Strona 132 z 410 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142182232 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 311 do 1 320 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1311
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    A jak się pojawi (jeśli) RII, to się potwierdzi, że R to incydent.
    R to incydent wymuszony okolicznościami - body sklecone trochę na szybko, bez doświadczenia.
    RII ma szansę usunąć niedoróbki - nie mówię braki w specyfikacji typu brak IBIS czy drugiej karty - tylko braki np. procesora, softu itp.
    Po sobie widzę, że gdyby 6DII było jak trzeba to R by sie nie sprzedał
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #1312
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    R to incydent wymuszony okolicznościami - body sklecone trochę na szybko, bez doświadczenia.
    Raczej bez przekonania - ja mam ciągle wrażenie, że w Canonie panuje pogląd że bezlustra to taki wypierd nowoczesności i hipsterstwa w związku z tym trzeba to traktować jak poligon. Może przesadzam ale nie opuszcza mnie ta myśl za każdym razem gdy wezmę jakieś bezlustro Canona do ręki. Z drugiej strony jak się weźmie pod uwagę jaki to uczciwy obrazek wypluwa i w sumie ma przemyślaną intuicyjną obsługę to łatwo sobie wyobrazić co by mogło być jakby się uczciwie wzięli za ten segment.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1313
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Raczej bez przekonania - ja mam ciągle wrażenie, że w Canonie panuje pogląd że bezlustra to taki wypierd nowoczesności i hipsterstwa w związku z tym trzeba to traktować jak poligon. Może przesadzam ale nie opuszcza mnie ta myśl za każdym razem gdy wezmę jakieś bezlustro Canona do ręki. Z drugiej strony jak się weźmie pod uwagę jaki to uczciwy obrazek wypluwa i w sumie ma przemyślaną intuicyjną obsługę to łatwo sobie wyobrazić co by mogło być jakby się uczciwie wzięli za ten segment.
    Obawiam się, że oni sie uczciwie wzięli ale nie mają środków technicznych. Procek nie wyrabia, soft też. Myślę, że w tym gigapikselowym body wsadzą osobny układ do odczytu matrycy i drugi do reszty bo w ML za dużo się dzieje (eye-AF, 2 wyświetlacze, dotyk). Potem brakuje fps albo śledzenie nie wyrabia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #1314
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Obawiam się, że oni sie uczciwie wzięli ale nie mają środków technicznych.
    Podejrzewam że jedno nie wyklucza drugiego. Nie mam szczegółowej wiedzy na temat aktualnych technologii Canona ale jeśli są zapóźnieni to to może być właśnie wynik tego o czym pisałem wyżej.
    Druga rzecz to trochę im się wali. Zawalił się rynek kompaktów, częściowo też zawalił się rynek urządzeń biurowych. moim zdaniem przy słabnącej sprzedaży cud że osiągają zyski.
    Według mnie dobrze to wszystko obrazuje stwierdzenie, któregoś CEO o przewartościowaniu kierunków rozwoju i portfolio produktów które oferują.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1315
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podejrzewam że jedno nie wyklucza drugiego. Nie mam szczegółowej wiedzy na temat aktualnych technologii Canona ale jeśli są zapóźnieni to to może być właśnie wynik tego o czym pisałem wyżej.
    Druga rzecz to trochę im się wali. Zawalił się rynek kompaktów, częściowo też zawalił się rynek urządzeń biurowych. moim zdaniem przy słabnącej sprzedaży cud że osiągają zyski.
    Według mnie dobrze to wszystko obrazuje stwierdzenie, któregoś CEO o przewartościowaniu kierunków rozwoju i portfolio produktów które oferują.
    Dużo na tym forum mówiło się, że nikon stoi nad przepaścią, z pewnością miał mniejsze środki niż canon. Mimo to, nikon lepiej ogarnął ML i widać rozpoczęcie reemigracji z sony użytkowników tego systemu. Canonierzy muszą poczekać.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #1316
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Dużo na tym forum mówiło się, że nikon stoi nad przepaścią, z pewnością miał mniejsze środki niż canon. Mimo to, nikon lepiej ogarnął ML
    ktory dokladnie? cropowy czy pelnoklatkowy?

    na pelnoklatkowy poczekalbym z ocena, ledwo premiera byla. ale rozumiem, ze bardziej podoba ci sie korpus Z7. nie zabraniam

    na cropowy ML spuszcze zaslone milczenia. 1-ke zje* az piszczy. a canonowska M-ka, nawet przy tej niekompletnosci, rozwala rynek bezlusterkowcow. przy duzej zyskownosci tej M50-tki, ktora robi wielki wolumin. i zyski przewyzszajace wszystko co Nikon zrobi na Z6, Z7 i optyce do nich, wlacznie



    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    i widać rozpoczęcie reemigracji z sony użytkowników tego systemu. Canonierzy muszą poczekać.
    gdzie to widac?
    www albo tez flickr

  7. #1317
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Dużo na tym forum mówiło się, że nikon stoi nad przepaścią, z pewnością miał mniejsze środki niż canon. Mimo to, nikon lepiej ogarnął ML i widać rozpoczęcie reemigracji z sony użytkowników tego systemu. Canonierzy muszą poczekać.
    "lepiej ogarnął" może tak może nie - tu ktoś testował i wyszło jak jak wyszło szczególnie u nikona, ogólnie pomimo oczywistych niedomagań oferta canona w zakresie systemu - szkła plus korpus jest mz ciekawsza znaczy bardzo ciekawe szkła natywne i ponoć niezła kompatybilność z EF i korpus jak zwykle u canona bez efektu wow ale to co jest to działa - a to (działa) nie jest takie oczywiste dla produktów konkurencji

    https://fstoppers.com/gear/surprisin...a7r-iii-314925
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-12-2018 o 11:13

  8. #1318
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ktory dokladnie? cropowy czy pelnoklatkowy?

    na pelnoklatkowy poczekalbym z ocena, ledwo premiera byla. ale rozumiem, ze bardziej podoba ci sie korpus Z7. nie zabraniam

    na cropowy ML spuszcze zaslone milczenia. 1-ke zje* az piszczy. a canonowska M-ka, nawet przy tej niekompletnosci, rozwala rynek bezlusterkowcow. przy duzej zyskownosci tej M50-tki, ktora robi wielki wolumin. i zyski przewyzszajace wszystko co Nikon zrobi na Z6, Z7 i optyce do nich, wlacznie
    Oczywiście, że pełnoklatkowy.

    Z7 nie kupię, wystarczy że mam zestaw szkieł natywnych, takich jakich potrzebuję do sony i do canona (miałem też do fuji, ale już się pozbyłem).
    Z resztą Twojej wypowiedzi zgadzam się na 100 %.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    gdzie to widac?
    np: https://allegro.pl/sony-a7r-iii-3-il...711503534.html
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #1319
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    ja bym zanadto nie ekstrapolowal tak malej probki. i w kontekscie migracji to IMHO duzo wiekszym problemem dla Sony bedzie Canon. bo w tych torbach z A7-kami duzo czesciej spotkasz czerwone paski, niz wypasione Nikkory
    www albo tez flickr

  10. #1320
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja bym zanadto nie ekstrapolowal tak malej probki. i w kontekscie migracji to IMHO duzo wiekszym problemem dla Sony bedzie Canon. bo w tych torbach z A7-kami duzo czesciej spotkasz czerwone paski, niz wypasione Nikkory
    Gdyby canon z R-ką się postarał to byłby eksodus, do którego w pierwszej kolejności bym się sam załapał.
    Zresztą nigdzie nie jest powiedziane, że teraz to się nie stanie.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 10-12-2018 o 12:41
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 132 z 410 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142182232 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •