Strona 66 z 410 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #651
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Przy ISo 12800 nie widzę nadmiernego szumu w wizjerze. Szum pojawia się jeżeli chcesz zrobić zdjęcie obiektu, którego szczegółów (z braku światła) nie jesteś w stanie rozpoznać gołym okiem. W tej sytuacji w wizjerze podbijana jest ekspozycja, widzisz wszystko, ale jest już szum. Generalnie ten wizjer oceniam bardzo wysoko. Co do AF w porównaniu do LV 5d mk IV; nie używałem tego zbyt wiele (wykrywanie twarzy) w 5d, ale sprawdzę jutro. Generalnie AF w Rce zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Z 50/1,2 praktycznie nie mam nietrafionych zdjęć. Pojawiają się sytuacje, gdzie AF ma problem z trafieniem: próbowałem złapać ostrość na cieniutkiej gałązce robionej pod ostre światło; tu AF się nie wyrabiał, ale AF w 5d też w tej sytuacji by nie trafił. Bez problemu wyostrzyłem manualnie, bo przy takiej małej głębi ostrości przebieg GO jest bardzo czytelny w wizjerze. Zauważyłem też, że AF ma czasem problem w złapaniu ostrości na linii przebiegającej poziomo. Wystarczy odrobinę pochylić aparat i łapie bez problemu. Problem raczej teoretyczny, bo pojawił się w trakcie testu AF, a nie w sytuacji realnego fotografowania.Jeżeli linia przebiega pionowo, ten problem się nie pojawia.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 19-10-2018 o 00:02

  2. #652
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zauważyłem też, że AF ma czasem problem w złapaniu ostrości na linii przebiegającej poziomo. Wystarczy odrobinę pochylić aparat i łapie bez problemu. Problem raczej teoretyczny, bo pojawił się w trakcie testu AF, a nie w sytuacji realnego fotografowania.Jeżeli linia przebiega pionowo, ten problem się nie pojawia.
    Empiryczne potwierdzenie właściwości Dual Pixel i praktycznie każdego innego rozwiązania PDAF na matrycy. Na moim a6300 jest podobnie i żaden producent póki co nie chwali się, że wykrywa również krawędzie poziome. Co ciekawe, zauważyłem, że w iPhone od któregoś z poprzednich modeli część pikseli jest dzielona i maskowana w pionie, a inne w poziomie.

    I jeszcze spostrzeżenia innej natury:

    1. Na Amazon sprzedaje się słabo, kit z 24-105 zwykle zajmuje miejsca w drugiej 50-tce...
    2. Są miejsca na globie, gdzie sam korpus kosztuje poniżej naszych 8000 złotych, więc pomijając kwestie fiskalne spodziewałbym się obniżek/cashback.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 19-10-2018 o 08:48

  3. #653
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zauważyłem też, że AF ma czasem problem w złapaniu ostrości na linii przebiegającej poziomo. Wystarczy odrobinę pochylić aparat i łapie bez problemu. Problem raczej teoretyczny, bo pojawił się w trakcie testu AF, a nie w sytuacji realnego fotografowania.Jeżeli linia przebiega pionowo, ten problem się nie pojawia.
    W 6d2 na LV DPAF też nie łapie ostrości na idealnie poziomej linii. Lekki obrót i po problemie. Po swoich doświadczeniach z 6d2 widzę ogromny potencjał w DPAF pomimo tego, że jeszcze nie jest na takim poziomie żeby go używać w 100% zamiast tradycyjnego AFu. Bardzo brakuje eyeAF a pole łapiące ostrość jest o wiele za duże. Dlatego BARDZO mnie ciekawi jak to wygląda w R - aparacie, który jako pierwszy przyjął ten system łapania ostrości za podstawowy (i jedyny ). Niestety na razie nigdzie nie wypożyczają. Jakby ktoś z okolic Kielc miał to ustrojstwo będę niezmiernie wdzięczny za prezentację


    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Empiryczne potwierdzenie właściwości Dual Pixel i praktycznie każdego innego rozwiązania PDAF na matrycy. Na moim a6300 jest podobnie i żaden producent póki co nie chwali się, że wykrywa również krawędzie poziome.
    Dokładnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    I jeszcze spostrzeżenia innej natury:

    1. Na Amazon sprzedaje się słabo, kit z 24-105 zwykle zajmuje miejsca w drugiej 50-tce...
    2. Są miejsca na globie, gdzie sam korpus kosztuje poniżej naszych 8000 złotych, więc pomijając kwestie fiskalne spodziewałbym się obniżek/cashback.
    8k zł? Jeśli AF działa tak jak pisze sven to myślę, że tyle powinien kosztować ten aparat. Trochę drożej niż 6d2. W PL pomijając kwestie ceł, vat-u itd. nie mamy tak na prawdę promocji. Te cashbacki są raczej symboliczne. Spróbuj sobie zresztą ten aparat gdzieś obejrzeć w sklepie. Możesz, ale za szybką ekspozycji
    Miłego dnia
    moja www

  4. #654
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wygląda na to, że jednak nadchodzi matryca z 6d2 To tak, trochę z innej beczki

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Spróbuj sobie zresztą ten aparat gdzieś obejrzeć w sklepie. Możesz, ale za szybką ekspozycji
    Był (jest?) całkiem spory cykl roadshow, ale fakt, że Kielce chyba się nie łapały.

  5. #655
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W 6d2 na LV DPAF też nie łapie ostrości na idealnie poziomej linii. Lekki obrót i po problemie. Po swoich doświadczeniach z 6d2 widzę ogromny potencjał w DPAF pomimo tego, że jeszcze nie jest na takim poziomie żeby go używać w 100% zamiast tradycyjnego AFu. Bardzo brakuje eyeAF a pole łapiące ostrość jest o wiele za duże. Dlatego BARDZO mnie ciekawi jak to wygląda w R - aparacie, który jako pierwszy przyjął ten system łapania ostrości za podstawowy (i jedyny ). Niestety na razie nigdzie nie wypożyczają. Jakby ktoś z okolic Kielc miał to ustrojstwo będę niezmiernie wdzięczny za prezentację




    Dokładnie



    8k zł? Jeśli AF działa tak jak pisze sven to myślę, że tyle powinien kosztować ten aparat. Trochę drożej niż 6d2. W PL pomijając kwestie ceł, vat-u itd. nie mamy tak na prawdę promocji. Te cashbacki są raczej symboliczne. Spróbuj sobie zresztą ten aparat gdzieś obejrzeć w sklepie. Możesz, ale za szybką ekspozycji
    Przy 8k zł i mniej oraz sprawnym AF-ie mógłbym rozważyć powrót do canona Ale to pewnie nie wcześniej niż za rok, lub dwa o ile wszystko będzie poprawnie działać.
    Bez wzięcia w łapki i przetestowania się jednak nie obędzie.

    BTW - kolejny test: https://www.the-digital-picture.com/...non-EOS-R.aspx
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #656
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Canon EOS R

    no to cos dla milosnikow rozbieranych zdjec:

    https://www.lensrentals.com/blog/201...orless-camera/
    www albo tez flickr

  7. #657
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Na ISO 6400 raczej nie ma rewolucji, ale ISO mniej mnie interesuje, czekam na DR

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...72059930971818
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #658
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no to cos dla milosnikow rozbieranych zdjec:

    https://www.lensrentals.com/blog/201...orless-camera/
    W ogólności - wkład materiałowo-technologiczny sporo mniejszy niż w dslr klasy 6D, a cena sporo większa . Cały Canon ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #659
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no to cos dla milosnikow rozbieranych zdjec:

    https://www.lensrentals.com/blog/201...orless-camera/
    no i jak jest cały z metalu czy nie? denko to raczej plastik, a pokrywka? niech jakiś purysta co narzekał na 6d podpowie czy to można brać do ręki bez obrzydzenia i plastikowego feelu.

    no i doczytałem ponoć jednak jest magnezowy można brać do ręki
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 19-10-2018 o 17:55

  10. #660
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W ogólności - wkład materiałowo-technologiczny sporo mniejszy niż w dslr klasy 6D, a cena sporo większa . Cały Canon ....
    Koszt badań, rozwoju i przygotowania produkcji jest bardzo duży.
    To musi się "zmieścić" w cenie.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 66 z 410 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •