Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

  1. #1

    Domyślnie Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    Witajcie !
    Niedawno pewien architekt wnętrz zaproponował mi współpracę polegającą na wykorzystaniu moich kadrów w jej projekcie przestrzeni klatek schodowych pewnego osiedla na terenie Polski. To niewątpliwie przyjemna propozycja, zważywszy na fakt, że pani architekt namierzyła mnie w internecie, a właściwie moje nagrodzone zdjęcia.
    Mam jednak pewien problem: mam złożyć finansową ofertę nie jej, a deweloperowi, a przyznam, że nie mam pojęcia jak "ugryźć" tę usługę; jaki przyjąć punkt wyjścia w rozliczeniu. Maksymalna ilość zdjęć do użyczenia to 38, minimalna 8. Ostateczna decyzja w wyborze zdjęć, ich ilości jeszcze przed nami, ale mam się określić na dniach w kwestii oczekiwań finansowych.
    Jestem przekonany, że na forum są fotografowie obyci z różnym typem usług.
    Będę wdzięczny za konstruktywne rady !

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    zależy czy bardzo chcą Twoje zdjęcia. wtedy możesz dać jakąś zaporową cenę zawsze możesz powiedzieć, że to Ty oczekujesz ich propozycji, skoro chcą kupić, a Ty się do tego odniesiesz... tak wiem, to porady z d*py, sam jestem ciekawy, jakby coś takiego wycenić.
    ebe ebe

  3. #3
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    Hej,
    jeśli to tylko jedna lokalizacja i tylko wydruki na ściany, to przedział 100-500zł za zdjęcie jest ok. Trochę ciężko dyskutować nie widząc tych zdjęć, ale myślę, że ten przedział jest akceptowalny. Pamiętaj tylko, by w umowie którą przygotujesz, dokładnie określić kto ma prawo do wykorzystania zdjęć, za jaki sposób "prezentacji utworu" nabywca płaci, ile/które zdjęcia mają być wykorzystane (byś potem nie znalazł w sieci swoich zdjęć, jako "materiałów marketingowych" dewelopera, firmy projektującej i innych podwykonawców...).

    Pozdrawiam

    Maciej

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    Stawka za godzinę pracy w terenie, stawka za godzinę pracy w szopie, koszt sprzętu, opłata za wiedzę, do tego jeszcze dodaj 50 zł za jeden kadr. Jak im się to nie będzie podobało to niech sobie zrobią fotki telefonem i s*****.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    Może tez kupić bez łaski na fotostockach.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    Stoki odpadają bo chodzi przecież o jakieś konkretne osiedle. Przepraszam że to powiedziałem nie chciałem nikogo urazić. ( )

  7. #7

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    W gazecie DC ostatniej ze stycznia nr100 są podane ceny za usługi popatrz
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    Proszę rozwinąć skrót DC

  9. #9

    Domyślnie Odp: Nietypowa usługa fotograficzna: jaką ofertę finansową złożyć ?

    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •