Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Error 01

  1. #11

    Domyślnie

    ja mam spory problem z errorem 01 teraz na 1d3 i tylko przy 70-200/2.8 (non-is)
    przy seri 10fpsow moge zrobic jedno zdjecie czasmi dwa przy seri 3fps single lub silent wszystko jest ok w 30D tez dziala wszystko ok.
    inne szkła (4) działąją bez żadnego problemu.
    w internecie to jest spotykane ale tylko w obiektywach z ISem - pierwszy objaw tego że padł IS...
    najpierw myślałem że to wina nowego firmwaru po wyczyszczeniu dokładnie styków kilkakrotnie....
    ale po downgrad'zie nic sie nie zmienilo. i po powrotnym upgradzie tez nie.
    probowalem tez na 2 roznych bateriach roznych kartach CD/SD po skasowaniu nastawień custom functions.... w sumie nie wiem co mi jeszcze zostało
    szkło ma prawie 3 lata i spory przebieg...
    aparat ma niecały rok i tez spory przebieg...
    styki mimo wszystko czyste....

    jeszcze podłacze szkło do innego 1D ale coś czuje że będzie działało... tak samo jak pod moj podlcze 70-200 inny...

    może ktoś miał podbny problem i jakoś udało mu się go rozwiązać bez straty czasu w serwisie canona.

    Pozdrawiam
    Piotr
    najcięższy grat 3006g bez osłony

  2. #12
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja miałem ten sam problem w 24-105 okazało się ze padła przesłona i przy próbie wykonania któregoś z kolei zdjęcia przesłona zawieszała się z komunikatem err 01. Chwile pobyła w takim stanie i znów sie odwieszała. Po kilku/kilkunastu zdjęciach znów to samo - serwis zdiagnozował i wymienił - koszt 700zł (na szczęście miałem na gwarancji).

  3. #13
    Początki nałogu Awatar patric89
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków / Tarnobrzeg
    Wiek
    35
    Posty
    336

    Domyślnie Problem z 450d

    Mam problem musze go jak najszybciej rozwiązać, gdyż potrzebuję sprawnego sprzętu już na piątek.
    Dziś robiłem zdjęcie 450d i 85mm wszystko było wporządku. Gdy zmieniłem 85mm f1.8 na Tamrona 17-50 (oczywiście aparat wyłączyłem)po nastawieniu ostrości i zrobieniu zdjęcia ukazał sie na wyświetlaczu następujący komunikat.

    "Err 01
    Błędny transfer sygnałów obiektyw-aparat.
    Wyczyść styki na obiektywie i aparacie."

    Nie wiedząc co sie dzieje wyłączyłem aparat i ponownie włączyłem. Zdjęcie zrobione tamronem zostało zapisane ale sytuacja sie powtarza.
    Po karzdym zdjęciu zrobionym tamronem wystakuje error Obiektyw ustawia dobre przesłony i dobrze łapie ostrość więc nie wiem o co chodzi.
    Aparat posiadam od pół roku o sprzęt zawsze dbam nie ma mowy o zabrudzonych stykach. Tamrona kupiłem jakiś miesiąc temu i jego styki są w idealnym stanie.
    Teraz zauważyłem że gdy ściągne tamrona i ponownie założe na body to podczas włączania aparatu słychać dźwięk przypominający ten który można usłyszeć wciskając przycisk podglądu głębi ostrości.

    Po założeniu 85mm wszystrko jest wporządku.

    Proszę o porady....
    5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    połączyłem te krótkie tematy dotyczące ERR 01.
    jak widać, oprócz brudnych styków problem może być z IS lub przysłoną.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  5. #15
    fiata
    Guest

    Domyślnie

    To ja też po proszę o poradę.
    Mam 450 d i tamrona 70-300 1:4-5.6, od jakiegoś czasu pojawia mi się Err 01, przedmuchałam styki, odłączyłam akumulator i bez zmian.
    Czy można przeczyścić styki spirytusem?
    Wcześniej miałam (nie)przyjemność kontaktowania się z żytnią (wymienili mi płytę główna po tym jak nie znaleźli przyczyny), ale potem było wszystko git.
    Największy problem jest w tym, że zgubiłam gwarancję podczas przeprowadzki i będę musiała zapłacić za naprawę,
    stąd moje poszukiwania innych rozwiązań czy powinnam spróbować spirytusikiem?

  6. #16
    fiata
    Guest

    Domyślnie

    Super!
    dzięki za odpowiedź !

    Bardzo pomocne jest to forum!

  7. #17
    skawikk
    Guest

    Domyślnie

    Hejka!

    Mój pierwszy post na forum... Pozwolę sobie odświeżyć temat.

    Od tygodnia jestem posiadaczem nowego(!) zestawu Eos 450D + Tamron AF 18-200 1:3,5-6,3 [IF] MACRO o62 A14, w którym po zdjęciach robionych przy zerowym oświetleniu zaczął się pojawiać ten błąd, "Err 01, problem z przesyłem sygnałów obiektyw - aparat", czy jakoś tak podobnie.

    Symptomy? Robi zdjęcie, ustawia ostrość, dobrze dobiera przysłonę, i wszystko... Tylko po zrobieniu zdjęcia pojawia się Err 01, trzeba wyłączyć i włączyć aparat. Zdjęcie zrobione zapisuje na karcie, wszystko niby ok.

    Pierwsza myśl, ze zepsułem...Druga, że sprzęt ma tydzień.. I dalej szukanie przyczyny.

    Czyściłem styki tak jak mi powiedziało ustrojstwo w błędzie, że mam zrobić, ale nie działało. Manual, AF, to samo. Zbliżenie, mała czy duża ogniskowa to samo. Wszystko ustawia ok, robi zdjęcie i błąd. Doszedł jeszcze czasem dziwny dźwięk z AF obiektywu przy włączaniu aparatu, lub montowaniu szkła do Body.

    Zacząłem kombinować, i na trybie manualnym ustawiłem najdłuższy czas otwarcia migawki i największą przesłonę i robiłem sobie zdjęcie, tak, żeby zobaczyć w szkle, czy zamyka się ładnie czy nie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem, że błąd przestał się pojawiać.

    Spróbuj, może u Ciebie też pomoże... Ja na razie się cieszę, że działa... I niech do końca urlopu się nie psuje;P

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    368

    Domyślnie

    W moim C 28-105 II USM błąd 01 spowodowany był zepsutą przesłoną - po 3 tyg. w serwisie został naprawiany, ale jest na gwarancji...

  9. #19

    Domyślnie

    Witam
    potwierdzam, że często err. 01 to błąd przesłony.
    Kupiłem sigme 70-200 2,8 i po paru miesiącach zaczął się pojawiać err.001 - ale tylko przy przesłonie 3,5 i pracy w trybie focenia klatka po klatce, okazało się w serwisie, że błąd prześłony, wymieniona w ramach gwarancji. Przy okazji bardzo chciałem pochwalić serwis sigmy w Gdyni. Naprawa trawął tydzień, przy okazji wyczyścili body i obiektyw, skalibrowali obiektyw do body. polecam bardzo szczególnie ten drugi zabieg. Nie wiem jak oni robią, ale szkło teraz jest zupelnie innym szklem. Porównywaliśmy ostatnio ze znajomym fotki z tej sigmy z L-ką F4 i sigma teraz ma zdecydowanie ładniejsze kolory (!), przepiękne bohen, ostrzy w cel (nawet w ciemnych partiach).
    pozdr.
    s.
    gg: 6096145

  10. #20
    ikswokirdna
    Guest

    Domyślnie

    Witam - niestety - wczoraj dołączyłem do "Err'rowców 01" - mam 500D i 17-85 IS - robiłem wieczorem fotki na wysokich ISO i zaczął pojawiać mi sie ten błąd. Dzis zacząłęm sprawdzać dokładnie i problem występuje gdy jest ISO 1600 i ogniskowa od 17 do ok 50 - potem jest dobrze. na niższych iso jest ok. - czy to znaczy, że przysłona padła czy też IS? - pozdrawiam

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •