Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 168

Wątek: #68 - Wołanie RAWów - podstawy czyli szkółka

  1. #81

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o głos (rzeczywiście troszkę za cicho zmontowany) to polecam odtwarzać pliki WMV w programie VLC media player http://www.videolan.org/vlc/, oprócz korekty głośności do 200% (prawy dolny róg) jest także przedwzmacniacz: narzędzia -> korekty i filtry, zakładka Korektor graficzny.
    Finally I've found that I belong here

  2. #82
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rediconn Zobacz posta
    ... troszkę za cicho zmontowany....
    Odkąd lecą pliki wmv (czyli od lekcji 3 part 2) nic nie jest montowane - tak żywcem i bez stopów nagrane stąd wpadki z remontem u sąsiada, ze szczekającym w tle psem, z przestojami na zastanowienie itp... No ale to czysta amatorszczyzna :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #83
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Suwałki
    Wiek
    52
    Posty
    101

    Domyślnie

    No nie, jak na mój gust to się chyba czepiacie 8)
    Nie dość, że gratis i na temat, to jeszcze głośność dźwięku nie pasuje- a kartę lub wzmacniacz na max to nie idzie?
    wstyd - zamiast pieski z radochy robić to szanowne państwo (specjalnie z małej litery) marudzi.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Odkąd lecą pliki wmv (czyli od lekcji 3 part 2) nic nie jest montowane - tak żywcem i bez stopów nagrane stąd wpadki z remontem u sąsiada, ze szczekającym w tle psem, z przestojami na zastanowienie itp... No ale to czysta amatorszczyzna :-)
    Sorki, pisząc zmontowany miałem na myśli niewykorzystanie możliwości podgłośnienia podczas przeróbki na mniejsze - takie coś da się pewnie podstroić podczas obróbki (jeśli są jeszcze przerabiane, te pierwsze były). Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby się czepiać, uważam, że wszystko co Pan robi to - bez wazeliny - pełen profesjonalizm, odczuwalny także podczas czytania innych Pana tutoriali/tipsów. Super robota i oby tak dalej :-)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Już doczytałem na 1 stronie że od lekcji 4 WMV-ki nie są obrabiane Także pozostaje mi tylko ponownie polecić VLC Media Player, zero dodatkowych kodeków i baaaardzo duże możliwości. Pozdrówki
    Ostatnio edytowane przez rediconn ; 06-12-2009 o 23:05 Powód: Automerged Doublepost
    Finally I've found that I belong here

  5. #85
    Coś już napisał Awatar yanovitz
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    41
    Posty
    99

    Domyślnie

    Fonia jest cicho, fakt... ale szczerze mówiąc wystarczą słuchawki i jest super. nie ma sensu się na fonii skupiać, najważniejsza treść, której notabene tylko pogratulować!! Takich właśnie wykładów było mi trzeba: po ludzku, łopatologicznie i dostępnie. Czekam na więcej i mam nadzieję że będzie więcej wykładów z szeroko pojętej obróbki. Dobra robota!

    Dobra przysłodziłem - jeszcze raz dzięki wielkie dla kolegów mislidara za hosting i mellana za przygotowanie plików.

    Pozdrawiam

  6. #86
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    Z pewnością wszyscy to wiedzą...JPGi też można otwierać w ACR i obrabiać zgodnie ze wspaniałymi lekcjami Janusza.

  7. #87
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yanovitz Zobacz posta
    ...mellana za przygotowanie plików...
    Jak już Janusz pisał, począwszy od 4 lekcji pliki są bez obróbki (upraszcza to proces) i jeśli dziękować, to już tylko autorowi
    Moja skromna osoba jest tu również tylko słuchaczem ( w wolnej chwili).
    C-F-K - forever

  8. #88
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Dołożyłem suplement o wołaniu extremalnym czyli jak wołać zamiast pseudo HDRów.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  9. #89
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Dołożyłem suplement o wołaniu extremalnym czyli jak wołać zamiast pseudo HDRów.
    Panie Januszu ..
    Naprawdę wspaniała robota!
    Mam jednak wątpliwość, czy to co pan napisał o - głębi bitowej- tzn. że obróbka w 16-bitach jest lepsza ?
    W przypadku grafiki( gradienty) tak, ja natomiast mimo usilnych starań , nie widzę różnicy pomiędzy zdjęciami obrabianymi na 8 czy16 bit.
    Ani na monitorze, ani na wydrukach.

  10. #90
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agema Zobacz posta
    ...
    Mam jednak wątpliwość, czy to co pan napisał o - głębi bitowej- tzn. że obróbka w 16-bitach jest lepsza ?
    W przypadku grafiki( gradienty) tak, ja natomiast mimo usilnych starań , nie widzę różnicy pomiędzy zdjęciami obrabianymi na 8 czy16 bit.
    Ani na monitorze, ani na wydrukach.
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=19818 i właściwie nic więcej...

    To, że nie widzisz różnicy to:

    1. Nie oznacza, że jej nie ma,
    2. Może oznaczać, że zmiany były niewielkie. Na tyle nieduże, że są niezauważalne. Niezauważalne oznacza, że jednak są :-)

    Naprawdę może 1% populacji jest w stanie dostrzec subtelne różnice w przejściach tonalnych. Obróbka w PS jest zawsze niszcząca więc... rule of thumb: NIE OBRABIAC w 8 bitach :-)


    *rule of thumb - http://en.wikipedia.org/wiki/Rule_of_thumb :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •