Strona 53 z 410 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #521
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R


  2. #522

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Filmik potwierdza, że Canon nie chciał zabić swoich lustrzanek. A szkoda
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #523
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Filmik potwierdza, że Canon nie chciał zabić swoich lustrzanek. A szkoda
    czego konkretnie szkoda?

    mnie akurat lustrzanki bardzo pasuja i do mirrorlessa mi sie nie spieszy. a jest jeszcze pare szkiel EF, ktore chetnie bym kupil...
    www albo tez flickr

  4. #524
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Filmik potwierdza, że Canon nie chciał zabić swoich lustrzanek. A szkoda
    Nie wystarczy, że zabije bezlustra Soniaka????

  5. #525
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wygląda na to, że AF jeszcze nie jest na poziomie odpowiednim dla aparatu PRO. W zasadzie uwagi tego człowieka pokrywają się z moimi, ale dotyczącymi LV w 6dmkII. Z tym, że kupując mój aparat DPAF i face detection traktowałem jako miły dodatek. Tu jest to podstawowy sposób łapania ostrości i wydając 12k zł pewnie nie byłbym zadowolony. Delikatnie to ujmując
    Miłego dnia
    moja www

  6. #526
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wygląda na to, że AF jeszcze nie jest na poziomie odpowiednim dla aparatu PRO. W zasadzie uwagi tego człowieka pokrywają się z moimi, ale dotyczącymi LV w 6dmkII. Z tym, że kupując mój aparat DPAF i face detection traktowałem jako miły dodatek. Tu jest to podstawowy sposób łapania ostrości i wydając 12k zł pewnie nie byłbym zadowolony. Delikatnie to ujmując
    6DII chyba nie ma wcale Eye AF. Żeby to ogarnąć potrzebny jest sprawny procek a Digic 8 jest chyba za słaby. No chyba, że się opracuje jakiś genialny algorytm.
    Na dodatek jeżeli sensor jest ten sam co w 5DIV to ten Digic 8 tak się skupia na tym AF, że marnie sczytuje obrazek z matrycy - wychodzi to gorzej niż w 5DIV (szum, banding itp).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #527
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    6DII chyba nie ma wcale Eye AF. Żeby to ogarnąć potrzebny jest sprawny procek a Digic 8 jest chyba za słaby. No chyba, że się opracuje jakiś genialny algorytm.
    Na dodatek jeżeli sensor jest ten sam co w 5DIV to ten Digic 8 tak się skupia na tym AF, że marnie sczytuje obrazek z matrycy - wychodzi to gorzej niż w 5DIV (szum, banding itp).
    Nie ma eyeaf. Jest tylko wykrywanie twarzy. Korzystam czasami, ale skuteczność jest średnia. W video małego nietrafienia nie widać i ten dpaf spisuje się świetnie, również z wykrywaniem twarzy.
    Bardzo chętnie kupię ff ML canona, ale dopiero jak już to będzie skuteczne w fotografowaniu z jasnymi stałkami. W tym teście możliwe, że ten gość trafnie to ujął, że system af jest zaczerpnięty z zastosowań video.
    Poruszył też inną ważną kwestię - pozostali "znani youtuberzy" prace eyeaf pokazywali filmując mały ekran aparatu gdzie wszystko było OK. Po obejrzeniu zdjęć na monitorze nie było już tak różowo. 50% nietrafione. Zajebiście. Aparat za 12k zł + 50mm za tyle samo.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #528
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na dodatek jeżeli sensor jest ten sam co w 5DIV to ten Digic 8 tak się skupia na tym AF, że marnie sczytuje obrazek z matrycy - wychodzi to gorzej niż w 5DIV (szum, banding itp).
    Gdzie to jest pokazane?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 01-10-2018 o 19:10
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #529
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie ma eyeaf. Jest tylko wykrywanie twarzy. Korzystam czasami, ale skuteczność jest średnia. W video małego nietrafienia nie widać i ten dpaf spisuje się świetnie, również z wykrywaniem twarzy.
    Bardzo chętnie kupię ff ML canona, ale dopiero jak już to będzie skuteczne w fotografowaniu z jasnymi stałkami. W tym teście możliwe, że ten gość trafnie to ujął, że system af jest zaczerpnięty z zastosowań video.
    Poruszył też inną ważną kwestię - pozostali "znani youtuberzy" prace eyeaf pokazywali filmując mały ekran aparatu gdzie wszystko było OK. Po obejrzeniu zdjęć na monitorze nie było już tak różowo. 50% nietrafione. Zajebiście. Aparat za 12k zł + 50mm za tyle samo.
    Może też być zupełnie odwrotnie. Ten gość pitoli głupoty.
    Mnie się to przynajmniej kłóci z opiniami osób które miały możliwość porobienia zdjęć Rką i twierdzą że jest bardzo ok.
    Zobaczymy. Jak zwykle szum informacyjny przy premierze i głosy typu: matkoboskaczęstochowska jaką qpę znów Canon wypuścił. Po czym realnie w użyciu okazuje się że sprzęt bardzo używalny. Przećwiczyłem to już tutaj tyle razy że jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takich opinii.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #530
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Gdzie to jest pokazane?
    No na razie w filmiku Toniego [0:52]:
    https://www.youtube.com/watch?v=IwUHBolbCbU
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 53 z 410 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •