Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 98

Wątek: Dylematy posiadacza 80d

  1. #51

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Piszesz że robisz w rawch i obrabiasz w Lightroom. To ja pytam jakich informacji z puszki potrzebuję Lightroom żebyś mógł w nim obrabiać?

  2. #52

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Piszesz że robisz w rawch i obrabiasz w Lightroom. To ja pytam jakich informacji z puszki potrzebuję Lightroom żebyś mógł w nim obrabiać?
    No nie wiem co mam odpisać....

  3. #53

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    To inacze,j czy Lightroom potrzebuje takich informacji jak redukcja zakłóceń, czy Style obrazów? Jeśli robisz rawy i korzystasz z Lr to po kiego grzyba zaprzątasz sobie tym głowę? Nie lepiej sprawdzić ten AF, czy rzeczywiście jest skuteczny dla 1% zdjęć?

  4. #54

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    To inacze,j czy Lightroom potrzebuje takich informacji jak redukcja zakłóceń, czy Style obrazów? Jeśli robisz rawy i korzystasz z Lr to po kiego grzyba zaprzątasz sobie tym głowę? Nie lepiej sprawdzić ten AF, czy rzeczywiście jest skuteczny dla 1% zdjęć?
    W pełni się z Tobą zgadzam skoro robię Rawy i obrabiam w L. to po kiego grzyba mi to potrzebne. Tylko że ja chcę wiedzieć że mi to nie potrzebne bo...... ale równie dobrze mogę usłyszeć wykorzystuj bo.... Rozchodzi się o te "bo" Na razie moja wiedza na ten ten,at to owe kropki.

  5. #55
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Przyjdzie dzień, kiedy stwierdzisz, ze mimo kilkukrotngo zmniejszenia ilości zdjęć z (sesji, wycieczki, spaceru, kotleta) nie masz czasu na wołanie każdego rawa; wtedy to przełączysz aparat na raw+L, a chwilę później użyjesz nieautomatycznych ustawień wywoływania rawa w aparacie. Jeśli to jeszcze nie ten czas, to nie ma problemu. Choć, już dziś możesz to robić, przyglądać się jpg'om generowanymi z różnymi ustawieniami i ich nie wykorzystywać (jeszcze).

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #56
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    jamto, włącz te ulepszacze , zrób serię zdjęć i policz ile maksymalnie ich wyjdzie dopóki aparat się nie zamuli. Potem zrób tą samą próbę bez ulepszaczy.

  7. #57

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Chłopaki, ja wiem ze fora to tez okazja żeby "poznęcać" się nad kimś co nie ma o czymś pojęcia ale ja zadałem proste pytanie. Robicie tu wywody filozoficzne a żadnych konkretów. Ok aparat przez te funkcje muli i to już jest dla mnie jakaś informacja. Znam to z 400d gdzie włączyłem sobie jakiś ulepszacz a potem aparat mielił przez pół godziny. Ale może ten gadżet jest wart uwagi może wręcz odwrotnie jak najszybciej o nim zapomnieć....
    Jeszcze dwie takie funkcje są dla mnie zagadką. Ale o nich później.

  8. #58

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Te ulepszacze pomagają, bądź są niezbędne przy wyborze formatu jpeg. Nawet jeśli tłuczesz rawy a Twoim jedynym rawerem jest DPP to nie warto ich włączać, bo mogą spowolnić pracę aparatu, np. redukcja szumu długich naświetleń zmniejsza ilość raw w serii. Po drugie, cóż jest do tłumaczenia w temacie redukcji zakłóceń, czyli szumów? W instrukcji 80D jest to podane mniej więcej tak samo jak w instrukcji 400D. Ja się upieram żebyś sprawdził AF, i wziął pod uwagę fakt, że przechodzisz z matrycy 10 MP na 24 MP, bo to są teraz najistotniejsze sprawy do opanowania.

  9. #59

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Ja się upieram żebyś sprawdził AF, i wziął pod uwagę fakt, że przechodzisz z matrycy 10 MP na 24 MP, bo to są teraz najistotniejsze sprawy do opanowania.
    I wcale nie uważam że nie masz racji. Na razie nie mam jak pofocić szybko zmrok, wcześniej pracuję a ja głównie w plenerze focę. Pora roku też nieciekawa ale przyjdzie na to czas. Póki co poznaję co i jak w ustawieniach.
    Ostanie dwie rzeczy które mnie nurtują to jasne partie obrazu i Korelacja aberracji i jasności brzegów obiektywu instruckja str 174 i 175 Ta sama bajka co przy wcześniejszych tematach? Zbyteczne czy może jednak nie? A może w przypadku focenia w jpg warto zastosować?

  10. #60

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Żaden z ulepszaczy nie jest zbędny. Ale jeśli robisz raw i wołasz go w Lr to nie ma sensu włączanie ani korekxji obiektywu ani kontroli jasnych partii. Lightroom z tego nie korzysta, podobnie jak z całej reszty, co nie znaczy że te ficzery są zbędne.

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •