Strona 45 z 410 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #441
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Trochę nie rozumiem tego argumentu, że po dłuższej pracy z ML górny ekran może okazać się nieprzydatny. Przecież w lustrzankach w wizjerze również prezentowane są wszystkie parametry ekspozycji i skoro ludzie, mimo tego, używają górnego ekranu to czemu mieliby zmienić przyzwyczajenia podczas używania ML ?
    Nie muszą zmieniać przyzwyczajenia, R i Z mają górna ekrany i będą mogli z nich korzystać.

    1.
    Na ogół jednak komponuje się kadr i dociska spust patrząc w wizjer/monitorek, a tam są wszystkie potrzebne informacje
    2.
    W technologii ML (LV) EVF tej informacji potrzebnej jest znacznie więcej, choćby histogram, przepalenia, zakres ostrości, ....
    Mam ustawiony w wizjerze :
    - "na stałe" histogram oraz zebrę/przepalenia (100% na RAW)
    - "na przycisk" wyświetlanie zarysu/ostrości (GO) oraz powiększenie (jak na monitorze kompa 1:1 oraz 2:1)

    U mnie decyzja przejścia na ML w żaden sposób nie była związana z OVF -> EVF
    Teraz nie wyobrażam sobie powrotu EVF -> OVF z górnym wyświetlaczem

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-09-2018 o 14:31
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #442
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Mam nadzieję że te wszystkie wspomagacze będzie się dało w eRce wyłączyć. Nienawidzę tego śmietniska w kadrze. Mam uchwycić moment, chwilę, ogólnie mówiąc kadr, a nie koncentrować się na jakichś wykresach czy cyferkach. Jestem cieniasem jeśli chodzi o artystyczną stronę fotografii i takie coś spowodowałoby że pogrzebałbym resztki szans na zrobienie jakiegokolwiek przyzwoitego kadru.

    A i wiem o czym mowa bo w kamerach których używam też jest ogrom informacji ale na szczęście daje się to wszystko wyłączyć.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #443
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Większość osób lubiących fotografię nie oczekuje zamieszczania w wizjerze nadmiaru informacji, bo ten w swej istocie nie temu służy, a kadrowaniu. Ale takie niestety mamy czasy, że za chwilę szczytem komfortu będzie ML z podglądem w EVF na tvn24.

  4. #444
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mam nadzieję że te wszystkie wspomagacze będzie się dało w eRce wyłączyć. Nienawidzę tego śmietniska w kadrze. Mam uchwycić moment, chwilę, ogólnie mówiąc kadr, a nie koncentrować się na jakichś wykresach czy cyferkach. Jestem cieniasem jeśli chodzi o artystyczną stronę fotografii i takie coś spowodowałoby że pogrzebałbym resztki szans na zrobienie jakiegokolwiek przyzwoitego kadru.

    A i wiem o czym mowa bo w kamerach których używam też jest ogrom informacji ale na szczęście daje się to wszystko wyłączyć.
    Daje się komponować tylko wybrane informacje (w A7R3) w 3 różnych grupach i przełączać miedzi nimi.
    Można też mieć "czysty" obraz z matrycy, by widzieć jak wyglądałoby zdjęcie po dociśnięciu spustu

    Niestety nie można mieć obrazu tylko z obiektywu by się zdać na doświadczenie jak wyglądałoby zdjęcie

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #445
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    @jan pawlak tyle że mnie kompletnie nie interesuje jak jest w sony. Jeśli kupię ml to eRkę. I mnie ciekawi jak jest to tam rozwiązane. Myślałem o tym już wcześniej iż to jest dla mnie nawet ważniejsza sprawa od samego wizjera i jego jakości.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-09-2018 o 20:00
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #446
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @jan pawlak tyle że mnie kompletnie nie interesuje jak jest w sony. Jeśli kupię ml to eRkę. I mnie ciekawi jak jest to tam rozwiązane. Myślałem o tym już wcześniej iż to jest dla mnie nawet ważniejsza sprawa od samego wizjera i jego jakości.
    Nie wiem jak jest w Rce, pewno podobnie.
    Trzymam kciuki by Ci się udało szybko kupić .

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #447

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nienawidzę tego śmietniska w kadrze. Mam uchwycić moment, chwilę, ogólnie mówiąc kadr, a nie koncentrować się na jakichś wykresach czy cyferkach.
    A to nie jest przełączane? W sensie - wciskam jeden guziczek i widzę wszystkie parametry, sprawdzam, czy jest tak jak chcę. Wcisnę jeszcze raz i zostaje tylko przysłona i czas. Kolejny raz - i wszystko znika. W sumie 3 opcje błyskawicznie przełączalne. Tak mam na głównym ekranie w zabytkowym Soniaczu, w EVF oczekiwałbym tego samego...

  8. #448
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ja tak mam w kamerach C, mam nadzieję że w R też tak jest.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #449
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja tak mam w kamerach C, mam nadzieję że w R też tak jest.
    No to jest user manual R
    http://gdlp01.c-wss.com/gds/3/030003...eosr-ug-en.pdf

    po prostu sprawdź.
    Polskiej wersji jeszcze (chyba) nie ma

    Strona 398, wygląda że podobnie do A7R3, ale trzeba poszukać dokładniej

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-09-2018 o 21:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #450
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    1.
    Na ogół jednak komponuje się kadr i dociska spust patrząc w wizjer/monitorek, a tam są wszystkie potrzebne informacje
    2.
    W technologii ML (LV) EVF tej informacji potrzebnej jest znacznie więcej, choćby histogram, przepalenia, zakres ostrości, ....
    Mam ustawiony w wizjerze :
    - "na stałe" histogram oraz zebrę/przepalenia (100% na RAW)
    - "na przycisk" wyświetlanie zarysu/ostrości (GO) oraz powiększenie (jak na monitorze kompa 1:1 oraz 2:1)
    Nie chcę tego. Na szczęście w lustrzance mam czas i ISO pod matówką, a nie na obrazie.
    Na górnym LCD tez mam prawie tylko podstawowe informacje - czas i przysłonę. To ma być czytelne, nie chcę żadnych histogramów itd. Jak będę chciał to go sobie odpalę na LCD tylnym, PO zrobieniu zdjęcia.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    .. Nienawidzę tego śmietniska w kadrze. Mam uchwycić moment, chwilę, ogólnie mówiąc kadr, a nie koncentrować się na jakichś wykresach czy cyferkach.
    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Większość osób lubiących fotografię nie oczekuje zamieszczania w wizjerze nadmiaru informacji, bo ten w swej istocie nie temu służy, a kadrowaniu.
    Dokładnie. Już myślałem, że jestem jedyny.
    Ja jestem dość "techniczny" i jeśli mam informacje to zwracam na nie uwagę. Za dużą. Ja nie chcę mieć nadmiaru informacji, by się nie dekoncentrować.

Strona 45 z 410 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595145 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •