Strona 11 z 378 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 3771

Wątek: Monitory - porady, problemy itd.

  1. #101
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    Zakupić/wypożyczyć kalibrator, ustawić punkt bieli, jasność, oprofilować.
    jaki program do kalibracji byś polecił?

    o profilowaniu pojecia nie mam na razie co to takiego
    canon 400D+50mm /f1.8

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    jaki program do kalibracji byś polecił?
    Chyba chodziło o sprzętowy kalibrator...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #103
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    136

    Domyślnie

    czytam ten watek bo na dniach planuje zakup monitora. wstepnie zdecudowalem sie na EIZO ColorEdge CE210W LCD 21.1" , chociaz to spory wydatek.
    Tom01 czy to dobry wybor pozwalajacy na komfortowa i przyjemna prace ze zdjeciami? Jaka jest praktyczna roznica pomiedzy Eizo tanszym od ce210w i drozszym od niego? Codzi mi mi o to czy jest on wart swojej ceny.
    Jarek

  4. #104
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    136

    Domyślnie

    ...I jeszcze prosba o porownanie z ColorEdge CG19.
    dziekuje
    jarek

  5. #105
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    Chyba chodziło o sprzętowy kalibrator...
    no właśnie może w takim razie zapytam: o jakim kalibratorze TOM piszesz? jakiś program czy o co chodzi innego?
    canon 400D+50mm /f1.8

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    no właśnie może w takim razie zapytam: o jakim kalibratorze TOM piszesz? jakiś program czy o co chodzi innego?
    Zadaj sobie minimum trudu i przeszukaj chociaż ten wątek i nie będziesz już wtedy takich pytań zadawać...
    Nie ma czegoś takiego jak kalibracja programowa - jest to tylko jej namiastka która niektórym daje złudną nadzieję że da się w ten sposób skalibrować / sprofilować monitor...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #107
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    skoro ci najwidoczniej moje pytania przeszkadzają to nie odpowiadaj krzychu.
    po prostu. nie czytaj, nie odzywaj się, jak ciebie nie pytam.
    wątek czytałam, ale nie wyłapałam tego o czym potem jest mowa, to kwestia braku znajmości tego zagadnienia i ograniczonych możliwości percepcji i przyswajania informacji w ciągu doby dla osoby początkującej jaką jestem ja.
    i jeszcze dodam, że zadałam sobie od wczoraj bardzo wiele trudu w sprawie tego monitora, tylko widzisz, akurat nie doczytałam o tym, o czym ty byś chciał żebym ja doczytała, ach wybacz mi pleaseDD

    sądziłam, że takie forum jest po to aby dowiedzieć się właśnie tego o co pytam.
    w sumie to ...
    ... nadal sądzę, że tak właśnie jest, ale jak ktoś myśli, że zjadł wszystkie rozumy bo coś wcześniej zgłębił niż ja, to wtedy mu przerośnięte ego wywala;P;D
    ale, cóż poradzę, takie życie
    nie pierwszy raz spotykam sie z tym, że ktoś, kto posiadł "tajemną" wiedzę techniczną z jakiegoś określonego zakresu łazi potem po planecie zwanej ziemią (albo po forum canona) i ostetntacyjnie okazuje irytację na widok prostego pytania laika
    rzuca przy tym zdawkowo podszyte ironią zdania w temacie, ale robi to tak, żeby widać było jaki to on jest obcykany, a jaka przy nim reszta ludzi jest ciemna
    kupa śmiechu panie dzieju, kupa śmiechuDD
    ale też i denerwują mnie takie komentarze jak pana krzycha, bo pytam nie dlatego żeby komuś głowę zawracać kto tego nie chce, a po to żeby uzyskać informację.
    sie nie podoba, nie czytaj, proste jak drut.

    no to wywaliłam co miałam na wątrobie, bo mnie już ten monitor, te kalibracje, te profilacje i te mądrości tych co wszystkie rozumy pozżerali zmęczyły, ludzie, to przecież do człowieka nie podobne, żeby takie durnoctwa w święta czytać!
    a nie można po prostu włączyć monitor i robić co ma się zrobić tylko się jakimiś gamma karmić, bleh
    możecie mnie nawet i zbanowac i nawet skalibrować, za to co piszę, trudno, mam dosyć!
    canon 400D+50mm /f1.8

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    skoro ci najwidoczniej moje pytania przeszkadzają to nie odpowiadaj krzychu.


    ... nadal sądzę, że tak właśnie jest, ale jak ktoś myśli, że zjadł wszystkie rozumy bo coś wcześniej zgłębił niż ja, to wtedy mu przerośnięte ego wywala;P;D
    Sięgnij ze 3 posty wstecz - grzecznie Ci odpisałem że chodzi o sprzętowy, ale mi nie uwierzyłaś, przecież nie do mnie pisałaś (szkoda że zapomniałaś że to jest forum...)

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    ale, cóż poradzę, takie życie
    nie pierwszy raz spotykam sie z tym, że ktoś, kto posiadł "tajemną" wiedzę techniczną z jakiegoś określonego zakresu łazi potem po planecie zwanej ziemią (albo po forum canona) i ostetntacyjnie okazuje irytację na widok prostego pytania laika
    Daleki jestem od irytacji i ironii i nie za bardzo wiem czemu to akurat się jej dopatrzyłaś...

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    ale też i denerwują mnie takie komentarze jak pana krzycha, bo pytam nie dlatego żeby komuś głowę zawracać kto tego nie chce, a po to żeby uzyskać informację.
    sie nie podoba, nie czytaj, proste jak drut.
    Przecież Ci odpisałem co i jak, sęk w tym że po pierwszym poście który był krótki i zwięzły i zawierał wszystkie informacje które Ci były potrzebne, byłaś dalej przekonana o tym że masz rację (mimo że jak sama piszesz jesteś laikiem). Sorry że nie miałaś ale to nie moja wina...
    A zawracanie ludziom gitary zamiast wykazaniem się minimum kultury informatycznej i użyciem wyszukiwarki a w dodatku pisanie długich elaboratów jaki to ten ktoś kto chciał pomóc wyprowadzić Cię z błędu jest niedobry, jest niegrzeczne, ale whatever.

    Użyj Adobe Gammy - jest 100 razy lepsza niż wszystkie sprzętowe kalibratory - pasuje taka odpowiedź ? Powodzenia...

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    no to wywaliłam co miałam na wątrobie, bo mnie już ten monitor, te kalibracje, te profilacje i te mądrości tych co wszystkie rozumy pozżerali zmęczyły, ludzie, to przecież do człowieka nie podobne, żeby takie durnoctwa w święta czytać!
    Setkę było walnąć i się wyluzować...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  9. #109
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    no to wywaliłam co miałam na wątrobie, bo mnie już ten monitor, te kalibracje, te profilacje i te mądrości tych co wszystkie rozumy pozżerali zmęczyły, ludzie, to przecież do człowieka nie podobne, żeby takie durnoctwa w święta czytać!
    a nie można po prostu włączyć monitor i robić co ma się zrobić tylko się jakimiś gamma karmić, bleh
    możecie mnie nawet i zbanowac i nawet skalibrować, za to co piszę, trudno, mam dosyć!

    nie przejmuj się, wypowiedź kolegi Krzycha również świadczy o tym, że nie ma bladego pojęcia o czym mówi

    Jeśli chodzi o urządzenia do kalibracji i profilowania, polecam ten wątek:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39601

    Jeśli masz ochotę spróbować swych sił w kalibracji wizualnej, warto zaznajomić się z tą lekturą:
    http://www.monitory.mastiff.pl/faq.php?ID=89

    Jeśli natomiast chodzi o oprofilowanie monitora, to możliwe jest ono wyłącznie za pomocą wspomnianych wyżej urządzeń. Wizualnie niestety nie da się tego zrobić.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 26-12-2007 o 22:56

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    skoro ci najwidoczniej moje pytania przeszkadzają to nie odpowiadaj krzychu.
    po prostu. nie czytaj, nie odzywaj się, jak ciebie nie pytam.
    wątek czytałam, ale nie wyłapałam tego o czym potem jest mowa, to kwestia braku znajmości tego zagadnienia i ograniczonych możliwości percepcji i przyswajania informacji w ciągu doby dla osoby początkującej jaką jestem ja.
    i jeszcze dodam, że zadałam sobie od wczoraj bardzo wiele trudu w sprawie tego monitora, tylko widzisz, akurat nie doczytałam o tym, o czym ty byś chciał żebym ja doczytała, ach wybacz mi pleaseDD

    sądziłam, że takie forum jest po to aby dowiedzieć się właśnie tego o co pytam.
    w sumie to ...
    ... nadal sądzę, że tak właśnie jest, ale jak ktoś myśli, że zjadł wszystkie rozumy bo coś wcześniej zgłębił niż ja, to wtedy mu przerośnięte ego wywala;P;D
    ale, cóż poradzę, takie życie
    nie pierwszy raz spotykam sie z tym, że ktoś, kto posiadł "tajemną" wiedzę techniczną z jakiegoś określonego zakresu łazi potem po planecie zwanej ziemią (albo po forum canona) i ostetntacyjnie okazuje irytację na widok prostego pytania laika
    rzuca przy tym zdawkowo podszyte ironią zdania w temacie, ale robi to tak, żeby widać było jaki to on jest obcykany, a jaka przy nim reszta ludzi jest ciemna
    kupa śmiechu panie dzieju, kupa śmiechuDD
    ale też i denerwują mnie takie komentarze jak pana krzycha, bo pytam nie dlatego żeby komuś głowę zawracać kto tego nie chce, a po to żeby uzyskać informację.
    sie nie podoba, nie czytaj, proste jak drut.

    no to wywaliłam co miałam na wątrobie, bo mnie już ten monitor, te kalibracje, te profilacje i te mądrości tych co wszystkie rozumy pozżerali zmęczyły, ludzie, to przecież do człowieka nie podobne, żeby takie durnoctwa w święta czytać!
    a nie można po prostu włączyć monitor i robić co ma się zrobić tylko się jakimiś gamma karmić, bleh
    możecie mnie nawet i zbanowac i nawet skalibrować, za to co piszę, trudno, mam dosyć!

    Jak już może zauważyłaś, uczestnicy forum dzielą się z grubsza na tych, którzy chcą podzielić się swą wiedzą i doświadczeniem z innymi i na tych, którzy tu chcą się po prostu dowartościowywać.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

Strona 11 z 378 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •