Strona 14 z 167 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #131
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piast Zobacz posta
    zapomniałem ,że warszawiacy tak mają
    "Lepiej jest milczeć i sprawiać wrażenie głupiego niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. "
    Ostatnio edytowane przez tpop ; 09-06-2009 o 16:15

  2. #132
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Koziegłowy
    Posty
    111

    Domyślnie

    z tą warszawą to był żart chociaż ...
    a jak ktoś chce krytykować ten program to niech najpierw napisze swój

  3. #133
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piast Zobacz posta
    a jak ktoś chce krytykować ten program to niech najpierw napisze swój
    nie pogrążąj się już.
    Co to krytykowac to juz tylko programisci mogą?
    Ostatnio edytowane przez tpop ; 09-06-2009 o 16:43

  4. #134
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piast Zobacz posta
    a jak ktoś chce krytykować ten program to niech najpierw napisze swój
    A jak ktoś chce skrytykować lustrzanki Canona (bo AF/bo BF/FF, bo coś tam) to niech najpierw skonstruuje własną lustrzankę ? Dziwna logika... wręcz demagogiczna.

  5. #135
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop Zobacz posta
    Co to krytykowac to juz tylko programisci mogą?
    Jest wręcz odwrotnie - krytykować w pierwszej kolejności powinni zwykli użytkownicy, bo programiści czasem tracą dystans do swoich dzieł (GIMP, anyone?). To samo dotyczy innych (u)tworów mających jakieś UI, przykładowo stron WWW.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    A jak ktoś chce skrytykować lustrzanki Canona (bo AF/bo BF/FF, bo coś tam) to niech najpierw skonstruuje własną lustrzankę ? Dziwna logika... wręcz demagogiczna.

    baa , i owszem, :-P
    ale nawet krytyk - krytykuje (powinien) obiektywnie wedlug jakis kanonow , a nie bo " mi sie nie podoba i juz" ,
    cos na podobienstwo utworu Grzeskowiaka "Chlop zywemu nie przepusci .."

    to tak jakby ktos uczulony na pomidory krytykowal sprzedawce warzywniaka ze ma je na sprzedaz, , nie smakuje mi cos, nie moge jesc lub patrzec - to nie kupuje, nie jem , nie patrze - dla mnie to proste

    krytyka a wredniactwo - to dwie odlegle galaktyki :d
    Ostatnio edytowane przez noel ; 09-06-2009 o 21:05
    Bieda przeczy matematyce; gdy się ją podzieli na więcej ludzi, nie staje się mniejsza. » Gabriel Laub

  7. #137
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    program jest przeznaczony dla użytkowników (którzy niekoniecznie są programistami)
    i to właśnie ci użytkownicy będą go używali więc oni mają prawo do krytyki. Z tej krytyki można wyciągnąć konstruktywne wnioski (oczywiście nie z całej) co MMM czyni i wprowadza poprawki. Można powiedzieć w dużym uproszczeniu że dzięki krytyce ten program staje się coraz lepszy.
    Jeżeli, powtórzę JEŻELI, program ma być płatny (tak mi się wydaje a sam MMM wprost tego nie powiedział) to jest to przedsięwzięcie biznesowe. Czyli osoby atakujący krytyków może by pierw pomyślały co piszą.

    Może też niektórzy by zastanowili się nad tym, że jeżeli ma to być płatny soft, to ten wątek jest reklamą. Może niektórzy poczytają sobie wątek o "reklamie Cichego" i pomyślą zanim coś napiszą. Oczywiście nie jest to zarzut do MMM, bo ma pełne prawo pobierać opłaty za coś czemu poświęcił swój czas i umiejętności.*

    *oczywiście jeżeli ma to być program płatny - czego do końca nie wiem gdyż mimo pytań sam MMM nie wypowiedział się w tej sprawie.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  8. #138
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    oczywiście jeżeli ma to być program płatny - czego do końca nie wiem gdyż mimo pytań sam MMM nie wypowiedział się w tej sprawie.
    Wypowiedziałem się wielokrotnie że będzie darmowa wersja z możliwością zapisu jak tylko dojdę do wersji beta (co już niedługo).

    Czy program będzie w wersji komercyjnej to nie mam pojęcia, bo to nie takie proste coś sprzedać. Może się okazać że poświęcony czas będzie zupełnie nieadekwatny do ewentualnych zysków. Żadnego oprogramowania nie da się zabezpieczyć przed kopiowaniem i jeśli miałbym sprzedać za jakieś grosze kilka kopii a dalej się rozejdzie bo sobie ludzie skopiują to nie ma sensu się w to bawić.

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    Jeżeli, powtórzę JEŻELI, program ma być płatny (tak mi się wydaje a sam MMM wprost tego nie powiedział) to jest to przedsięwzięcie biznesowe. Czyli osoby atakujący krytyków może by pierw pomyślały co piszą.
    To znaczy że co? Jak komercyjne to można krytykując pisać bzdury a jak darmowy to tylko chwalić?
    To jest program do uzyskania konkretnego, określonego efektu wyciągnięcia drobnych ledwo widocznych detali a nie jakieś cudowne narzędzie dzięki któremu wrzucamy dowolnego gniota, ustawiamy suwaki na maksymalne wartości i wychodzi arcydzieło.

  9. #139
    Początki nałogu Awatar szycho
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    M-bórz
    Wiek
    45
    Posty
    350

    Domyślnie

    MMM, gratuluję pomysłowości. Ściągnąłem programik, wziąłem pierwsze lepsze foto jakie było w open, poklikałem i wyszło mi coś takiego:

    1.
    2.

    Nie wiem czy o takie efekty chodzi w tej a la HDRowej obróbce, ale pobawić się można
    Ostatnio edytowane przez szycho ; 10-06-2009 o 10:13
    EOS 40D+BG-2N/350D+BGE3; EFS18-55/3,5-5,6 II, C50/1,8, C100/2,8, T28-75/2,8, C100-400IS L, 430EX, DMIII, Lowepro Nova 4 AW/Rover AW II, RUP-43, Sherpa 600R/Phottix KB-1, MARUMI CPL DHG i inne gadżety...
    www.tomaszszyszko.pl

  10. #140
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    też poklikałem


Strona 14 z 167 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •