Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114

Wątek: EF 200mm f/2.8L II USM czy 70-200/4L USM??

  1. #21

    Domyślnie

    4 stówki doliczam na alkohol, bedzie przeciez co swiętować

  2. #22
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    hehehe.. no tak.. dziecko jest dziecko i zawsze mozna wypic

    a z ta 12-24 to na powaznie, czy z okazji dzisiejszego dnia? ;-) ciekawi mnie ten lens.. zwlaszcza jego pole widzenia

  3. #23
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: sigma!!

    Cytat Zamieszczone przez mario
    co myslicie o zestawie Sigma 24-70/2.8 EX Aspherical DG DF D i Sigma 70-200/2.8 APO EX HSM D
    za 5 tys mam dwa rewelacyjne obiektywy no i to światło!!
    W tej cenie lepszy od Sigmy jest moj Tamron :P , jesli ogniskowa 28 na szerokim ci nie przeszkadza. Co do drugiej Sigmy to sam sie do niej przymierzam 8)

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    hehehe.. no tak.. dziecko jest dziecko i zawsze mozna wypic

    a z ta 12-24 to na powaznie, czy z okazji dzisiejszego dnia? ;-) ciekawi mnie ten lens.. zwlaszcza jego pole widzenia
    polewidzenia jest szeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerokie, zdjęcia bardzo smieszne, zwlaszcza portreciki z duzymi nochalami
    ale niestety nieostre
    za to jak sie przykmnie do 24 to i szeroko i ostro dlatego wybierając 24-70 czy 28-70 zdecydowanie polecam to pierwsze

  5. #25
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    no spoko.. ale 12-24 nie uzywa sie do portretow tylko do pejzazu/reporterki gdzie szeroki plan jest niezbedny ;-)

    f24? o mamo... nie przesadzasz?

  6. #26

    Domyślnie

    nie f24 tylko ogniskowa 24
    po kilku dniach i zrobieniu ok 500 zdjęć stwierdzam ze sigma 12-24 to bardzo ciekawy obiektyw
    zebyscie zobaczyli portrety moge psa nim robione, wygląda jak pokraka
    zapraszam zreszta do zobaczenia
    http://www.bordog.com.pl/forum/album_cat.php?cat_id=2

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    45
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    A bo ja wiem co o nim pisac.. Niby jak 17-40L.. tylko na brzegach troche gozej...
    Mam ten obiektyw na zasadzie "jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi...." ;-) Nie jest zly.. ale mysle o L'ce albo 12-24
    hmm...
    jak dużą wadą L-ki 17-40 jest światło f/4? znaczy... wiem, obiektyw powinien być jasny, o stałym świetle najlepiej, sam chciał bym 2.8, ale sporo obiektywów całkiem niezłych ma światło f/4 i to również L-ek ("profesjonalnych" przecież :wink: )
    Szczerze mówiąc w sprzęt tej klasy będę wchodził dopiero i chciałbym zapytać na ile ważne przy szerokim kącie było by zwiększenie jasności, do 2.8
    Jak bardzo "przeszkadzać" mogłaby mi jasność f/4
    [fotolog] faj3r.blogspot.com
    [galeria] www.tgf.art.pl
    ----
    EOS 40D | EF 17-40 f/4L | EF 50 f/1.4 | EF 70-200 f/4L | 430ex II | Manfrotto 055ProB + 141RC

  8. #28
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fajer
    Szczerze mówiąc w sprzęt tej klasy będę wchodził dopiero i chciałbym zapytać na ile ważne przy szerokim kącie było by zwiększenie jasności, do 2.8
    Jak bardzo "przeszkadzać" mogłaby mi jasność f/4
    Zdjecia w pomieszczeniach - zazwyczaj potrzebny jest szeroki kat by objac to co chcesz ujac... (grupe ludzi, sprzetow, widok) a w pomieszczeniach rzadko jest tak jasno jak na dworze.
    Wtedy blogoslawic bedziesz jasnoc 2.8 a przeklinac 4, jesli nie mozesz/nie chcesz uzyc lampy blyskowej.

  9. #29
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    W knajpkach nie da sie robic obiektywem ze swiatlem 4... O ile jest jasno da sie jeszcze robic przy 2.8.... lecz nawet 2.8 czasem niedomaga.... wtedy wyciagam 50/1.8... Nie ten kat widzenia.. ale swiatlo te co potrzeba Chociaz i tak trzeba uwazac na poruszenia.. nie tylko aparatu.. wystarczy drobny gest osoby ktora fotografujesz i po tzw. ptakach ;-)

    http://www.pbase.com/image/27285812 <- czas wystarczajco dlugi aby zrobic ostra fotke z reki... gozej z ludzmi ktorzy sie ruszaja...



    http://www.pbase.com/image/27564963 <- 50/1.8 ... ISO 800... czas 1/10s .... przy korekcie -2




    PS. dzis o 12 mamy sesje w jednym z b-stockich pubow.. i boje sie o efekty.. nie mamy zadnych lamp studyjnych.. ot.. chocby przenosnych.. blendy rowniez brak, aby cos tam rozswietlic... zobaczymy co to z tego wyjdzie... za oknem ciemno.. pewnie bedzie lipa ;-)

  10. #30
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    PS. dzis o 12 mamy sesje w jednym z b-stockich pubow.. i boje sie o efekty.. nie mamy zadnych lamp studyjnych.. ot.. chocby przenosnych.. blendy rowniez brak, aby cos tam rozswietlic... zobaczymy co to z tego wyjdzie... za oknem ciemno.. pewnie bedzie lipa ;-)
    Moze sie w koncu przekonasz do RAW + iso800 + niedoswietlenie o -1 i doswietlenie przy konwersji RAW 8) . Wtedy 2.8 wystarczy w pubie. 4 nadal nie.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •