Strona 9 z 410 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #81
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Prostuję - przytoczyłem definicję jednego z poprzednich bezlusterkowców, bo teraz, jak sądzę idea się zmieniła

    Ja tego nie kupuję. Mniej, dużo mniej zdjęć na baterii, częściej trzeba będzie czyścić matrycę, koszmarnie drogie szkła, brak znamion sprzętu dla profesjonalisty (jeden slot SD, ogromny crop 1,8 dla 4k), mniej poręczny korpus, a wcale nie lżejszy razem z obiektywem. Dla samego 50L chyba nie warto, 28-70 imponujące, ale dla kogo ? Lepszy efekt uzyskamy dwoma jaśniejszymi stałkami, a będzie dużo taniej i o wiele lżej.

    --- Kolejny post ---

    PS.

    Dopiero teraz zauważyłem, że nie ma nic poniżej 24mm...
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 06-09-2018 o 09:10
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #82
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Dostałem też e-maila od Canon Europe i tam piszą tak:
    "SZYBSZY AUTOFOKUS GWARANTUJĄCY OPTYMALNĄ PRACĘ
    Dzięki zastosowaniu 12 złączy pionierskie mocowanie obiektywu dostarcza więcej mocy do obiektywów i umożliwia szybką komunikację pomiędzy aparatem i obiektywem. Przekłada się to na szybko reagujący AF, gdy jest to potrzebne, a także na cyfrową optymalizację obiektywu w czasie rzeczywistym, która skutkuje jeszcze lepszymi parametrami optycznymi."

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    pewnie dużo zależy od sprzedaży tego modelu
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #84
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Specyfikacja ok - widać że podeszli do tego systemowo. Jest zgodność z EF i podstawowy adapter w cenie (zobaczymy co pokaże praktyka), chociaż skoro chcą to reklamować jako sprzęt dla filmowców to tego cropa w 4K mogli już poprawić

  5. #85
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    No nie wiem
    RF 50/1.2 ma średnice filtra 77mm a EF 50/1.2 - 72mm
    patrzac na pierwsze sample jakosc optyczna RF 50/1.2 robi temu EF 50/1.2 z d* jesien sredniowiecza. wiec moze byc wlasnie ta czesc: "To połączenie otwiera wiele możliwości. Tylny element obiektywów RF może mieć większą średnicę, co poprawia jakość obrazu w narożnikach i zewnętrznych krawędziach ramki"

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    RF 24-105/4 - 77mm, a EF 24-105/4 - też 77mm
    pozyjemy zobaczymy. akurat czemu jak czemu ale EF 24-105/4 nie da sie zarzucic nadmiernej jakosci optycznej w rogach kadru ponizej 35mm (te szkla w ogole nie powinny sie zaczynac przed 32mm, bo 24mm to jest skandal a 28mm rzutem na tasme kwalifikuje sie do uczciwej jakosci)

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Z innej beczki - czy EOS R to taki EOS 5D, i za rok powstanie jakiś okrojony EOS R jak np. EOS 6D?
    ale 6D w jakim sensie? tania pelna klatka dla entuzjasty? czy aparat dla amatorskiego landszafciarza lub podroznika?

    w obu przypadkach nie widze specjalnie racji bytu. tani to system RF przez najblizsze 5 lat nie bedzie. a z punktu widzenia landszafciarza i podroznika... osobiscie tego nie widze. w kategorii landszaft dyskusje zamyka dla mnie argument EF 16-35/4, a w kategorii podroz: zywotnosc baterii i GPS. chociaz, nie powiem, RF 35/1.8 bedzie w przyszlosci fajnym atutem dla podroznika (jak juz zalety R przyslonia jego wady )
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-09-2018 o 09:29
    www albo tez flickr

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Porównanie A, R, Z

    https://briansmith.com/why-canon-eos...sony-shooters/

    Teraz trzeba "spokojnie" czekać na wyniki wiarygodnych pomiarów (testów) (DxO, Optyczni, dpreview, opticallimits, ...)

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ale po co czekać na wyniki ? Co zamierzasz kupić jak przekroczy rekord w DXO? Ja za Cichym. To nie jest dla mnie system ( podobnie jak Nikon czy Sony ) Może za kilka lat, jak się zdecydują, czy ma to być system dla zawodowców, czy zamożnych amatorów niedzielnego pstrykania. Takie niewiadomo co.
    Fajny ten Canon R, taki nie za dobry.

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    patrzac na pierwsze sample jakosc optyczna RF 50/1.2 robi temu EF 50/1.2 z d* jesien sredniowiecza. wiec moze byc wlasnie ta czesc: [i]".... tani to system RF przez najblizsze 5 lat nie bedzie. a z punktu widzenia landszafciarza i podroznika... osobiscie tego nie widze. w kategorii landszaft dyskusje zamyka dla mnie argument EF 16-35/4, a w kategorii podroz: zywotnosc baterii i GPS. chociaz, nie powiem, RF 35/1.8 bedzie w przyszlosci fajnym atutem dla podroznika (jak juz zalety R przyslonia jego wady )
    GPS (doświadczenia własne)
    Technologia "GPS ze smartfonu" jest opanowana, działa doskonale.
    Są opóźnienia gdy aparat włącza się z OFF, jakieś 1.5 - 2.0s wynikające z "dogadywania" się Bluetooth.
    Kilka dni używania, wiele wył/zał aparatu, geotagowanie 'chodzi" bezawaryjnie/bezobsługowo
    Usunięty GPS z ML bo pobiera dużo energii.

    Wyszły już pierwsze smartfony z dwuzakresowym GPS (chip BCM 47755) które (ponoć) znacznie zwiększają dokładność wyznaczanie pozycji ale co ważniejsze (ponoć) mniej się gubią w warunkach ulic z wysokimi budynkami.
    Trzeba poczekać czy warto przy zakupie nowego smartfona uzależniać wybór od istnienia tego chipu.

    obiektywy Z
    Z natury rzeczy nie będą nigdy smukłe ani lekkie ani więc tanie

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-09-2018 o 10:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #89
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ja zawsze chciałem mięc możliwośc użycia szkieł Canon FD - na cyfrze, bo są małe, zgrabne i po prostu mi się podobają.
    Jak weszło Sony A7 to była ta możliwość, ale jak się pobawiłem to te korpusy mi nie leżą i poza tym tym nowy system inne rawy inna obróbka, kolory.
    Może kiedyś za kilka lat jak EOS R będzie jak pierwsze A7 cenowo, to się skuszę dla tej kolekcji FD.

  10. #90
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    No właśnie, kluczem jest cena. Teraz obiektywy FD i worek innych możesz używać z aparatem za 4,5 klocka, nawet będziesz miał przy każdym z tych szkieł stabilizację. A tymczasem Canon za 11 klocków serwuje nam aparat do którego będzie można podpinać fajne obiektywy, ale … droższe niż on sam. A całą resztę szkieł przecież można używać z poczciwą serią 5/6d z takim samym efektem.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 9 z 410 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •