Strona 10 z 64 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 639

Wątek: Prawa autorskie

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    najwyżej możesz zadzwonić do anonimowego wicepremiera i poprosić o jakąś blokadę urzędu miasta, gminy albo drogi dojazdowej gdziekolwiek
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  2. #92
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Anaberg
    Wiek
    54
    Posty
    318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Trzeci raz tych faktow nie powtorze, ale ty pewnie znowu powtorzysz swoje gdybania .
    A tu Cię Vitez zaskoczę.
    Nie powtórze "swojego gdybania". Taki jestem!

    30D; 17-40/4L; 70-200/4L; 50/1,4; 580

  3. #93
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Może niech powstanie mini poradnik dla forumowiczów jak takie sprawy załatwiać, a na nim podawać konkretne przykłady kradzieży - zrzut ze strony czy tez publikacji, nazwisko i imię autora zdjecia oraz dokładne dane kto ukradł fotkę. Wtedy będziemy wiedzieli na kogo uważać i tyle. Fakt kradzieży utworu musi być publicznie potepiony.
    MOŻE MI SIĘ CHCEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #94
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    27

    Domyślnie

    Zdjęcia może ukraść praktycznie każdy, na to nie ma reguły. Według mnie jak już raz ktoś wykorzystał czyjeś zdjęcia bez zgody autora i poniósł za to karę, raczej nie zrobi tego drugi raz. Co do poradnika, jest to świetny pomysł. Jak załatwię korzystnie moją sprawę wtedy podzielę się ze wszystkimi co i jak można zrobić. Na razie czekam.

  5. #95
    Dopiero zaczyna Awatar Dexxim
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa/Białystok
    Wiek
    46
    Posty
    38

    Smile Zabezpieczenie dowodów

    Na samym początku sugerowałbym zabezpieczenie materiału dowodowego.
    1. W mojej skromnej opinii najlepiej jest zrobic to u notariusza, u którego można wydrukować zawartość stron www i on potwierdzi ich autentyczność,
    tz. że zostały wydrukowane tego a tego dnia z tej a tej strony.
    2. Zabezpieczenie orginałów zdjęć. - jeżeli było więcej zdjęć robionych w sesji fotograficznej (w tym samym czasie) to też warto je dołączyć do materiału dowodowego.
    3. Iść do prawnika i sądzić się )
    4. Jeżeli dojdzie do rozprawy to do sądu wziąć laptopa - bo sąd może nie mieć możliwości obejrzenia materiału dowodowego (można pokazać exify)
    albo zabrać odbitki.
    5. I więcej wiary, tu chodzi o zasady:-)

    Ps. Nie pamiętam dokładnie, ale w umowie o przeniesienie autorskich praw majątkowych określa się pola eksploatacji danego "utworu" - jeżeli zapiszecie w umowie do publikacji w internecie - a ktoś zrobi z tego pocztówkę to też można go podać do sądu.
    pozdrawiam
    Canon 7d | T 18-270 | S 18-35 | C 18-55 | C 50 1.8

  6. #96

    Domyślnie

    do sadu to mozna darowac sobie laptopa,
    zdecydowanie lepsze bedzie jak wydrukuje sie zawartosc exifa i ewentualnie doda, ze na zyczenie sadu mozna dostarczyc oryginaly
    Wojna to choroba psychiczna rozprzestrzeniajaca sie jak epidemia
    Strach nie ma sensu, Stary Ojciec już dawno napisał księgę twojego życia
    Jak długo można patrzeć na teściową z przymrużeniem oka?
    -aż się muszka zgra ze szczerbinką...

    www.echoart.pl

  7. #97
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    27

    Domyślnie

    Moje pismo do gminy dotarło, ponieważ zdjęcia usunięto z witryny. Niestety, na razie nikt się ze mną nie skontaktował. Pewnie trochę na to poczekam. Jeśli do końca tygodnia nikt tego nie zrobi wniosę sprawę do sądu. Mam zrzuty ekranowe oraz kilku świadków, więc udowodnienie winy nie powinno być takie trudne. Zobaczymy, na razie to tyle.

    EchoX- pracuje analogowo, więc zdjęcia chyba nie mają exifa. Mam za to klisze

  8. #98
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    27

    Thumbs down

    W końcu dostałem pismo od wspomnianej pewnej Gminy. Streszczając zawartość: przepraszają, za naruszenie praw, w dalszej części piszą, że nie zostały one złamane, ponieważ "można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia twórcy i źródła", dalej, że nie zamierzali z tego powodu ponosić korzyści majątkowych itd. Co o tym sądzicie? Według mnie jest to śmieszne, zdjęcia, które ukradli wcale nie były u nich podpisane, nie było podanego żadnego źródła! Co najlepsze, piszą, że zostały one usunięte ale jeszcze jedna z moich prac ciągle się tam znajduje!

    Szkoda mi na nich słów... wysyłam do nich jeszcze jeden list a ja kto nie poskutkuje idę do sądu. Mamy państwo prawa, nie ma co :/

    Piszę to, ponieważ obiecałem relacjonować tę sprawę, proszę tego nie traktować jak wyżalanie się.

    Rady mile widziane, obecnie nie mam kontaktu z moim prawnikiem.

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Szycha wspolczuje ci ze musisz sie z takimi fajfusami uzerac, trzymam za ciebie kciuki , IMHO nie ma czegos takiego jak ...można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku... nie w kapitalizmie niech ci podadza dokladne paragrafy co do ...granic dozwolonego uzytku... to raz a dwa trzeba sie chyba zapytac a nie poprostu sobie brac... IMHO bez sadu sie nie obejdzie.. ale to raczej bedzie dluga sprawa :-(

    Walcz to moze nam wszystkim bedzie lepiej

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    walcz !!!! napisz do ojca dyrektora niech armię wystawi nie daj się spławić !!!!
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

Strona 10 z 64 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •