Strona 149 z 167 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 481 do 1 490 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #1481
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Dostępna jest wersja 2.6

    * Przyśpieszenie przetwarzania na GPU o 40%
    * Dodany nowy efekt 'Clarity'.
    * Zaktualizowany moduł RAW.

    Nowością w wersji 2.6 jest efekt 'Clarity'. Działanie tego efektu polega na miejscowym zwiększaniu kontrastu, ale bez zwiększania poziomu detali. Dzięki specjalnemu algorytmowi praktycznie brak jest efektów ubocznych, szczególnie efektu 'halo' wokół kontrastowych elementów obrazu.
    Efekt 'Clarity' jest dedykowany do czarno białej fotografii. W odróżnieniu od typowych filtrów 'HDR', 'Clarity' świetnie nadaje się do przetwarzania obrazów z ludźmi, ponieważ nie zwiększa niedoskonałości oraz kontrastów na skórze.

  2. #1482
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Machinery

    Czy wersja 2.7 (ta tańsza) jest jakoś uboższa od wersji 2.6 ?
    Czy planujesz dystrybucję softu jako pluginu do LR ??

  3. #1483
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Machinery

    Planjesz moze wersję na Mac Os X?
    Canon 7D, 15-85, 70-200 F4, 50 F1.8; S 10-20

  4. #1484
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie Odp: Machinery

    MMM, mógłbyś w kilku słowach opisać działanie wykrywania krawędzi/koloru z panelu Detale? Chodzi oczywiście o stronę użytkową, nie algorytmiczną. Co ma dawać załączanie tych opcji, jakie są oczekiwane efekty uboczne? Pytam, bo z tego, co obserwuję nie mogę wyczuć, jak to działa i w sumie zawsze muszę na oślep próbować wszystkich ustawień. Rozumiem, że ideą jest redukcja poświaty, ale dość mocno wpływają one także na same kontrasty.

    I dodatkowe pytanie - jest sporo opcji, które się niejako powielają. Np. kontrast można ustawiać w menu HDR i pod historamem przetwarzania wstępnego, detale też są w HDR oraz oczywiście w głównym oknie przetwarzania itd... Trochę to mylące - co najlepiej stosować i w jakich przypadkach? Czym te opcje się różnią?

    Przydałoby się uaktualnić instrukcję, bo o ile sam program rządzi to ta strona kuleje.

    Z góry dzięki!
    Body, stałki, zoomik

  5. #1485
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez aptekarz Zobacz posta
    Planjesz moze wersję na Mac Os X?
    Jeśli znajdę kogoś kto ją dla mnie zrobi. Sam niestety nie będę mieć na to czasu.

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Czy wersja 2.7 (ta tańsza) jest jakoś uboższa od wersji 2.6 ?
    Czy planujesz dystrybucję softu jako pluginu do LR ??
    To są wersje różnych programów. "Natural" jest uproszczoną wersję "Effects". "Natural" nie posiada połowy filtrów jakie ma "Effects" oraz ma minimalne możliwości tworzenia tzw. pseudo-hdr z jednego zdjęcia. "Effects" zawiera wszystko to co "Natural" i pozwala uzyskać również te same efekty. Przy najbliższej okazji wyrównam numerację obu programów żeby nie było takich nieporozumień.
    Plugin do LR robię od jakiegoś czasu, niedługo się pojawi.

    Cytat Zamieszczone przez tomdz Zobacz posta
    MMM, mógłbyś w kilku słowach opisać działanie wykrywania krawędzi/koloru z panelu Detale? Chodzi oczywiście o stronę użytkową, nie algorytmiczną. Co ma dawać załączanie tych opcji, jakie są oczekiwane efekty uboczne? Pytam, bo z tego, co obserwuję nie mogę wyczuć, jak to działa i w sumie zawsze muszę na oślep próbować wszystkich ustawień. Rozumiem, że ideą jest redukcja poświaty, ale dość mocno wpływają one także na same kontrasty.
    Jest tak jak piszesz - "detekcja koloru" powoduje zawężenie obszaru analizy i tym samym zmniejsza efekt "halo". Równocześnie jednak obraz robi się trochę bardziej płaski.

    Cytat Zamieszczone przez tomdz Zobacz posta
    I dodatkowe pytanie - jest sporo opcji, które się niejako powielają. Np. kontrast można ustawiać w menu HDR i pod historamem przetwarzania wstępnego, detale też są w HDR oraz oczywiście w głównym oknie przetwarzania itd... Trochę to mylące - co najlepiej stosować i w jakich przypadkach? Czym te opcje się różnią?
    Przydałoby się uaktualnić instrukcję, bo o ile sam program rządzi to ta strona kuleje.
    "Kontrast" w panelu HDR to oczywiście zupełnie co innego niż "kontrast" Histogramu. Ten pierwszy działa lokalnie, ten drugi to zwykły liniowy filtr działający na pojedynczych pikselach.

    Opcje "Kontrast" i "detale" w panelu HDR to uproszczone odpowiedniki dwóch pierwszych filtrów "Mikrokontrast" oraz "Detale" z zakładki "przetwarzanie". Teoretycznie więc tych pierwszych w ogóle mogłoby nie być, i tak zresztą to wyglądało od początku istnienia programu. Jednak z powodu oczekiwań użytkowników aby już na domyślnych ustawieniach program dawał dobre efekty zdecydowałem się je powielić w uproszczonej formie. Wcześniej trzeba było przejść do zakładki "Przetwarzanie" i tam dokonać regulacji.
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 09-04-2013 o 18:38

  6. #1486
    Dopiero zaczyna Awatar Mariozii
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Skarżysko-Kamienna
    Wiek
    46
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Machinery

    Ściągnąłem najnowszą wersję i widzę że są kolejne zmiany na lepsze.
    Wcześniej używałem raczej do pojedynczych zdjęć, ale to co ostatnio program produkuje z kilku klatek powala, także pod względem szybkości.
    Zrób jeszcze coś z EXIF, bo raz jest, raz znika, nie wiadomo o co chodzi...

  7. #1487
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Machinery

    hmm, kiedyś kupiłem i później dałem sobie spokój, nie wiem ile minęło, nie wiem ile na lepsze, ale właśnie mam kilka HDR-ów do zrobienia. Marek, mam pytanie czy wiesz jaką mam wersję, czy muszę się zgłosić? Nie mam za bardzo czasu, ale wątek subskrybuję i właśnie mnie zaintrygowało...

  8. #1488
    Bywalec Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Machinery

    Witam

    @MMM

    Pojawiła się opcja kadrowania obrazu.
    Czy można wprowadzić opcję kadrowania z góry ustalonymi proporcjami np 3:2, 4:3 , lub wstępnie zdefiniowanymi. ???

    Pozdrawiam

  9. #1489
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Machinery

    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S Zobacz posta
    Witam

    @MMM

    Pojawiła się opcja kadrowania obrazu.
    Czy można wprowadzić opcję kadrowania z góry ustalonymi proporcjami np 3:2, 4:3 , lub wstępnie zdefiniowanymi. ???
    Pewnie że można :-). Postaram się w miarę szybko ale aktualnie pracuję nad innymi zmianami.

  10. #1490
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Machinery

    Trochę zaskakująca promocja

Strona 149 z 167 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •