Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Windows i eos utility "nie widzi" aparatu

  1. #1
    stormwind
    Guest

    Domyślnie Windows i eos utility "nie widzi" aparatu

    Witam, przykro ze pierwszy post to od razu problem ale przejdę do rzeczy bo sprawa jest pilna, mianowicie jak w temacie po podłączeniu aparatu do komputera nic się nie dzieje, Windows nie rozpoznaje urządzenia, eos utility nie widzi aparatu. Aparat to EOS 500D do tej pory działało o wszystko wyśmienicie, teraz niezależnie do jakiego komputera podłęcze, i jakim kablem, z jakiej karty pamięci, nie działa. Zdjęcia robi normalnie, i czytnikiem z karty mogę je przegrać. Problem nastąpił pierwszy raz kiedy podłączyłem aparat kablem do komputera gdzie użytkownik nie ma uprawnień do instalowania sprzętu. Ale w tedy nie pomyślałbym ze mogę cos w ten sposób uszkodzić. Pozdrawiam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Zaloguj się do Windowsa z konta Administratora lub osoby z jego uprawnieniami. Podłącz aparat. Przejdź do Menadżera Urządzeń i zobacz czy aparat nie wisi gdzieś jako nieznane urządzenie, lub jakieś takie nijakie Jeśli nie widać go na liście spróbuj Widok-Pokaż ukryte urządzenia. Jeśli dalej go nie ma, spróbuj http://support.microsoft.com/kb/315539 Jak już namierzysz zombiee, odinstaluj z prawego przycisku myszy. A lepiej jeszcze, jakbyś wcześniej sprawdził, czy pliki sterownika nie walają się gdzieś w folderach systemowych Windowsa. Możesz zobaczyć co jest na CD do aparatu, poszukać na dysku analogicznych plików i spróbować skasować je ręcznie. Po takim czyszczeniu restart, instalacja sterowników i podpięcie aparatu. Jeśli chcesz tylko zgrywać zdjęcia, to masz czytnik, zaprzyjaźnijcie się Kłopot odpada
    Ostatnio edytowane przez dr11 ; 04-08-2009 o 11:31
    .

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    U mnie jest ciekawiej. Widzi Deesa, ale nie mogę wejść w ,,opcje'' , a w nich ,,camera setting'' - ot po prostu są nieaktywne. to samo w 1d2 - działa wyśmienicie.

  4. #4
    Awatar mrkosik
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    49
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam podobny problem jak kolega HIMI, system widzi mojego 50D, jednak w EOS Utility v.2.6.1.0 [Control Camera -> Starts to download images - Lets you select and download images - Camera settings/Remote shooting] są nieaktywne. Zauważyłem problem z łącznością w EOS Utility, dopiero po aktualizacji firmware do wersji 1.0.6 (teraz mam 1.0.7), nie wiem czy to ma jakikolwiek związek. Czy ktoś już rozwiązał ten problem?
    Canon EOS 50D

  5. #5
    Awatar mrkosik
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    49
    Posty
    3

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez mrkosik Zobacz posta
    Mam podobny problem jak kolega HIMI, system widzi mojego 50D, jednak w Cv.2.6.1.0 [Control Camera -> Starts to download images - Lets you select and download images - Camera settings/Remote shooting] są nieaktywne. Zauważyłem problem z łącznością w EOS Utility, dopiero po aktualizacji firmware do wersji 1.0.6 (teraz mam 1.0.7), nie wiem czy to ma jakikolwiek związek. Czy ktoś już rozwiązał ten problem?
    Przed chwilą sprawdziłem na drugim dysku i nowym, "czystym" XP - program EOS Utility i wszystkie jego funkcje działają bez problemu.
    Canon EOS 50D

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    U mnie działają, ale z 1d2, z deesem już nie. Tego nie pojmuję kompletnie.

  7. #7

    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    11

    Domyślnie

    Miałem podobny problem .
    Przyczyną był Serwis Pack 1 w Windzie XP
    Zainstalowałem SP3 i problem już nie ma

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    witam
    tez mam podobny problem ale tylko z 1ds mkII. w przypadku starej i nowej 5d wszystko dziala ok. Gdzies sie spotkalem ze stwierdzeniem ze 1ds dziala zdalnie tylko za pomoca polaczenie fire wire. prawda to? czy komus 1ds dziala na usb?

    pozdro

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    mkII nie działa pod usb - usb jest tylko do "wydruku zdjęć"
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    a czy wystarczy proteza portu w postaci przejsciowki usb-firewire? czy trzeba miec prawdziwy port? z reszta zaraz jade do media markt i sprawdze czy ruszy.

    bylem.. ale nie kupilem. bo nie bylo. cos mi sie tez zdaje ze po przejsciowce nie koniecznie musi dzialac...
    Ostatnio edytowane przez Maggot ; 13-12-2009 o 21:47

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •