr.com/photos/rabbitr...7603240372519/

    Więc się da. Na sieci wiszą filmy z tego obiektywu z nowej piątki, więc tym lepiej. A od takiego szkła nie wymaga się super jakości, od tego są inne konstrukcje
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 31-03-2010 o 23:44 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Powoli napalam się na manualne stałki w okolicach 28mm i 80mm. Poniżej galeria zdjęć z pentacon'a 50mm, większość z nową piątką.

    http://www.flickr.com/photos/3250137...7623625342655/

    Pozdrawiam.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toni65 Zobacz posta
    Ale pasuje Samyang 8 f/3.5 (Falcon) lustro nie zawadza
    A w Pelengu zawadza???
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  8. #28
    Bywalec Awatar vidocq
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    TST
    Wiek
    64
    Posty
    157

    Domyślnie Helios 44 M-6

    Drogą zakupu wszedłem w posiadanie cudu radzieckiej myśli technicznej (albo sztuki kopiowania lepszych ) obiektywu Helios 44 M-6 58mm f/2.0 celu wykorzystania go ze swoim 5D MkII. Przede wszystkim z myślą o filmach.
    W stanie idealnym kosztował mnie 65 złotych.



    Według tej stronki jest to wersja która nie powinna powodować haczenia lustra w 5D/5D MkII i ostrzyć na nieskończoność.
    Jak to mówią "nie wierz w pisane"
    Po zakręceniu obiektywu w adapterze pierścień ostrości dochodził tak pod 10 metrów i dalej ani rusz. Mam dwa adaptery, z dandelionem i bez od "Pana z Lublina", oba dawały ten sam efekt.
    Po obejrzeniu dokładniejszym okazało się, ze ta wersja obiektywu ma dwa bolce obok tylnej soczewki.



    Ten z prawej domyka przysłonę do ustawionej pierścieniem ostrości a drugi, widoczny w wycięciu po lewej, przesuwa się w trakcie przymykania i położenie bolca przekazuje do aparatu informację o wartości przysłony potrzebną do pomiaru światła na pełnej dziurze.
    Ten lewy bolec w trakcie ogniskowania w stronę nieskończoności wysuwa się do tyłu razem z ostatnią soczewką i jest blokowany przez pierścień adaptera nim dojdzie do końca. Soczewka mieści się w otworze a bolec zawadza.
    I klops.
    Miałem zamiar rozkręcić obiektyw i zwyczajnie go spiłować ale zrobiłem inaczej. Zakręciłem adapter i zaznaczyłem sobie mazaczkiem pole przesuwania się bolca. Potem po prostu spiłowałem w adaperze "zatoczkę" żeby mógł sobie w niej pływać swobodnie.



    Zadziałało pięknie.
    Przy dokręcaniu i odkręcaniu adaptera trzeba delikatnie docisnąć bolec przysłony paznokciem nim wejdzie w wycięcie ale potem już można normalnie robić fotki.
    Albo filmować.
    I nic nie haczy.



    Cała operacja jest bardzo łatwa do przeprowadzenia, wręcz banalna ale może komuś akurat się przyda.
    Wesołych świąt
    pozdrawiam, vidocq

  9. #29
    Uzależniony Awatar Selena
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    Ja mam tzw. zebrę - ten z czarno-srebrnymi pierścieniami. Trzeba było uciąć wystającą tulejkę znajdującą się za tylną soczewką.
    Cytat Zamieszczone przez ExploRa Zobacz posta
    Moj Tessar 50/2.8 dziala bez problemu z 5dII. I lepiej wychodzi niz na 40D. Wiec, mysle ze nie ma sie nad czym zastanawiac.
    Tak sobie teraz czytam... działa... nie działa... :wink:

    Ale już "po ptokach" - Tessara "zebrę" kupiłam kilka tygodni temu , ze sprawną Practicą Super TL jako zatyczką :-D
    Na nieskończoność nie testowałam i nie planuję, ale jak kiedyś przez niedopatrzenie lustro mi huknie to nie omieszkam się po(żalić)chwalić. Szkło potrzebuję głównie do kwiatków i najczęściej z pierścieniami pośrednimi, więc jest szansa, że trochę posłuży.
    Efekty testów na razie bardzo przyjemne.

    Cytat Zamieszczone przez vidocq Zobacz posta
    Jest rosyjska wersja Tessara: Industar 61 L-Z, nawet z macro 1:2.
    Na 5D MkII bez zarzutu.
    No i co teraz :wink:

    Tessara już kupiłam, ale ten Industar wygląda baaardzo ciekawie. Faktem jest, że jest sporo droższy, ale ... podobno pięćdziesiątek nigdy za dużo :-D
    A macro 1:2 kuszące.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    A w Pelengu zawadza???
    tak
    miałem taką sytuację
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    na pełnej klatce oczywiście
    Ostatnio edytowane przez airhead ; 12-04-2010 o 00:33 Powód: Automerged Doublepost
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •