Strona 40 z 167 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #391
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    16bit TIF na jednolitej powierzchni nieba otrzymał pattern, z którym nie wiem co zrobić Przy lewej krawędzi nieba widać też skok jasności.
    Parametry defaultowe. Coś przesunąć, zmienić? Niebardzo ruszałem, bo przetwarzanie trwa wieki (C2D 7300).



    Załadowanie trzech takich w HDR rozłożyło program, wyświetlił się błąd przetwarzania, potem przestał odpowiadać.
    .

  2. #392
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    a widzisz, czyli na coś się moje wypociny przydały Mac adress dobra sprawa - powiązać z emailem i hasłem rejestracyjnym (jakby ktoś kompa zmienił) i będzie śmigać
    Chyba zbyt optymistycznie podchodzicie - wystarczy że program stanie się na tyle popularny by był na niego popyt na rapidzie i w 5 min po każdej aktualizacji będzie w sieci wisieć crack. Nie to bym popierał ale takie są realia i kijem wisły nie zawrócicie.

    Mi to tam lotto bo i tak tego typu efektu nie cierpię ale przy tego typu programach sensowniejsze są jednak dotacje, już więksi od MMM się na opłatach przejechali(winrar, totalcomander, opera, skijump itd itp).

  3. #393
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij

    Mi to tam lotto bo i tak tego typu efektu nie cierpię ale przy tego typu programach sensowniejsze są jednak dotacje, już więksi od MMM się na opłatach przejechali(winrar, totalcomander, opera, skijump itd itp).
    Inaczej, to i tak zależy od end usera. Mam licencję na każdy drobny program (Total commander, the bat!, acdsee, ptlens, ptassambler) a nie kosztują dużo i z łatwością mógłbym pozyskać cracki czy patche. W mentalności polskiej nie ma jednak wciąż znaku równości pomiędzy pobieraniem, crackowaniem, a kradzieżą.

  4. #394

    Domyślnie

    Nie działa, na parę sekund pojawia się splash screen po czym pojawia się komunikat "An unsupported operation was attempted."

    Procesor Q9550, system Windows 7 rc

  5. #395
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    16bit TIF na jednolitej powierzchni nieba otrzymał pattern, z którym nie wiem co zrobić Przy lewej krawędzi nieba widać też skok jasności.
    Parametry defaultowe. Coś przesunąć, zmienić? Niebardzo ruszałem, bo przetwarzanie trwa wieki (C2D 7300).
    Jeśli przetwarzanie trwa za długo to zrób sobie najpierw miniaturkę zdjęcia w rozdzielczości np. 800x600, baw się na niej i zapisz na końcu ustawienia. Wszystkie ustawienia są w procentach więc na większym zdjęciu dadzą prawie identyczny efekt. Jak pojawia się pattern to trzeba ruszyć suwakiem "jakość" na większe wartości, a jak na maksymalnych nie pomaga to jeszcze suwak "wygładzanie".

    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    Załadowanie trzech takich w HDR rozłożyło program, wyświetlił się błąd przetwarzania, potem przestał odpowiadać.
    Błąd przetwarzania to jakiś problem z pamięcią lub z GDI+ czyli tez brak pamięci. Przypuszczam jednak że w tym wypadku wszystkie te problemy i zwisy na różnych kompach powoduje biblioteka odczytująca TIFFy, która robi jakiś bajzel w pamięci.

  6. #396
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    OK, dzięki za wyjaśnienia. To jeszcze coś pokręcę A z tą pamięcią to możliwe, nie mam swapa, więc może zabrakło. A jakby program sobie swapa robił... ?
    .

  7. #397
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    oczywiście, tylko że to nie będzie w twoim interesie bo jak w zabezpieczonej wersji zobaczę że na jednym kluczu równocześnie jest ~10 mac adresów to od razu kończę autoryzację
    równoczesnie to ciezka sprawa. przeciez to nie program ktory masz odpalony 10 godzin dziennie
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    A jakby program sobie swapa robił... ?
    O jezuśku!
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 08-08-2009 o 19:24 Powód: Automerged Doublepost

  8. #398
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    O jezuśku!
    PS robi, LR robi, PTGui nawet robi. Można określić gdzie ma robić i jazda
    .

  9. #399
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    PS robi, LR robi, PTGui nawet robi. Można określić gdzie ma robić i jazda
    Ja wywodze się z innej rodziny i jestem zwolennikiem zostawiania takich rzeczy innym, a nie konkretnego programowi. Ale co ja tam wiem ;-) Nawet nie widziałem MMM softu w działaniu, bo nie mam jak odpalić

  10. #400
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Ja wywodze się z innej rodziny i jestem zwolennikiem zostawiania takich rzeczy innym, a nie konkretnego programowi. Ale co ja tam wiem ;-) Nawet nie widziałem MMM softu w działaniu, bo nie mam jak odpalić
    Postaw swapa na SSD to zobaczysz co Ci system z dyskiem zrobi Nevermind
    .

Strona 40 z 167 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •