Strona 51 z 378 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 3771

Wątek: Monitory - porady, problemy itd.

  1. #501
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fICHU Zobacz posta
    Okazuje sie, ze jakies mikrobydle wlazlo
    Zdarza się. To insekt. Serwis fabryczny czyści takie "coś".
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #502
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    678

    Domyślnie

    czy dam rade podlaczyc Eizo S1931 SH do laptopa z karta grafiki Mobile Intel 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family ? Ewentualnie czy podlacze Eizo ColorEdge CG19 ? Wolalbym poprostu zainwestowac w lepszy monitor niz komp+slabszy lcd
    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

  3. #503
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Czym różnią się monitory EIZO:

    - CE240W
    - CE240WK

    Dzięki!
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  4. #504
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    kolorem

  5. #505
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miszaqq Zobacz posta
    czy dam rade podlaczyc Eizo S1931 SH do laptopa z karta grafiki Mobile Intel 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family ? Ewentualnie czy podlacze Eizo ColorEdge CG19 ?
    2xtak.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #506
    Coś już napisał Awatar motoko
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Westquarter / Szkocja
    Wiek
    48
    Posty
    89

    Domyślnie

    Tom01 - nie ma co ukrywać że jesteś tutaj monitorowym guru, więc ja też podłączę się do długiej litanii pytań.

    Czy ma jeszcze sens kupowanie monitora kineskopowego? Pytam z tej prostej przyczyny iż nie mogę sobie pozwolić na przyzwoitego LCD i chciałbym poszukać czegoś na starym dobrym kineskopie.
    Widzę, że szansa na kupienie badziewnego i totalnie nieprzydatnego do fotografii LCD-ka jest ogromna a jak wygląda sprawa w przypadku CRT?
    Mało tego, ale coś tam znalazłem: SONY
    Albo: LACie
    Jak wygląda sprawa utraty parametrów i wypalenia w związku z wiekiem monitora? Wiadomo że modele tej klasy używane były do pracy a nie zabawy i stąd moja obawa o możliwość znacznego zużycia mimo czasami relatywnie młodego "wieku".
    Dziękuję i gratuluję cierpliwości!
    I cyfra i analog...

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Czy ma jeszcze sens kupowanie monitora kineskopowego?
    Jeśli chodzi o duże, profesjonalne, nie ma sensu. To, jak słusznie Pan zauważył, sprzęt do pracy i ostatnie lata świecił na okrągło. Pierwsze przejawy zużycia CRT wykazuje po 1,5 roku pracy. Po 4 latach to nieboszczyk, z jedną nogą na tamtym świecie. Szczególnie mało trwałe były kineskopy z maską szczelinową. W znacznie lepszej kondycji można znaleźć mniejsze, 17-19". Mniejszą powierzchnię można rozświetlić mniejszą energią emisji, co przekłada się wyraźnie na żywotność dział elektronowych.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #508
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Nysa
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o duże, profesjonalne, nie ma sensu.
    To ja chyba mam farta, jakieś 8 miesięcy temu zakupiłem Eizo flexscan T966 na allegro z pełną świadomością że to może być przecież tylko złom ale po prostu byłem zmuszony, funduszy brak na nowe eizo a stary samsung zgasł w oczach. Sprzedawca zapewniał że na liczniku jest tylko 3500 godzin i chyba tak jest bo obraz jest naprawdę dobry. Teraz dopiero czuję komfort pracy na 22 calach i krystalicznym obrazie, oczywiście dokupiłem kalibrator. Sam czytając Pańskie porady namówiłem kolegę (który akurat też musiał zmienić monitor) na eizo 1932. On jest bardzo zadowolony ale ja i tak wolę swójego kineskopowego olbrzyma.
    Pozdrawiam
    40d z gripem, 17-55 2,8 IS, 85 1,8 70-200 4,0L IS, 300d z gripem, 18-55, 50 1.8 II, 28-135 IS USM, 420 EX

  9. #509
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie

    Witam,

    Czy jest ktoś z forum z Warszawy kto odpłatnie skalibruje monitor za rozsądną cenę? Własnie nabyłem Eizo S1932 i kalibrator Eye-One Display 2 i nie jestem już pewien czy dobrze go skalibrowałem bo zdjęcia skonwertowane z Camera RAW do CS2 wyglądają kiepsko - duża utrata kolorów, kontrastu, itd. Wydaje mi się, że profil kalibracji powinien zostać załączaony także do Camera Raw podobnie jak zostało to zrobione do CS2, ale nie wiem jak to wykonać. Sprawa jest pilna, będę wdzięczny za pomoc. Można pisać także na renes@go2.pl

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez renes Zobacz posta
    Czy jest ktoś z forum z Warszawy kto odpłatnie skalibruje monitor za rozsądną cenę?
    Może szybciej uda się coś doradzić, jeśli opisze Pan krok po kroku co Pan robił przy kalibracji? Jak są ustawione mechanizmy odpowiedzialne za kolor w aplikacjach? W jakich przestrzeniach są zapisywane pliki na wszystkich etapach? Jakie są ustawienia karty graficznej?

    PS. Interwencja technika na miejscu to może być dość kosztowna sprawa, o ile to ma być specjalista, a nie domorosły fachowiec.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 30-07-2008 o 21:38
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Strona 51 z 378 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •