Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

  1. #21

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Nie wiem czy coś takiego wydali dla 5D4, ale warto pobrać i poczytać
    http://downloads.canon.com/camera/br...USA_9-2014.pdf
    W obu aparatach systemy AF są podobne, o ile nie takie same.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    W obu aparatach systemy AF są podobne, o ile nie takie same.
    Miałem na myśli sposób ustawiania AF

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez niki68 Zobacz posta
    Zapewniam Cię, że jest różnica. Nie zobaczysz jej jednak podczas machania nogą ale używając długiej lufy. Różnica będzie mniej widoczna jeżeli ustawisz priorytet ostrości przy pierwszej i kolejnych ekspozycjach. Trudność polega na wybraniu odpowiedniego trybu śledzenia do konkretnej sytuacji. No i oczywiście jeżeli używasz stref ... Gdyby tak 7D Mark II połączyć z 5D Mark IV w jedną całość i z każdego zabrać to co ma najlepsze to powstałby ideał :-) :-) :-)
    Pozdrawiam
    Ale to już jest i nazywa się 1dx2

    Tam sam podręcznik do AF to gruba książka.

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Przede wszystkim warto przeczytać dokładnie instrukcje obsługi.
    Przeczytałem ją od deski do deski. Chciałem to zrobić w 1 dzień, zajęło mi to 4

    Ja tak zawsze robię przy nowo zakupionej puszcze i zawsze coś nowego się nauczę.
    Dokładnie, wychodzę z tego samego założenia, swój własny sprzęt chce znać perfekcyjnie. Dzięki temu żadna nieodkryta funkcja ułatwiająca pracę się nie zmarnuje.

    Ale instrukcje przeczytałem, zrobiłem testy i nic mi się w praktyce nie pokryło z tym co było podane w instrukcji i dlatego pisze.
    Ale testowałem te tryby na obiektywie 35mm, a więc szerokokątnym, dodatkowo z wolnym ostrzeniem (ten obiektyw wolno ostrzy). Może to miało znaczenia?



    0. Main focus point priority - aparat przełącza ostrość na najbliższy obiekt na którym znajdzie się punkt AF. Np na meczu śledzisz biegnącego zawodnika i nagle sędzia przebiega przez kadr i aparat od razu powinien wyłapać ostrość na niego.
    1. Continuous AF track priority - aparat nie przełącza ostrość na najbliższy obiekt na którym znajdzie się punkt AF tylko cały czas śledzi wybrany na początku obiekt. Np na meczu
    No ale zaraz, to nie jest tak że... Jesteśmy przy pierwszej pozycji i przesunięcie ustawień w LEWO powoduje ostrzenie na zawodnikach, a przesunięcie w prawo powoduje ostrzenie na SĘDZIM? Tamto drugie ustawienie odpowiada tylko za prędkość ostrzenia między jednym punktem a drugim. Nie jest tak?

    Mówmy też może po polsku, ok? Bo nie wiem czy my o tym samym rozmawiamy w ogóle.
    Ja mam takie opcje:

    CZUŁOŚĆ ŚLEDZENIA
    ŚLEDZENIE PRZYŚPIESZANIA/ZWALNIANIA
    AUTOPRZEŁĄCZANIE PUNKTU AUTOFOKUSA

    --- Kolejny post ---

    W której zakładce masz te opcje:
    1. Main focus point priority
    2. Continuous AF track priority

    Nie wiem czy ja szukam ich we właściwym miejscu na swoim 5D.
    Albo jaki jest ich polski odpowiednik to sobie sam znajdę?

    PS
    Pracowalem dość długo na Canon 1DX Mark II ale tylko używając do kręcenia filmów.
    Natomiast ja sam mam 5D Mark IV od niedawna i właśnie zamierzam sobie ją "zmasterować". Z Waszą nieocenioną pomocą może
    Ostatnio edytowane przez NieOstrzy ; 19-09-2018 o 18:28

  5. #25
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ale to już jest i nazywa się 1dx2

    Tam sam podręcznik do AF to gruba książka.
    Teoretycznie tak ... w praktyce nie do końca. DX nie mam, ale mam możliwość focenia. 5IV i 7II mam. DX Mark II ma zdaniem niektórych gorszy obrazek niż DX I. Nawet jeśli to nieprawda to ma matrycę 20,2 mln i do tego już starszej generacji, a więc 2/3 z 5D. Kosztuje 2x 5D mark IV i za cholerę nie widzę tego dwukrotnego zysku w obrazku, użytecznym ISO ... jedynie w "pancerności" oraz "szybkostrzelności". Piątka ma dokładnie to czego brakowało mi w 7II. Wreszcie mogę bez szumów używać 3200 ISO, wykorzystać DPAF do minimalnej korekty ostrości oraz WB z priorytetem bieli co zaoszczędza mi roboty. Jest trochę mniej pancerna niż 7II, jest głośniejsza od 7 a cichsza od DX. Lejonki nie uciekną. 5 też mniej nadaje się do scen dynamicznych ale to tylko teoria bo puszkę mam od tygodnia i nie miałem okazji postrzelać z wyjątkiem zdjęć balkonowych. Sigma 150 600 S, która na 7II była taka sobie nagle dostała skrzydeł. Jedyne co mnie boli to 600 na FF jest często zbyt krótko. Nerki mojej nie chcą więc 600 II nie kupię :-) Pozdrawiam

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez niki68 Zobacz posta
    Teoretycznie tak ... w praktyce nie do końca. DX nie mam, ale mam możliwość focenia. 5IV i 7II mam. DX Mark II ma zdaniem niektórych gorszy obrazek niż DX I. Nawet jeśli to nieprawda to ma matrycę 20,2 mln i do tego już starszej generacji, a więc 2/3 z 5D. Kosztuje 2x 5D mark IV i za cholerę nie widzę tego dwukrotnego zysku w obrazku, użytecznym ISO ... jedynie w "pancerności" oraz "szybkostrzelności". Piątka ma dokładnie to czego brakowało mi w 7II. Wreszcie mogę bez szumów używać 3200 ISO, wykorzystać DPAF do minimalnej korekty ostrości oraz WB z priorytetem bieli co zaoszczędza mi roboty. Jest trochę mniej pancerna niż 7II, jest głośniejsza od 7 a cichsza od DX. Lejonki nie uciekną. 5 też mniej nadaje się do scen dynamicznych ale to tylko teoria bo puszkę mam od tygodnia i nie miałem okazji postrzelać z wyjątkiem zdjęć balkonowych. Sigma 150 600 S, która na 7II była taka sobie nagle dostała skrzydeł. Jedyne co mnie boli to 600 na FF jest często zbyt krótko. Nerki mojej nie chcą więc 600 II nie kupię :-) Pozdrawiam
    1dx2 ma gorsza matryce? To technologicznie ta sama matryca co 5d4 tylko res mniejszy i światło lepiej zbiera.

  7. #27
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    1dx2 ma gorsza matryce? To technologicznie ta sama matryca co 5d4 tylko res mniejszy i światło lepiej zbiera.
    Nie napisałem, że ma gorszą :-) tylko mniejszą. To oczywiście subiektywne stwierdzenie. Ja do swojej Sigmy nie podepnę TC więc z mojego punktu widzenia wolę mieć zapas. Na moim szkle różnicy w jakości obrazka pomiędzy 5D IV i 1Dx wer I nie widzę. Nie mogę znaleźć tekstu źródłowego, gdzie Canon tłumaczy, że matryca w 5D IV to nowa konstrukcja. Jak znajdę to wkleję. Ale może masz rację ... :-) Lepsza, gorsza to drobiazgi ... i tak morda mi się cieszy. Pływadełko robiłem pod 7D II i DX mi nie wlezie w miejscu gdzie mam głowicę. Miałem do wyboru używany DX I lub nowa V. W tym zestawieniu dla mnie to drugie rozwiązanie jest lepsze. Pozdrawiam

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Jedno się wydało...
    Zrobiłem ponowne testy z innym obiektywem tym razem, z węższym niż miałem. Zrobiłem testy z Canon 50mm 1.8 i efekt dokładnie taki sam. To naprawde KOMPLETNIE nie działa.

    Tylko kiedy wyłączyłem LiveWiev i wykonałem testy na wizjerze to zadziałało. Kto zadecydował o tym, że te opcje nie działają jeśli fotografuje się przez LiveView?

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Jedno się wydało...
    Zrobiłem ponowne testy z innym obiektywem tym razem, z węższym niż miałem. Zrobiłem testy z Canon 50mm 1.8 i efekt dokładnie taki sam. To naprawde KOMPLETNIE nie działa.

    Tylko kiedy wyłączyłem LiveWiev i wykonałem testy na wizjerze to zadziałało. Kto zadecydował o tym, że te opcje nie działają jeśli fotografuje się przez LiveView?
    Oddaj aparat, masz walnięty egzemplarz. Kup chimika i patrz jak zapie...la w kółeczku.

  10. #30

    Domyślnie Odp: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Tylko kiedy wyłączyłem LiveWiev i wykonałem testy na wizjerze to zadziałało. Kto zadecydował o tym, że te opcje nie działają jeśli fotografuje się przez LiveView?
    Przeważnie decyduje o tym użytkownik aparatu.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •