Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 168

Wątek: #68 - Wołanie RAWów - podstawy czyli szkółka

  1. #141
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Nieśmiało zauważę, że filmiki zostały umieszczone na youtube bez mojej zgody. Nawet bez zapytania o takową. Nie sądzę żeby to był dobry pomysł - głównie ze względu na jakość nagrania.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  2. #142
    Dopiero zaczyna Awatar matefusz
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    49

    Domyślnie

    @Janusz Body, zgłoś tą sprawę do administracji YouTube. Usuną filmy

  3. #143

    Domyślnie

    A to przepraszam.
    Myślałem, że wystarczy podpis czyjego autorstwa są filmy. Chciałem udostępnić łatwiejszy dostęp to tak wartościowych materiałów. Jeśli aż tak bardzo jest to niechciane proszę o usunięcie postu, a ja obiecuję, że usunę filmiki z youtube.
    Pozdrawiam.

  4. #144
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Wirtualne kopie jednego RAWa

    Pytanie od użytkownika LR. Czy w ACR podczas wywoływania RAWa da się utworzyć jego wirtualną kopię (każdą kopię inaczej wywołać) w celu otworzenia za jednym zamachem kilku wersji jednego pliku jako warstwy w PS?
    Marki trzy.

  5. #145
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Też mam pytanie. Co daje otwieranie RAW jako ProPhoto jak na filmach instruktażowych a nie jako sRGB ? Jakąś lepszą obróbkę kolorów ? Później i tak trzeba konwertować bo inaczej jpg ma nienaturalne kolory.

  6. #146
    Dopiero zaczyna Awatar matefusz
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    49

    Domyślnie

    Możesz plik *.xmp usunąć i wtedy masz surowego RAWa.

  7. #147
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    56

    Domyślnie Wirtualne kopie jednego RAWa w PS

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Pytanie od użytkownika LR. Czy w ACR podczas wywoływania RAWa da się utworzyć jego wirtualną kopię (każdą kopię inaczej wywołać) w celu otworzenia za jednym zamachem kilku wersji jednego pliku jako warstwy w PS?
    Takie kopie można utworzyć bezpośrednio w PS (przynajmniej w CS5 tak działa, w poprzednich wersjach nie wiem).

    Otwiera się plik w ACR i z wciśniętym klawiszem SHIFT klikamy na Otwórz obiekt. Plik otwiera się w PS jako warstwa Obiekt inteligentny. Następnie robi się tyle kopii (obiekt inteligentny z kopii) tej warstwy, ile jest potrzebnych różnych wersji wywołanego zdjęcia, a potem każdą z warstw można już obrabiać niezależnie od siebie - otwierają się do edycji w ACR. Główny (oryginalny) plik raw można pozostawić w ten sposób nietknięty.

  8. #148
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez berith1 Zobacz posta
    Takie kopie można utworzyć bezpośrednio w PS (przynajmniej w CS5 tak działa, w poprzednich wersjach nie wiem).

    Otwiera się plik w ACR i z wciśniętym klawiszem SHIFT klikamy na Otwórz obiekt. Plik otwiera się w PS jako warstwa Obiekt inteligentny. Następnie robi się tyle kopii (obiekt inteligentny z kopii) tej warstwy, ile jest potrzebnych różnych wersji wywołanego zdjęcia, a potem każdą z warstw można już obrabiać niezależnie od siebie - otwierają się do edycji w ACR. Główny (oryginalny) plik raw można pozostawić w ten sposób nietknięty.
    Owszem trochę pokracznie, ale niby to działa. Niby, bo (pewnie z braku umiejętności z mojej strony) zduplikowane "obiekty inteligentne" przyjmują natychmiast postać jednego z obrobionych w ACR. Chciałbym np. różny balans bieli na poszczególnych warstwach. Ustawię na jednym tak jak potrzebuję i niestety automatycznie na innych wskakuje to samo. Chcę odzyskać przepalenia na jednej warstwie... na pozostałych natychmiast wprowadzana jest korekta. Pewnie coś źle robię, bo nie o to mi chodzi. Chcę z każdej warstwy wyciągnąć co innego.
    Marki trzy.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Owszem trochę pokracznie, ale niby to działa. Niby, bo (pewnie z braku umiejętności z mojej strony) zduplikowane "obiekty inteligentne" przyjmują natychmiast postać jednego z obrobionych w ACR. Chciałbym np. różny balans bieli na poszczególnych warstwach. Ustawię na jednym tak jak potrzebuję i niestety automatycznie na innych wskakuje to samo. Chcę odzyskać przepalenia na jednej warstwie... na pozostałych natychmiast wprowadzana jest korekta. Pewnie coś źle robię, bo nie o to mi chodzi. Chcę z każdej warstwy wyciągnąć co innego.
    Hmm, ja wprawdzie tez jestem początkującym "photoshopiarzem", więc pewnie ktoś ma lepsza receptę, ale jak rozwiązuje to tak, że otwieram warstwę jako obiekt inteligentny z ustawieniami jakie mi pasują dla np. jasnych partii obrazu, następnie kopiuje te warstwę do "normalnej" warstwy, otwieram ponownie obiekt inteligentny, zmieniam ustawienia tak aby cienie były ok i całą operacje powtarzam w kółko tyle razy ile jest to konieczne. Ostatecznie przeprowadzam konwersję ostatniej warstwy inteligentnej do zwykłej warstwy i mam tyle warstw ile potrzebuje do dalszej prawidłowej obróbki. Ufff. Mam nadzieje ze jest to zrozumiałe :-?

  10. #150
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    56

    Domyślnie warstwy są niezależne

    Wszystko działa tak, jak opisałem. Obiekty inteligentne na poszczególnych warstwach są niezależne i można je wywoływać każdy w inny sposób.

    Problemem jest prawdopodobnie sposób kopiowania. Po otworzeniu pliku raw jako obiektu inteligentnego w PS trzeba kliknąć tę warstwę prawym klawiszem myszy i wybrać "Nowy obiekt inteligentny z kopii" (New Smart Object via Copy). Przy zwykłym skopiowaniu warstwy (np. Ctrl+J) na wszystkich warstwach będą automatycznie zachodzić te same zmiany. Proszę sprawdzić. Pozdrawiam.

Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •