Strona 123 z 175 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 221 do 1 230 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1221
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    A zrob moze zdjecie korzystajac z funkcji wstepnego podniesienia lustra (odczekujac czas potrzebny na ponowne naladowanie lamp) lub korzystajac przed zrobieniem zdjecia z funkcji blokady eskpozycji (blysk pomiarowy - tak samo odczekujac pozniej czas potrzebny do naladowania sie lamp studyjnych).

  2. #1222
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja mam przy okazji pytanie co do Prolinki.
    Czy ten wyzwalacz rzeczywiście świeci tylko w podczerwieni, czy też emituje też jakieś widzialne światło, mogące być zarejestrowanym na zdjęciu?
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  3. #1223
    Dopiero zaczyna Awatar Lary
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    25

    Domyślnie

    Zakupiłem PocketWizard TT1 i TT5 do C5mkII i EX580II i po złożeniu do kupy, nie mogę nic zmienić w ustawieniach lampy, jedynie wartość przysłony wyświetla taką jaką ustawię w aparacie. Nie wyzwala błysku na żadnym czasie. Sprawdziłem kanały i wygląda tak jakby TT5 nie działał z tą lampą. Czy ktoś też miał takie problemy?
    obecnie rozgryzam PocketWizard TT1 i TT

  4. #1224
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    nie, a "nauczyłeś" TT1 i TT5 że mają ze sobą gadać?
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #1225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lary Zobacz posta
    Zakupiłem PocketWizard TT1 i TT5 do C5mkII i EX580II i po złożeniu do kupy, nie mogę nic zmienić w ustawieniach lampy, jedynie wartość przysłony wyświetla taką jaką ustawię w aparacie. Nie wyzwala błysku na żadnym czasie. Sprawdziłem kanały i wygląda tak jakby TT5 nie działał z tą lampą. Czy ktoś też miał takie problemy?
    Mi czasem głupieje z 50d i nie wyzwala ale z 5dII jest wszystko git. A co chcesz zmieniać w lampie? Może coś źle połączyłeś, na początek najlepiej ściągnąć najnowszy soft do pocketów, TT1 na body, i włączyć. Lampę w trybie ETTL do tt5 (najpierw włącz lampę następnie pocketa, lampa powinna błysnąć) a przycisk test też nie wyzwala lampy?
    ...

  6. #1226
    Dopiero zaczyna Awatar Bomberp
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Grodzisk Maz
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    nie, a "nauczyłeś" TT1 i TT5 że mają ze sobą gadać?
    Jeśli są nowe ze standardowymi ustawieniami to powinny działać bez uczenia.

    Zresetuj do ustawień fabrycznych.
    Sprawdź jaki masz firmware na obu urządzeniach, jeśli starszy od 6.0 to uaktualnij.
    Sprawdź czy na pewno masz wszystko dobrze połączone i baterie są dobre.
    Miałem dwa przypadki, że mi nie wyzwalały, za pierwszym rozładowane aku w TT5 a za drugim słabo włożony TT1 w gniazdo aparatu.

  7. #1227
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    co polecicie : chciałbym wyzwalać na krótkich czasach 580exII i dwie lampy Quantuum

    fotocela odpada, co kupić ?

  8. #1228
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Najtaniej to szary filtr :-)

  9. #1229
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    szary filtr raczej nie wyzwoli lamp studyjnych

    co kupić do bezprzewodowego wyzwalania 580exII + 2 x studyjna z krótkimi czasami ?

  10. #1230
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Em Es Zobacz posta
    szary filtr raczej nie wyzwoli lamp studyjnych

    co kupić do bezprzewodowego wyzwalania 580exII + 2 x studyjna z krótkimi czasami ?
    Pocket Wizard 1 x tt1 + 3 x tt5

    Co rozumiesz przez krótkie czasy. Sync na studyjnych jest zwykle 1/160 max. 1/200. Owszem da się na krótszych ale albo wykorzystujesz tylko mała cześć blasku ( trwa dłużej niż pstryk migawki) albo... To kosztuje jakieś kosmiczne pieniądze.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 123 z 175 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •