Strona 5 z 28 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 278

Wątek: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Pierwsze ipody aple miały taki bajer jako jedne z pierwszych tylko, że w postaci koła. Super to działało. Byłem wtedy w wakacje u kuzynki w USA. Miała chyba 3 iterację tego odtwarzacza. Ja kupowałem nowego canona 350d. Canon wolno wprowadza innowacje
    Miłego dnia
    moja www

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    dexone powiedz jak ten eye detection przy dużej powierzchni punktu ma się do celności AF. Często w 50 1.2 ustawiasz ostrość na oko a ląduje ona na nosie lub brwiach i na powiększeniu to widać. Jak jest w R ?

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Dobre pytanie. Ja jeszcze dodam swoje. Trochę teoretyczne. Czy przy gripie (2 baterie) AF działa trochę lepiej (szybciej, celnej)?
    Miłego dnia
    moja www

  4. #44
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zaprogramowałem ten cały suwak do wyboru trybu AF. Nawet jakoś to działa. Co tam macie przypięte u siebie?
    Lewy koniec do wyświetl/schowaj histogram, prawy do wyswietl/schowaj poziomnicę. Suwaka nie używam.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Mimo prób, nie mogę zaprzyjaźnić się z touch barem. To mogłoby być super narzędzie gdyby było "klikalne"; klikam lewą stronę - wywołuję funkcję - przesuwając palcem ustawiam parametry - klikiem na środku zatwierdzam wybór. Analogicznie dla prawej strony. Takie rozwiązanie zapobiegałoby przypadkowemu wyborowi niechcianej funkcji, a z drugiej strony byłoby bardziej funkcjonalne niż kolejne kółko.
    Marzenie..

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Ja mam tak:
    AF-ON = Eye detection on/off
    Exposure Lock = Podgląd głębi ostrości
    Wybór pola AF = Przełączanie między single a continuous AF

    Ale to dla każdego będzie wyglądać inaczej
    Ha! Miałem dokładnie to samo.. dzis mam: af-on = af-on
    Exp.lock = DOF
    Lupka = powiekszenie w punkcie AF (i tak nie moge kciuka tak zagiac, by go wcisnac)
    Oraz kliki na "kółku":
    wybor typu af,
    eye detection aktywacją/deakt.,
    one shot/servo,
    ustawienia lampy.
    Touch bar jak w poście powyżej.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  7. #47
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    dexone powiedz jak ten eye detection przy dużej powierzchni punktu ma się do celności AF. Często w 50 1.2 ustawiasz ostrość na oko a ląduje ona na nosie lub brwiach i na powiększeniu to widać. Jak jest w R ?
    Mam tylko 24-70/2.8 więc nie wiem jak by to wyglądało przy takim 50/1.2 czy innej superjasnej stałce. Nie miałem też zbyt dużo okazji żeby skorzystać z tego eye detection - mi to rzadko kiedy się włącza i wydaje mi się, że działa tylko przy statycznych head shotach z bliska a przy dynamiczniejszych scenach to już nie. Ja robię raczej Servo AF + Face detection.

    (Tu miał być przydługawy rant o istotności Eye AF i estetyce superpłytkiej głębii ostrośći, ale wyciąłem, żeby trzymać się tematu ?)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Dobre pytanie. Ja jeszcze dodam swoje. Trochę teoretyczne. Czy przy gripie (2 baterie) AF działa trochę lepiej (szybciej, celnej)?
    Nie mam gripa, nie wiem.

    Na chłopski rozum, gdyby tak miało się dziać, to Canon by się tym chwalił, żeby sprzedać więcej gripów.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Ja robię raczej Servo AF + Face detection.
    Jedna rzecz o której słyszałem a teraz przetestowałem – wykrywanie twarzy nie ostrzy na czubku nosa (najbliższym punkcie) tylko na... twarzy. To nie gwarantuje sukcesu przy F1.2, ale przy F2.8 daje radę.

  8. #48
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Planuje zakup nowej lustrzanki ( po Canon 6D ) i najbardziej przemawiają do mnie Canon EOS R i Canon 5D mark IV. Jest bardzo wiele pozytywnych opinii o obu jednak moje pytanie brzmi czy ktoś próbował EOS R robić zdjęcia sportowe ewentualnie jednymi i drugim robić takie foty i ma porównanie?

  9. #49
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Nie miałem też zbyt dużo okazji żeby skorzystać z tego eye detection - mi to rzadko kiedy się włącza i wydaje mi się, że działa tylko przy statycznych head shotach z bliska a przy dynamiczniejszych scenach to już nie.
    Dobrze się Tobie wydaje. Tutaj http://www.canon-board.info/threads/...=1#post1379290 w końcówce października napisałem:

    Całkiem inaczej wyglądało to w przypadku podpięcia obiektywu Carl Zeiss Planar T* 50 mm f/1.4 ZE. Ostrzenie za pomocą „focus guide” (nie pamiętam jak ta opcja nazywała się w jęz. polskim) jest REWELACYJNE! Trafia idealnie w zadany punkt nawet na f/1.4 i to w obiekt znajdujący się w głębokim cieniu! Co więcej, przy korzystaniu z obiektywów manualnych ze stykami (Planary ZE, Milvusy, Otusy, Irixy i niektóre Samyangi) działa również Eye AF! Tutaj mała uwaga, Eye AF działa dobrze ale tylko do odległości nieco ponad 1.2m (taką odległość widziałem na skali na obiektywie), później aparat zaczynał tracić oczy z celu. Niestety nie dotarła do mnie na czas przejściówka bez dandeliona z mocowania M42 na mocowanie EF dlatego nie sprawdziłem co i jak działa z jedynym obiektywem z mocowaniem M42 który posiadam. Podejrzewam że działa wyłącznie opcja „focus peaking” ale mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 12-12-2018 o 02:07

  10. #50
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Dobrze się Tobie wydaje. Tutaj http://www.canon-board.info/threads/...=1#post1379290 w końcówce października napisałem:

    Jestem po pierwszym repo ślubnym i wstępnej edycji. Wykrywanie twarzy działa rewelacyjnie i można na tym spokojnie polegać. Przy odległościach, gdy płytka głebia robi róznice, włącza sie EYE-AF. Może w sony działa to lepiej, ale to co jest w R jest zupełnie wystarczające i można na tym polegać - jak jeszcze dodadzą eye-af w servo to będzie super.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

Strona 5 z 28 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •