Strona 101 z 378 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 3771

Wątek: Monitory - porady, problemy itd.

  1. #1001
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Tak, jest to dopuszczalne, z tym że jeśli Pan coś takiego widzi, to znaczy że monitor jest ustawiony dużo za jasno, a w pomieszczeniu jest dużo za ciemno. Przy poprawnym ustawieniu, nierówność na tym modelu jest praktycznie niewyczuwalna.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #1002

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Postaram się zmniejszyć podświetlanie , ustawiałem monitor wg. " wzorca ze zdjęcia z Labu". Wiem najlepiej byłoby mieć kalibrator lub dać monitor do kalibracji, ale w Koszalinie nie wiem czy ktoś się w to bawi. Kolorystycznie poszedłem na kompromis, zdjęcia z labu są bardziej żółte, więc monitor ustawiłem w kanałach RGB lekko w kierunku cieplejszych kolorków, jeżeli chodzi o jasność wyświetlania to bladego pojęcia nie mam jak ją prawidłowo ustawić.

  3. #1003

    Domyślnie

    A co kolega Tom01 powie o monitorze Dell 2209WA ? Nadaje się do obróbki zdjęć przez amatora?

  4. #1004
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz.P Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź. Postaram się zmniejszyć podświetlanie , ustawiałem monitor wg. " wzorca ze zdjęcia z Labu".
    Jasność ustawić jest dość prosto. Proszę wziąć w rękę białą kartkę i na białym ekranie, ustawić monitor tak, aby poziomy bieli kartki i monitora były podobnie.

    Cytat Zamieszczone przez marcusp Zobacz posta
    A co kolega Tom01 powie o monitorze Dell 2209WA ? Nadaje się do obróbki zdjęć przez amatora?
    Nie widziałem jeszcze tego monitora, ale po Dellu cudów bym się nie spodziewał.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 09-02-2009 o 14:38 Powód: Automerged Doublepost
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #1005
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz.P Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź. Postaram się zmniejszyć podświetlanie , ustawiałem monitor wg. " wzorca ze zdjęcia z Labu". Wiem najlepiej byłoby mieć kalibrator lub dać monitor do kalibracji, ale w Koszalinie nie wiem czy ktoś się w to bawi. Kolorystycznie poszedłem na kompromis, zdjęcia z labu są bardziej żółte, więc monitor ustawiłem w kanałach RGB lekko w kierunku cieplejszych kolorków, jeżeli chodzi o jasność wyświetlania to bladego pojęcia nie mam jak ją prawidłowo ustawić.
    A z ciekawosci, w jakim labie (Koszalin) dostajesz bardziej zolte odbitki ?

  6. #1006

    Domyślnie

    Link do monitora na stronie della: http://accessories.euro.dell.com/sna...552&sku=198653

    W skrócie:

    Panel Type : e-IPS - In Panel Switching

    W specyfikacji technicznej podają:
    2209WA Color Gamut (Typical) is based on CIE1976 (83%) and CIE1931 (72%) test standards.

    Czyli chyba całą paletę sRGB powinien wyświetlić ?

    Mam taki, zrobiłem profil icc EyeOne2 dla 6500K i krzywej sRGB, i po sprawdzeniu wyszło, że DeltaE Średnia 0.4, maksymalna 0.72, odchylenie standardowe 0.19. Biel na 120cd/m2, czerń 0.19cd/m2, kontrast 641:1

  7. #1007
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcusp Zobacz posta
    Color Gamut (Typical) is based on CIE1976 (83%) and CIE1931 (72%) test standards.

    Czyli chyba całą paletę sRGB powinien wyświetlić ?
    A co to ma za związek i znaczenie?
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #1008

    Domyślnie

    A co to ma za związek i znaczenie?
    Właśnie dlatego, że jestem kiepsko zorientowany w temacie pytam Kolegi ...
    Mogę ewentualnie podesłać zrzuty ekranu z wykresami po profilowaniu.

  9. #1009
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcusp Zobacz posta
    Właśnie dlatego, że jestem kiepsko zorientowany w temacie pytam Kolegi ...
    Mogę ewentualnie podesłać zrzuty ekranu z wykresami po profilowaniu.
    Użyję przykładu:
    Pokrycie procentowe przestrzeni barwnej to prędkość maksymalna samochodu. Z podanej wielkości, np 195km/h, nie wywnioskuje Pan jednak, jak się tym autem jeździ, prawda? W jednym jazda to katorga, w innym przyjemność.

    Wykresy po profilowaniu nic nie mówią. Ogólnie monitory Della to sprzęt klasy korporacyjnej. Przystosowane do warunków oświetleniowych i specyfiki pracy w biurach.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #1010

    Domyślnie

    OK, to w takim razie jak mam stwierdzić jakiej jakości jest ten monitor?
    Mam kalibrator EyeOne2.

Strona 101 z 378 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •