Strona 12 z 43 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 426

Wątek: [mini test] Canon 50 1.2 L vs. Canon 50 1.4 USM

  1. #111

    Domyślnie

    O wlasciwosci optycznej tego szkła - jak to wpływa na af to nie wiem - z mf nie mam co do tego watpliwosci - w kazdym razie pewne jest ze punkt ostrosci sie przesuwa po przymknieciu przyslony.

  2. #112
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    42
    Posty
    504

    Domyślnie

    Z tego co wiem to AF ostrzy na w pelni otwartej przyslonie i nie mamy na to wplywu wiec nie wiem jak ustosunkowac sie do tej rady: "rada na to ostrzenie na przysłonie na której chce się robić zdjęcia"
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  3. #113
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    276

    Domyślnie

    Od kilkudziesięciu lat ostrość ustawia się na dużej dziurce (wesoła wdówka). Potem aparatura przymyka do zadanej wartości...
    Zwolennik ekumenizmu sprzętowego

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Ze wszystkich trzech 50 w sumie , wybrał bym sigme. Gdybym 50 canona miala usm pełną gęba to bym się wahał jeszcze. W sumie mnie nic nie skłoniło do wywalenie 3x więcej kasy na zakup 50L. Przy ewentualnym nadmiarze kasy może ale ;]. Kwestia jasności to pikuś , bokeh może różnice są ale bez przesady. Za to waga i prędkość na minus , co w połączeniu z f1.2 no choćby podczas wesele jest ryzykowane , tak jak 85L. Jak na mój gust takie szkła jak 50L czy 85L w sumie też , świetnie się sprawdzają ale jednak do mniej dynamicznych rzeczy , zmiana body na 1D nie wiele da
    no comment...

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HenrykG Zobacz posta
    Od kilkudziesięciu lat ostrość ustawia się na dużej dziurce (wesoła wdówka). Potem aparatura przymyka do zadanej wartości...
    Optyka doskonała nie jest - tylko trzeba wiedziec jakie sa wady konstrukcji(kazda je ma) - polecam na zapoznanie sie z
    http://diglloyd.com/articles/Focus/FocusShift.html

  6. #116

    Domyślnie

    Kiedyś jak chciałem kupić 85L i 50L , Janusz Body mi powiedział ,, jak masz dużo kasy to kup , ale przy dynamicznych akcjach są trochę wolne , spróbuj najpierw 50 i 85 bez L" i tak zrobiłem i na razie nie żałuję . Kasa poszła na dobre body.
    Jedynki Piątki eLki i duperelki

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Ze wszystkich trzech 50 w sumie , wybrał bym sigme. Gdybym 50 canona miala usm pełną gęba to bym się wahał jeszcze. W sumie mnie nic nie skłoniło do wywalenie 3x więcej kasy na zakup 50L. Przy ewentualnym nadmiarze kasy może ale ;]. Kwestia jasności to pikuś , bokeh może różnice są ale bez przesady. Za to waga i prędkość na minus , co w połączeniu z f1.2 no choćby podczas wesele jest ryzykowane , tak jak 85L. Jak na mój gust takie szkła jak 50L czy 85L w sumie też , świetnie się sprawdzają ale jednak do mniej dynamicznych rzeczy , zmiana body na 1D nie wiele da
    Witam

    wszyscy narzekają na af sigmy no może prawie wszyscy to sprawa która 50mm nie jest taka prosta.
    czytając watek o sigmie jest może parę sztuk co działa ok reszta ma jakieś problemy.
    Wiec bądź tu mądry ......
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  8. #118
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Gdybym czytał forum , to już dawno robił bym zdjęcia jakąś małpką , bo nie był bym w stanie kupić nic po tych opiniach forumowiczów ;]

    Weź pożycz sigme i pobaw sie nią , ja tak zrobiłem na ślubie , była to pierwsza lepsza sztuka ze sklepu. Wszystko chodziło tak jak powinno , na starej 5.

    Onanizm sprzętowy ma jakieś swoje granice ;]
    no comment...

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Gdybym czytał forum , to już dawno robił bym zdjęcia jakąś małpką , bo nie był bym w stanie kupić nic po tych opiniach forumowiczów ;]

    Weź pożycz sigme i pobaw sie nią , ja tak zrobiłem na ślubie , była to pierwsza lepsza sztuka ze sklepu. Wszystko chodziło tak jak powinno , na starej 5.

    Onanizm sprzętowy ma jakieś swoje granice ;]
    Dokładnie. Nie wiedzieć czemu, moje 24-70 jest ostre nawet na 24mm i f/2,8 (bez przebierania), a 50L ma szybki autofokus, no i też jest ostra. Nawet na "wielce przepakowanej" matrycy 5DII, mniejsza nawet z tym, że nie jest ani troche przepakowana.

    To, że 50L nie jest tak szybkie, jak inne szkła, nie znaczy że jest nieużyteczne w szybkich akcjach, bo pomimo tego, że nie zapierdziela tak, jak 17-40, to spokojnie da się wyrobić nim praktycznie wszędzie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Dzygit-Dublin Zobacz posta
    czytając watek o sigmie jest może parę sztuk co działa ok reszta ma jakieś problemy.
    Wiec bądź tu mądry ......
    Różni są ludzie, jak kiedyś sprzedawałem Tamrona 17-50 IS, który bardzo mi się podobał, zarówno na 40D, jak i 500D. Pod względem pracy AF, ostrości, wszystkiego.

    Kupił go facet z 7D, czyli jeszcze szybszym body. Wg. niego autofokus nie działa zupełnie a obiektyw jest tak fatalny pod światło, że prawie nie da się robić zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 22-05-2010 o 13:52 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Ja tez testowalem 24-70 kolegi, ustawienia 24/70@2.8 na body 20D i bylem zaskoczony ostroscia. A to jest dokladnie tak samo strasznie "przepakowana matryca" jak 5D2 (ten sam wielkosciowo pixel). 2 Lata Tamrona 17-50 wspominam bardzo pozytywnie pod wzgledem AF.

    Tak bywa i bedzie jeszcze gorzej, za pare lat obecnym sprzetem pewnie wogole nic robic sie nie da...

    50 1.2 korcilo mnie kupic, ale kaska poszla na inne przeznaczenie

Strona 12 z 43 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •