Strona 10 z 167 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #91

    Domyślnie

    niom fakt teraz to juz "burza"
    Bieda przeczy matematyce; gdy się ją podzieli na więcej ludzi, nie staje się mniejsza. » Gabriel Laub

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    noo.. teraz śmiga..
    ale cały czas coś nie tak bo moje zdjęcia nie robią się takie ********e jak twoje :-D
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #93
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    346

    Domyślnie

    ten program jest rewelacyjny ile radości może dać teraz prosta zabawa zabawa suwaczkami


  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Hehe, fajny efekt do zabawy. Mnie tam akurat nie pociągają takie kolorowanki, bo poza digiart czy coś to chyba się do niczego nie nadaje. Ale mimo wszystko fajnie!
    Niestety nie mogę przetestować, bo nie używam windowsa.

    Mam jednak nadzieję, że nie zostawisz tego chwytu ala microsoft w finalnej wersji. Bo zmniejszenie obrazka w celu przyśpieszenia pragramu to trochę biednie wygląda. Oczywiście nie jest to złe podejście do zabawy w alfie.

    w kwestii optymalizacji algorytmów, rzuć okiem na ACM i IEEE. Zapewne coś ciekawego by się znalazła, chyba że czujesz się na tyle silny, ale osobiście nie jestem zwolennikiem wymyślania koła od nowa. A podejrzewam, że algorytmy optymalizacyjne w pracy na macierzach itd itd napewno tam znajdziesz. Jak potrzebujesz jakiś konkretny artykuł daj znać. Mam pełen dostęp do tych bibliotek, mogę Ci coś ściągnąć.

    Co do optymalizacji i programów do "efektów graficznych" to parę lat temu też się trochę bawiłem, ale w celu właśnie przyśpieszenia to pisałem to w assemblerze pod x86 z wykorzystaniem MMX. Niezły speedup, ale bawiłem się czystymi bitmapami, dekodować JPEGa to by mi się nie chciało, choć to akurat i tak nie robisz sam bo przez 3rd party lib. Oczywiście cała sztuka nie polega w tym wypadku, że pisać to w assemblerze
    Sporą jednak wydajność można osiągnąć, jeżeli potrafi się panować nad hardwarem z poziomu C. Wykorzystanie cache L2, przetwarzanie równoległe, rozwinięcie pętli itd. do tego nie potrzeba optymalizacji algorytmów, sposobu programowania, który daje dobrze przyśpieszenie.

    a jak mówiłem o wynajdowaniu koła na nowo, to wydaje mi się, że 100% lepiej byłoby jakbyś zrobił to odpowiednim skryptem do PS (choć nigdy się tym nie interesowałem), czy napisał odpowiedni skrypt w Pythonie pod GIMPa. Odpadłoby Ci wiele pierdół, które marnują tylko Twój czas, za to mógłbyś skupić się na najważniejszym.

    Powodzenia!

    PS. A pytania czy program będzie odpłatny to nie wiem po co padają co chwilę. Przecież widać, że MMM konsekwetnie ignoruje odpowiedzenie na to pytanie, a także nie publikuje źródła programu

  5. #95
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Sporą jednak wydajność można osiągnąć, jeżeli potrafi się panować nad hardwarem z poziomu C. Wykorzystanie cache L2, przetwarzanie równoległe, rozwinięcie pętli itd. do tego nie potrzeba optymalizacji algorytmów, sposobu programowania, który daje dobrze przyśpieszenie.
    To wszystko już jest zrobione, główne przetwarzanie jest realizowane na wątkach równolegle działających na wielordzeniowych procesorach a najbardziej czasochłonna pętla programu zoptymalizowana w asemblerze. W tej chwili przyśpieszeniu uzyskuję już tylko modyfikując algorytm. Zajmuję się programowaniem od 20 lat, wierz mi że znam się trochę na tym :-)[/QUOTE]

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    a jak mówiłem o wynajdowaniu koła na nowo, to wydaje mi się, że 100% lepiej byłoby jakbyś zrobił to odpowiednim skryptem do PS (choć nigdy się tym nie interesowałem), czy napisał odpowiedni skrypt w Pythonie pod GIMPa. Odpadłoby Ci wiele pierdół, które marnują tylko Twój czas, za to mógłbyś skupić się na najważniejszym.
    Nie sądzę. Obsługę plików graficznych i proste manipulacje na nich mam z GDI+ więc niczego nie musiałem wymyślać od nowa. Mimo tego, program jest napisany obiektowo i myślę że z przerobieniem go na wtyczkę PS nie byłoby większych problemów.

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    PS. A pytania czy program będzie odpłatny to nie wiem po co padają co chwilę. Przecież widać, że MMM konsekwetnie ignoruje odpowiedzenie na to pytanie, a także nie publikuje źródła programu
    To nie jest takie proste sprzedać jakiś program. Bez względu na to czy będzie taka możliwość czy nie to tak jak powiedziałem wcześniej udostępnię opcję zapisu więc to czy równolegle będzie jakaś bardziej rozbudowana wersja komercyjna to nie ma znaczenia. Źródła programu z całą pewnością nie opublikuję, bez względu na to czy go będę chciał sprzedawać czy nie.

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    MMM - dzięki że chciałeś się podzielić z nami swoją pracą i pomysłami

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    To wszystko już jest zrobione, główne przetwarzanie jest realizowane na wątkach równolegle działających na wielordzeniowych procesorach a najbardziej czasochłonna pętla programu zoptymalizowana w asemblerze. W tej chwili przyśpieszeniu uzyskuję już tylko modyfikując algorytm. Zajmuję się programowaniem od 20 lat, wierz mi że znam się trochę na tym :-)
    [..]
    To nie jest takie proste sprzedać jakiś program. Bez względu na to czy będzie taka możliwość czy nie to tak jak powiedziałem wcześniej udostępnię opcję zapisu więc to czy równolegle będzie jakaś bardziej rozbudowana wersja komercyjna to nie ma znaczenia. Źródła programu z całą pewnością nie opublikuję, bez względu na to czy go będę chciał sprzedawać czy nie.
    No ja przecież nigdzie nie wątpiłem w Twoje zdolności Na sprzedaży programów się nie znam, bo ja żyję w świecie Open Source, i co najwyżej zarabiam na oprogramowaniu poprzez sponsoring od firm zewnętrznych. W rzeczywistości pieniądze te same (lub prawie), a i z idealogicznego punktu widzenia bardziej mi po drodze.
    A jak już musiałem zajmować się aplikacjami zamkniętymi, to mieliśmy całe pokłady ludzi zajmujących się ich sprzedażą

    Tak czy siak, powodzenia!

    PS. Choć programowania w C++ współczuję, chyba nie spotkałem w życiu gorszego języka obiektowego choć programowaniem zajmuję się troszkę krócej, bo od 16 lat

  8. #98
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze całkiem ciekawego sampla




  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    na jakiej zasadzie to w ogóle działa? to jest HDR z jednego pliku (jak piszą niektórzy), kontrast lokalny, solaryzacja?
    wygląda dosyć egzotycznie, ale ludziom się podoba
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  10. #100

    Domyślnie

    A co to za chmury w prawym gornym rogu O_o jak dla mnie to zbyt oczoj*bne

Strona 10 z 167 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •