Strona 10 z 105 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1050

Wątek: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

  1. #91
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Najpierw uwaga ogólna - skąd tak często daje sie zaobserwować chęć do pouczania wszystkich bez znajomości osób, rzeczy i sytuacji i nawet bez zapytania o nie?

    Z dużą niechęcią, Comatus, ale odpowiem Ci na tę niczym nieuzasadnioną tyradę i raczej, w mojej opinii żałosne „mądralowanie”. Zresztą nigdy na moim wątku nie odezwałeś sie w sposób rzeczowy, a raczej zwykle napuszony. Nigdy nie odezwałeś się rzeczowo na temat zdjęć.
    Odpowiem Ci, bo jednoczesnie pokaże parę zdjęć, może nie najlepszych technicznie ale opowiadających pewną fajną historię. Co prawda jest to forum fotograficzne a nie przyrodnicze i nie miałem ich zamiaru tutaj pokazywać – ale odpowiadając na powyzsze "uwagi" zrobie to (może komuś się spodaobają?).

    Zdjęcia pochodzą z wyprawy jaką odbyłem z profesjonalistami ze Scottish Natural Heritage i odwiedziliśmy miejsca od Inner Hebrids (Zewnetrzne Hybrydy) po Mull of Kyntire i wyspę Rathlin. Mam tam wielu znajomych, z radością przyjąłem ich zaproszenie.

    Maj to miesiąc lęgowy i na tych wyspach są milony ptaków. Ornitolodzy prowadzą w tym czasie wiele badań, tym razem celem była m.in. obserwacja nurzyków (Guillemot). Wychodzą one na ląd tylko na krótko w okresie lęgu, poza tym przebywają cały czas na morzu.. Gniazdują w maju na pólkach skalnych, bardzo stromych. Jest ich tam setki tysięcy.

    Nurzyk składa tylko jedno jajo. Wysiaduja je samiec i samica. Wysiadywane jajo trzymaja na łapach. Są w ciągłym zagrożeniu. Prze kogo? Przez krążące w okolicy mewy Kittiwake – co ciekawe Kittiwake wysiadują swoje jaja w specjalnych lożach w pobliżu. Ale oprócz tego krążą w okolicy i chcą porwać i zjeść wylęgłe, młode nurzyki.
    Młode nurzyki po wylęgu zachowują sie bardzo ostrożnie – siedzę w bezruchu 18-24 dni aby mewy ich nie zobaczyły. Po tym czasie mode nurzyki sa gotowe do najważniejszego wyczynu – skoku z pólki skalnej w dół, do wody. Tak naprawdę skoku do wolności. Robią to tylko wieczorem, bo wtedy mewy maja gorszą widoczność. Dorosłe nurzyki zachęcaja je do skoku.

    Poniżej, Comatus znajdziesz tę historie na zdjeciach. Kolonie tysiecy nurzyków-guillemotów, gniazda Kittiwake i innych ptaków, krążące mewy – na dwóch zdjęciach trzymajace porwane właśnie nurzyki w dziobach.
    To tyle.
    Na koniec – możesz sobie podarować komentarze moich zdjęć. Forum to zabawa – jakoś mi tę zabawę psujesz.

    98.



    99.





    100.



    101.




    102.






    103.



    104.



    105




    106



    107.



    108




    109.



    109.



    108.


    109.


  2. #92
    Uzależniony Awatar comatus
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Wybrzeże Pucyfiku
    Wiek
    40
    Posty
    725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Najpierw uwaga ogólna - skąd tak często daje sie zaobserwować chęć do pouczania wszystkich bez znajomości osób, rzeczy i sytuacji i nawet bez zapytania o nie?
    Wiesz, czasami wystarczy wyjaśnić - jak krowie na rowie takim mądralom jak ja - całą sytuację w kilku zdaniach, a nie popadać w święte oburzenie.

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Z dużą niechęcią, Comatus, ale odpowiem Ci na tę niczym nieuzasadnioną tyradę i raczej, w mojej opinii żałosne „mądralowanie”.
    Jak mogłeś zauważyć wyraziłem nie tylko moje zdanie na dany temat, bo ktoś inny też ma podobne - ale oczywiście michalw też tylko "żałośnie mądraluje się".
    Swoje uzasadnienie "tyrady" podałem, a że, nie wiedzieć czemu, strasznie Cię ono dotknęło...

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Zresztą nigdy na moim wątku nie odezwałeś sie w sposób rzeczowy, a raczej zwykle napuszony. Nigdy nie odezwałeś się rzeczowo na temat zdjęć.
    Przejrzałem cały wątek i z tego co zauważyłem odezwałem się w nim dwa razy (nie licząc teraz tej wymiany postów) w poście #52 (rzeczywiście nie na temat zdjęcia, ale na temat obiektu na zdjęciu - mea culpa) i w poście #66, gdzie chyba wypowiedziałem się na temat zdjęcia - bo mowa o rozmyciach, które są częścią prezentowanych zdjęć. Gdzie tam było "napuszenie" to nie wiem. Jak ktoś wypowiada się krótko to od razu napusza się?

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Na koniec – możesz sobie podarować komentarze moich zdjęć. Forum to zabawa – jakoś mi tę zabawę psujesz.
    Obiecuję już więcej nie odzywać się w Twoim temacie (chyba że będą to ochy i achy, bo na te pewnie się nie pogniewasz). Wszystko inne (jeśli będą jeszcze jakieś kwestie do wyjaśnienia) pójdą na PW.

    Pax

  3. #93
    Dopiero zaczyna Awatar oszy
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    44
    Posty
    46

    Domyślnie

    Max13 - poruszone zdjęcia robisz.
    Mi "ptasiarz" dał taką praktyczną radę: na 300mm rób zdjęcia a trybie Tv 1/800s - 1/1000s. Inaczej po prostu nie wyrobisz utrzymac stabilnie obiektywu. I tak rano np używam iso nawet 1000 żeby zamrozic i nie poruszyc ptaszora.
    I sprawa językowa - Inner Hebrids to Hebrydy Wewnętrzne a nie Zewnętrzne, co nie zmniejsza wcale mojej zazdrości, że tam mogłeś byc
    40D + C17-85 + C50/1.4 + C70-300 + 430EX II
    Amatora pstryczki

  4. #94
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Comatus: Pax

    oszy: dzięki, oczywiście Wewnętrzne

  5. #95
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  6. #96
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  7. #97
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  8. #98
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  9. #99
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  10. #100
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie

    117 bardzo fajne.
    Masz też trochę niezbyt ostrych. Wg mnie nieostre do galerii trafiać nie powinny. Można je zostawić na pamiątkę dla siebie ewentualnie.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

Strona 10 z 105 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •