Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Error 01

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    46
    Posty
    45

    Domyślnie

    Ja jeszcze odświeże temat.
    Mi Err01 wyskoczył przy Tokinie 100 Macro. Pojawia się tylko w środkowym zakresie "odległości", przy zdjęciach w pobliżu nieskończoności i największych przybliżeniach jest OK. Wniskuję że u mnie to problem przysłony, bo IS-u brak, styki czyściłem.
    małe-D + eL-ki + nieL-ki + lampka + inne graty

  2. #22
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Wczoraj tez załapałem error 01 z tamronem 17-50 na 40d :E fakt, że może styki są brudne.

    W każdym razie pomogło lekkie przekręcenie obiektywu ... (tak - mam lekki luz na bagnecie)

  3. #23

    Domyślnie

    Obiektyw EF-S 17-55@2.8 IS USM - Err-01. Panowie z serwisu na Żytniej poinformowali mnie że to błąd przysłony. Całkowity koszt naprawy 560zł. Obiektyw wkrótce wróci do mnie to sprawdzę czy wszystko zostało naprawione poprawnie.

  4. #24

    Domyślnie

    witam Panowie
    odświeżę troszkę temat... jestem zupełnie początkującym posiadaczem nowego 500d z kitem 18-55 IS i stałką C 50mm 1.8f...
    problem pojawił się po podpięciu C 70-200 IS USM 2.8 znajomego... objawia się przy robieniu zdjęć pionowych (tylko) i polega na przeskakiwaniu obrazu w wizjerze w stronę prawego górnego rogu (słychać stukanie - nie wiem co to - czy to lustro czy migawka - nie mam pojęcia)... po 2-3 mignięciach pojawia się komunikat err01...
    znajomy twierdzi, że nigdy u niego się coś takiego nie zdarzyło (5d mII)...
    nurtuje mnie to, ponieważ aparat ma 2 dni, a już takie hop sztosy...
    nie wiem czy to czysty zbieg okoliczności i wysypał się obiektyw, czy to nie czasem wadliwy nowy aparat....
    jakieś sugestie?

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez retrikal Zobacz posta
    witam Panowie
    odświeżę troszkę temat... jestem zupełnie początkującym posiadaczem nowego 500d z kitem 18-55 IS i stałką C 50mm 1.8f...
    problem pojawił się po podpięciu C 70-200 IS USM 2.8 znajomego... objawia się przy robieniu zdjęć pionowych (tylko) i polega na przeskakiwaniu obrazu w wizjerze w stronę prawego górnego rogu (słychać stukanie - nie wiem co to - czy to lustro czy migawka - nie mam pojęcia)... po 2-3 mignięciach pojawia się komunikat err01...
    znajomy twierdzi, że nigdy u niego się coś takiego nie zdarzyło (5d mII)...
    nurtuje mnie to, ponieważ aparat ma 2 dni, a już takie hop sztosy...
    nie wiem czy to czysty zbieg okoliczności i wysypał się , czy to nie czasem wadliwy nowy aparat....
    jakieś sugestie?
    U mnie z 400d i 24-105 IS L przy robieniu zdjęć "do góry" pojawiał sie problem z AF, coś nie grało jak był załączony IS. Zobacz czy na 70-200 jak wyłączysz IS to jest ten błąd. U mnie przeszło po jakims czasie z tym obiektywem, na 70-200 IS nie było tego problemu, tak więc podejrzewam że byl to problem w zasilaniu IS.
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar elwis2312
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam.Przeszukałem całe forum ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.Dzis kupiłem obiektyw Sigmy 100-300 i o dziwio.Podczas robienia zdjęc na ustawieniach manualnych wyskakuje błąd ERROR 01-bład komunikacji obiektyw aparat-przeczysc styki w obiektywie lub aparacie.Na ustawieniach auto wszystko jest ok.Kozystam z aparatu EOS 1000D.Na obiektywach 18-55,75-300 i 500mm wszystko jest ok.Czyzby sigma była zwalona?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez elwis2312 Zobacz posta
    Witam.Przeszukałem całe forum ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.Dzis kupiłem obiektyw Sigmy 100-300 i o dziwio.Podczas robienia zdjęc na ustawieniach manualnych wyskakuje błąd ERROR 01-bład komunikacji obiektyw aparat-przeczysc styki w obiektywie lub aparacie.Na ustawieniach auto wszystko jest ok.Kozystam z aparatu EOS 1000D.Na obiektywach 18-55,75-300 i 500mm wszystko jest ok.Czyzby sigma była zwalona?
    A może jak koledzy wyżej pisali błąd przysłony?
    Ostatnio edytowane przez elwis2312 ; 05-07-2010 o 19:53 Powód: Automerged Doublepost

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie Czy ta usterka jest na stale? Sklejona przyslona na okreslonej dlugosci.

    Witam
    U mnie to samo, problem tylko i wylacznie z Tamronem 70-200 1:4-5,6 przyslona na wartosciach ok 200-300, nizej jest ok. "error 01 wyczysc styki" - bla bla, wszystko jest z nimi ok! Ewidentnie przyslona.
    Czy ktos z Was moglby mi wyjasnic jak moglo do tego dojsc (pod wplywem czego moze zepsuć się przyslona na okreslonej dlugosci)? W zeszlym tygodniu bylam w gorach, wiec powietrze rozne i pogoda takoz, ale b. dbam o obiektywy i body wiec nie ma mowy o tym zeby cos napadalo itp - mogla jednak dostac sie wilgoc i sprawdzic problem, prawda?
    Teraz: czy mozliwe jest, ze listki przyslony zaczna reagowac prawidlowo za jakis czas? Jesli daloby rade to samodzielnie naprawic to jak mam postepowac? (np. zostawic obiektyw na pelnej dlugosci na jakis czas?)
    Poprosze o pomoc, bo totalnie irytuje mnie taka sytuacja - naprawa kosztowalaby niemalze tyle samo ile caly obiektyw, a nie kupowalam na gwarancji.
    Z gory dzieki za odp.

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Szwecja
    Posty
    63

    Domyślnie

    Dolaczam sie... canon 1000d dziala ze wszystkimi obiektywami po za canon 70-300 is usm. ten obiektyw dziala z canon 40d.

    wlasnie oddalam na gwarancji ale szukam jak to mozliwe.. ekran sie ruszal, dziwny dzwiek wydawala kamera i F zmienialo sie na 00 + ten err 01..

  9. #29

    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam - odswiezam bo mialem podobny problem ,obiektyw nowy taramon 70-300 usd i nie bardzo chcialem sie z nim rozstawac ,a ten watek naprowadzil mnie na pewna rzecz.
    Otóż problem byl po przymknieciu przyslony,wiec od najwiekszej do pelnego przymkniecia naciskalem podglad glebi ostrosci, kilka kilkanascie przymykajac o jedna dzialke(wczesniej po przymknieciu nie chcial dzialac) i odziwo pomoglo i jak narazie error 01 nie wyskakuje.
    Moze komus to pomoze pozdrawiam

  10. #30
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie

    witajcie

    a miał ktoś może err 01 w 50d przy podłączaniu przejściówki m42-eos z dandelionem z dowolnym szkłem m42+ konwerterem v pierścieniami?

    zastanawiam się czy padł chip przejściówki /czyszczenie styków pomogło tylko na raz - już teraz nic się nie dzieje/ czy to zapowiedź przyszłych problemów;

    na razie ze szkłami systemowymi nie ma problemu

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •