Strona 20 z 71 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #191
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    mozna uszyć sobie takie ubranko z flaneli na body jak dla pieska i zrobić dziurki tam gdzie potrzeba

  2. #192
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Albo coś w stylu mufki z dziurami na patrzenie i obiektyw. Przy okazji w ręce bedzie ciepło.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  3. #193
    Coś już napisał Awatar jrock7
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Sopot
    Wiek
    51
    Posty
    88

    Domyślnie

    Z tegorocznego doświadczenia zauważyłem mały problem ze stosowaniem nieoryginalnych akumulatorów (zamienniki Canona za około 40 zeta) w temperaturze poniżej zera - po odpaleniu aparatu, wskaźnik czasu ekspozycji pokazuje 00 (zero,zero) - aparat nie pracuje. Po wyjęciu baterii i ponownym załadowaniu - aparat pracuje bez problemowo.
    Takie "cuda" nigdy nie zdarzyły mi sie z oryginalnym aku Canona w środku. Nie wiem czym to jest spowodowane - oba typy aku mają te same parametry.

    Pozdro !

  4. #194
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jrock7
    Nie wiem czym to jest spowodowane - oba typy aku mają te same parametry.
    Byc moze bebechy w srodku daja te same parametry ale jakosc wykonania nie ta sama.

  5. #195
    Bywalec Awatar osasa
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Lubartów PL/Newport News VA
    Wiek
    42
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anwa
    ... Oba aparaty zniosły to dzielnie ( aku zdecydowanie nie - realny spadek pojemności na pewno ponad 50% ...
    Ten spadek pojemności jest na stałe? Nic sie nie da z Tym zrobić, lub uchronić jakoś accu??
    CO do elektroniki i wody: Moja Nokia utopiła się w ...herbacie i nic jej nie było
    Camera Obscura/ Szkło powiększające x 2/ bambusowy statyw/ świczka+odblask z "pazłotka" - od czegoś trzeba zacząć :rolleyes:

  6. #196
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    KORD / IL - US
    Wiek
    48
    Posty
    137

    Domyślnie

    Podziele sie z wami moimi spostrzezeniami. Ostatnio przy dosc srogim mrozie wybralem sie nad jezioro (na molo) na spacerek. Temperatura okolo -10C i do tego dosc mocny wiaterek (wiec odczuwalna ponizej -15C). Oczywiscie zabralem aparat (350D) , ot taki zimowy plenerek - zachodzace slonce swietna widocznosc i takie tam. Cykalem zdjecia na tym mrozie i nic . Aparat focil bez problemu. Balem sie o accu (dwa w gripie) ze na takim mrozie padna (w zwiazku z niska temperatura spadek pojemnosci) ale ku mojemu zdziwieniu trzymaly do konca. Po dwoch godzinach marzniecia poddalem sie - za duzy mroz - aparat niestety dalej byl gotow do focenia...
    Tak na marginesie co do spatku pojemnosci - ten spadek jest tylko w momencie gdy accu znajduje sie w niskiej temperaturze. Gdy go ogrzejesz do temperatury powiedzmy "normalnej" pojemnosc zostanie przywrocona co w efekcie zaowocuje "podniesieniem" sie wskaznika naladowania (najlepiej to widac w komorce ja zostawisz na mrozie ).
    Pozdrawiam
    airliners.net
    50D + BG-E2 + 70D
    + 17-40 L USM + 50 f1.8 STM + 24-105 L IS USM + EF 100-400 L IS USM + Sigma 150-600 S + SpeedLite 430EX

  7. #197
    pawelnow
    Guest

    Domyślnie

    ja robiłem plener wczoraj we Wrocławiu minus 6 i spoko żadnych problemów

  8. #198
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum CB, ale przedtem fociłe troche róznymi cyframi w zimie i podczas deszczu, czy też w sztormowej pogodzie nad morzem. Jeżeli chodzi o zime to moja stara KM5D nie miał aproblemów z matryca pomimo temperatur sięgających - 18 oC. Spadała tylko wydajność akumulatora. Ale drugi w kieszeni i po kłopocie. Co do kondensacji - po powrocie wyjmowałem tylko kartę a reszta leżała sobie grzecznie przez 5-6 godzin w zamknietej torbie. Sposób powolny ale skuteczny. Zastanawiam się tylko do czego kupujecie sprzęt. By leżał w domu czy po to by robić fotki???
    Acha, jeszcze jedno. W ziemie używam tylko MF a nie AF. Najniższa temp. przy jakiej robiłem zdjęcia to - 27oC wilgotność na poziomie 40% ale wszystko trzeszczało. I przezyło - tylko był to Pentax analogowy

  9. #199

    Domyślnie

    Bylem na sylwestra w Karpaczu. Jakies 4 dni focilem na dworze, podczas mrozu. Malo tego, podczas padajacego sniegu i jazdy na nartach. Aparat mialem w plecaku, ale w wiekszosci wisial na szyji. Stwierdzilem, ze to nie jajko, ze zaryzykuje. I co? I nic! Wytrzymal upadki na stoku, wytrzymal mroz, snieg. Owszem, wchodzac gdzies do pomieszczenia nastepowala kondensacja pary, ale co z tego, skoro po parunastu minutach nie bylo po niej sladu?! Zatem uwazam, ze spokojnie mozna robic foty na mrozie, polecam!

  10. #200
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy
    Na drugi raz nie rób tego. Podtrzymuje temp. pracy elektroniki (w miarę możliwości) w tych, ekstremalnych dla niej, warunkach.
    Mozesz rozwinac watek?

    Koniecznie daj znac co sie zepsulo i z jakiego powodu.
    Na 99.9% zostanie wymieniona czesc elektroniki. Prawdziwego powodu (blad w producji, pekniecie PCB) sie nie dowiesz. Z moich doswiadczen z elektronika wynika, ze przy skrajnych temperaturach pracy wychodza niedociagniecia w procesie skladania.

Strona 20 z 71 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •