Strona 132 z 175 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 311 do 1 320 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1311
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzki Zobacz posta
    O jakiego triflasha sie mianowicie rozchodzi ?
    Jeden nie wymaga trzech odbiornikow do odpalenia trzech lamp, drugi zas tak.

    The TriFlash Sync bracket is identical to the TriFlash shoe lock bracket but with the added benefit of a built in sync system allowing the photographer to fire up to three flash guns from one triggering device.

    The ‘sync’ bracket can be fired by either the built in slave cell or via a triggering device plugged into the built in X sync/PC sync socket. The built in slave cell can be adjusted to allow for none, 1, 2 or 3 pre flashes if required.

    Included with the TriFlash Sync are a 3.5mm to 3.5mm mono jack cable and a 3.5mm mono jack to PC Sync cable to attach third party triggering systems. A dummy cold shoe is also included to allow photographers who work with one or two guns to slide their trigger receiver (i.e. Pocket Wizard) onto one of the spare shoe mounts.
    Cholerka, faktycznie :-) Czytałem o tym sporo, na zagramanicznych stronach jest praktycznie wyłącznie o modelu LAS-2455, i w dużej mierze o wyzwalaniu tego przez podczerwień. Ten model faktycznie ma gniazdo 3,5mm. W Polsce dużo łatwiej znaleźć model LAS-2423, który jest dwa razy tańszy, ale jest w zasadzie kawałkiem metalu. To mi rozjaśnia sprawę.

    W tym wypadku, lepiej wziąć "głupi" Tri-Flash i trzy chińskie odbiorniki, czy ten nieco mądrzejszy, do tego kabel i wyzwalacz np. Skyport (o którym słyszałem sporo dobrego, a nie kosztuje majątku, jak PW)?

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Jeżeli każdy z odbiorników wyzwoli lampę tak, że załapie się dobrze na zdjęciu, to wszystkie trzy naraz też się dobrze załapią. Żadnych kabli. Upadki powstają głównie z powodu zbyt małego rozstawu nóg statywu albo za małego obciążenia statywu w dolnych jego partiach.
    Kabli do wyzwalania lampy z aparatu nie chce. Kabelek do podłączenia radiówki do zestawu będzie wymagany tak czy siak :-)

    O statywach pamiętam, na początek zgarnę podstawową półkę z manfrotto, potem pójdzie monopod do trzymania flasha przez asystenta (w przypadku sesji "bieganych"), jak się zwróci to pomyślę o czymś naprawdę porządnym. :-)
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 19-05-2012 o 12:32 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  2. #1312
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    W tym wypadku, lepiej wziąć "głupi" czy ten nieco mądrzejszy?
    Osobiście wziąłbym ten mądrzejszy i trzy odbiorniki, gdyż nieczęsto mi się zdarza konieczność błyśnięcia aż tak silnego z jednej strony, a wtedy zachodzi opcja rozstawienia lamp po kątach. Np. na statywie Triflash z dwoma lampami, a asystent zabiega od tyłu z trzecią lampą.
    Zupełnie nie wiem jak odpalić taką trójcę na Triflashu w TTLu. W manualu asystent musi być rozgarnięty, żeby regulować moc lamp lub szybki w nogach.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  3. #1313
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie

    witam.
    mam dylemat jakie wybrac wyzwalacze i mam nadzieje ze ktos mi pomoze w dokonaniu decyzji. Rozwazam 3 opcje:
    -pixel soldier
    -yongnuo rf-602
    -yongnuo rf-603

    Sytuajcja wyglada nastepujaco, do tej pory uzywalem phottix tetra, jednak zbyt czesto zawodzą i maja slaby zasieg. Wyzwalacze potrzebne mi sa do fotografowania sportu (deskorolki) i zalezy mi na tym zeby faktycznie na 1/250 dzialaly dobrze. Teraz problem, czytajac test rf-603 vs 602 wywnioskowalem ze lepsze by byly 602, poniewaz na 1/250 dzialaja bez problemu w porownaniu do 603 gdzie sa z tym problemy. Nie zalezy mi na tym zeby lampe podlaczac jeszcze do aparatu, wiec sam odbiornik z 602 by wystarczyl. Jeszcze jeden plus na rf-602 to to ze maja gwint na mocowanie statywowe.
    Kwestia pixel soldier: nie ma zbyt duzo opini na ich temat, jednak sa pozytywne. Jedyne co mnie zastanawia a nie znalazlem nigdzie jak one wspolpracuja z lampami Yongnuo, poniewaz posiadam canona 430exII, yn 560II i yn460II i zalezy mi na tym zeby te wyzwalacze dobrze chodzily z tymi lampami co mam. Rozwazam bardziej pixele i rf-602, ale chcialbym zeby ktos mi doradzil co by bylo najlepsze w moim przypadku.

  4. #1314
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie

    bylbym wdzieczny jakby ktos mi odpisal i udzielil jakiejs pomocy w wyborze

  5. #1315

    Domyślnie

    Krótko - RF 602 działa dobrze i pewnie. Synchronizuje się do 1/250. Odpala zawsze, zasięg jest bardzo dobry.

  6. #1316
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    To i mnie naszlo, ale odpowiedzi nie znalazlem...( zaczynam dopiero )
    Chce podlaczyc zestawik mobilny quantuma 600 + 580 II.
    Mam do dyspozycji 3 x rf-603 i kabelek off shoe.Teraz ja kto ogarnac zeby miec krotkie czasy na jednej i na drugiej lampie ? body -> off shoe ->quantuum ( fotocela ?) ...-> 580II ?

  7. #1317
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    body -> off shoe ->580ex ((( i ))) fotocela -> q600

    Z tym, że w plenerze to się raczej nie uda. Można też spróbować:

    body -> off shoe -> 580ex ->fotocela -> wyzwalacz rf-603 ((( i ))) odbiornik rf-603 -> q600

    Istnieje cień nadziei, że taka konfiguracja zadziała. Z rf-602 nie działa - widać za duży lag mają te wyzwalacze, choć mogę spróbować jeszcze raz bo sprawdzałem to na jakiejś taniej chińskiej lampie. Zobaczymy jak na quantuumach.
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  8. #1318
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    A nie lepiej 580ex postawic na off shoe i w gniazdo pc wpiąć nadajnik rf?

  9. #1319
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.majcher Zobacz posta
    body -> off shoe -> 580ex ->fotocela -> wyzwalacz rf-603 ((( i ))) odbiornik rf-603 -> q600

    Istnieje cień nadziei, że taka konfiguracja zadziała. Z rf-602 nie działa - widać za duży lag mają te wyzwalacze, choć mogę spróbować jeszcze raz bo sprawdzałem to na jakiejś taniej chińskiej lampie. Zobaczymy jak na quantuumach.
    Działa na rf-602. Opisywałem to w tym temacie, ze 40 stron wstecz. Przepraszam, ale nie mam czasu szukac posta.
    W plenerze zadziała, tylko trzeba fotocelę przymocowac blisko palnika 580ex. No i niestety rf-602 innemu rf-602 nie równy. Więc zgodzę się, że czasami może nie działać.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  10. #1320

    Domyślnie

    Prośba o poradę. Chciałbym kupić zew. wyzwalacz lampy systemowej (580II). Powinien on posiadać dosłownie kilka funkcji:
    - synchro 1/8000
    - wyzwalanie na drugą kurtynę
    - przenoszenie e-ttl

    Wiem że nie ma tak, że tanio i dobrze. Dlategi nie szukam taniego rozwiązania. Ale też nie chcę przepłacać.

    W przyszłości na pewno będę potrzebował dokupić jeszcze jeden odbiornik do tego aby z aparatu zdalnie wyzwalać 2 lampy. Chciałbym też wyzwalać (jeśli to możliwe) lampy z poziomu aparatu pod wodą (jakieś 2-3metry).

    Z tego co się zorientowałem, mam do wyboru bardzo mało opcji bo w grę wchodzi:
    - Pocket Wizard TT5 x 2 co daje kwotę ok. 1900 zł. Jeśli będę chciał wyzwolić jeszcze jedną lampę to +950 zł = 2850 zł
    - Phottix Odin. To kosztuje 1300 zł + ew. 500 zł czyli razem 1800 zł.

    Druga opcja to tysiak taniej.

    Pytanie i prośba o to aby ktoś kto miał doczynienia z wyzwalaczami podpowiedział mi czy rzeczywiście to tylko 2 możliwości i ew. którą wybrać. Czy warto do Pocket Wizarda dopłacić?

    Pixel King też brałem pod uwagę, ale nie ma drugiej kurtyny to raz, a dwa - ciężko go teraz kupić (pytałem dziś w foto-tip, wyzwalacz będzie za półtora do 2 miesięcy).

Strona 132 z 175 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •