Strona 49 z 410 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #481
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale są tacy co mają obiektywy różnych systemów.
    Zobaczymy jak w realu będą działać obiektywy EF na R.
    Wątpię czy tak samo dobrze jak nowo konstruowane pod R, dobrze by było by tak samo jak w lustrzankach. Ale to też nie jest pewne na 100%

    jp
    Więcej wiary .
    Ogólnie z tego co widać na sieci wszystko działa jak trzeba. Także myślę że nie masz powodów do zmartwień, będzie dobrze .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #482
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Tyle nowych szkieł od Sony? Drastycznie wzrośnie popyt na silikon, trzeba kupować akcje producentów

    A na poważnie, to spodziewam się, że teraz wszystko bardzo spowolni, jeśli o korpusy chodzi. Sony wypuszczało jak szalone niedorobione puszki, żeby zająć jak największą część rynku przed Canikonem. Teraz skupi się na wykrywaniu oka

    Patrząc od strony R&D dla sensorów komórek, to Sony wrzuciło już do bezluster wszystko co miało w zanadrzu, teraz jedynie drobne usprawnienia. Spodziewam się też, że stopniowo będzie spływać sensor kanapkowy z A9 do tańszych puszek, na początek może do topowego APS-C A7000 czy jak go tam nazwią...

    Ogólnie Japończyk nie da zrobić krzywdy innemu Japończykowi, więc jakoś się muszą zmieścić na rynku Jak to wygląda w przypadku Canona i Nikona to wiemy od lat. Jeśli chodzi o Canona i Sony, też mam już pewne spostrzeżenia, ale o tym może przy innej okazji

    Spadku cen się nie ma co spodziewać...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-09-2018 o 13:49

  3. #483
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Zrozumieć Canon EOS R dzięki wywiadowi z kierownictwem Canona

    Dlaczego w aparacie EOS R nie ma stabilizacji obrazu (IBIS)?

    Shoji Kaihara: Musieliśmy spojrzeć na balans całej kamery, jak na rozmiar i inne aspekty. W związku z tym nie jest to coś, co możemy włączyć do EOS R w tym momencie. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją zalety i wady tego [...]
    Patrząc w przyszłość, zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zbudować IBIS również w aparacie.


    Dlaczego EOS R nagrywa wideo 4k z kropem 1,7x?

    Shoji Kaihara: Podczas opracowywania EOS R przyjrzeliśmy się sprzętowi, który mieliśmy w przygotowaniu. Kiedy patrzymy na procesor obrazu i czujniki CMOS, które mamy - mamy niestety ograniczenia i dlatego skończyliśmy z 1,7-krotnym kropem [...]

    -Konkurencja nie ma takich problemów.

    Całość: https://www.hardwarezone.com.sg/feat...-stabilization
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 25-09-2018 o 13:59

  4. #484
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    A mnie się ten crop 1,7x podoba, bo:

    - moje teleobiektywy "zyskują" na długości jeszcze,

    - nie jestem maniakiem papierowej GO, zresztą przy tele i tak jest bardzo mała,

    - na dzień dobry i na co dzień mogę wrzucić do filmowania taniutkie EF-S 18-135 nano (+ PZ-E1) albo nieco droższą Sigmę 18-35/1.8 jak komuś za ciemno

    Tak że, co kto lubi
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-09-2018 o 14:04

  5. #485
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    I potrzebne są po części dwa zestawy obiektywów -jeden do filmowania a drugi do zdjęć żeby mieć podobne kadry.

  6. #486

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Jakby faceAF albo eyeAF działało również że zwierzakami to byłaby dla mnie petarda .
    W sumie to tylko soft, więc wszystko przed nami, pewnie Sony zrobi to pierwsze i lepiej :P
    Oczywiście z ptalami to by była dopiero jazda ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  7. #487
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Oczywiście z ptalami to by była dopiero jazda ;-)
    a co to za problem oczy rozpoznac

    www albo tez flickr

  8. #488
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    I potrzebne są po części dwa zestawy obiektywów -jeden do filmowania a drugi do zdjęć żeby mieć podobne kadry.
    To oczywiście prawda, chyba, że zadowolisz się ca. 10Mpx, to i tak prawie 2x tyle co klatka wyciągnięta z 4K

  9. #489
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No to masz "ból głowy".

    Nie piszesz jaką potrzebujesz rozdzielczość.

    Wszystko spełnia A7M3, A7R3 ..ale Sony byłby już 4 systemem w Twoim posiadaniu/używaniu.
    30 Mpx +

    Sony nie spełnia, bo na tym systemie nie chodzą dobrze Nikkory.
    4 system mi nie przeszkadza, ja już mam systemy Nkona, Canona, Pentaxa, plus analogowo Mamiye. Leikę, M42, więc Sony to by był 7 system. Aha - jeszcze LF 18x24

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nowe szkła C i N wymuszą na Sony zmianę bagnetu.
    Tego nie zrobią.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    @jacek Z ciekawi mnie dziedzina fotografii w jakiej siedzisz, że musisz mieć taki super AF
    Bo ja wiem czy super. Ten z D800 mi wystarcza, ale chodzi o bok kadru. Fotografuję ludzi, ale ujęcia całkiem statyczne. Gdy mam wypełniony kadr, postać stoi, to max skrajny punkt AF w lustrzance i tak nie wypada na głowie, tylko na klatce piersiowej. Portret - tu mam odpowiednie punkty AF na oku, ale przy AF one shot mam problem z przekadrowaniem, przy ciągłym AF nie utrzymuje oka z punkcie, liczę że eyefocus tu pomoże (łudze się ) otwarta przysłona = mała GO. Ostre światło nie jest wskazane, słabe rozproszone światło plus kontrast obiektu niewielki (oko-skóra), wyższe ISO (to tylko 1600) to i AF nie trafia ze skutecznością 90%. Choć to zależy to po troszę i od optyki. Najcelniejsze moje szkło to … Sigma ART 85.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    wydaje się że w tym przypadku i wielu innych mamy do czynienia z innymi potrzebami - są ludzie którzy mają już wszystkie obiektywy jakie potrzebują (a nawet więcej) i podpinanie "prawie wszystkiego" czy "dowolnego" ich generalnie ani ziębi ani grzeje - po prostu to co mają ma działać jak natywne na nowym sprzęcie - tak po prostu działać jak natywne bez protez i ograniczeń - bo po to jest system.
    Dokładnie ja właśnie jestem tego przykładem. Nie po to kupiłem Nikkora 200/2, za niemałą kasę by czekac 8 lat na takie szkło w wersji natywnej. Jak mam kupic bezlustro to teraz ma ten obiektyw na tym bezlustrze pracować. Inaczej będę siedział jeszcze w lustrzankach i to nie wiadomo ile lat.

  10. #490
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nowe szkła C i N wymuszą na Sony zmianę bagnetu. Chłopaki wiedzieli, że są w czarnej... więc to była jedyna opcja. Szybsze i mocniejsze podzespoły zagrażałyby serii 1.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tego nie zrobią.
    No to będą tracić ponieważ ich target to hipster, który chce największe najnowsze najlepsze.

Strona 49 z 410 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •