Od zawsze korzystałem z photoshopa CC 2014 i przyzwyczaiłem się do tamtego interfejsu i skrótów klawiszowych. Jednak że w lightroomie obróbka i zarządzanie zdjęciami jest łatwiejsze postanowiłem się na niego przerzucić (5.6) i trochę się zawiodłem. Aplikacja działa wolniej od PSa, przybliżanie oddalanie zdjęć to czarna magia. Pytanie czy może lepiej przerzucić się na CC czy to wszystko podobne wersje? Właściwie to nie wiem po co go używać jak panel po prawej stronie jest jak w camera raw a do tego wolniej działa. Plus to lepsza organizacja zdjęciami. Do tego byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wytłumaczył kwestię kolorów. Jak chce otworzyć obrobione zdjęcie w LR w photoshopie po to żeby nałożyć na siebie 2 zdjęcia poprzez "open in photoshop", w folderze załącza mi się plik tiff o rozmiarze 100MB. Dodatkowo jak pozmieniam co chcę i zapisze go w profilu sRGB a nie PhotoRGB to kolory wyglądają jak wyprane w pralce, a jak zapisuje sRGB w LR nie ma takiego problemu...
Tyle pytań tak mało odpowiedzi, jak zły dział czy zły forum prosze mnie przekierować...

PS a wy jak zarządzacie zdjęciami? W LR ogólna obróbka tylko suwakami a w PS coś mocniejszego?