Strona 42 z 410 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #411
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Odnośnie tej stronki.
    Rozczulająca jest ta troska ambasadorów Sony o to co powinien dać canonikon w swoich aparatach . Doprawdy łzy wzruszenia zalały mi oczy jak przeczytałem same nagłówki ..
    To może gdybyś jednak te łzy przetarł to zobaczyłbyś że chodzi oto co Sony powinien "skopiować" od Canona i Nikona do swoich aparatów
    A nie tak jak widzisz przez łzy

    https://www.sonyalpharumors.com/what...of-a7-cameras/

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-09-2018 o 18:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #412
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Marki markami. Jeśli ktoś jest fanboyem to niech będzie. Ja mam A7III i zmiany z Canona nie żałuję wcale ale fakt, na grupie Sony A7III fotki są tragiczne !!! Na Fuji o niebo lepiej O N i C się nie mówi

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #413
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To może gdybyś jednak te łzy przetarł to zobaczyłbyś że chodzi oto co Sony powinien "skopiować" od Canona i Nikona do swoich aparatów
    A nie tak jak widzisz przez łzy

    https://www.sonyalpharumors.com/what...of-a7-cameras/

    jp
    Ale mnie to zupełnie nie intetesuje .
    Co mnie ciekawi to kiedy R będzie można obejrzeć w realu .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #414
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 433

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jp nie ma z kim pogadać tam, to przenosi newsy tu... smutne to trochę.
    Tak popatrzyłem na tą stronę. Masakra, reklam jakiś programotwórów upiększających piekno milion, RUMORSY o rzeczach które istnieją oficjalnie... i to "breathtaking sony G master" no rozjebało mnie na łopatki

  5. #415
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Trochę mocniej przysiadłem do tematu i w zasadzie niewiele wymyśliłem. Pojawiły się już w zasadzie 3 puszki, które teoretycznie mogłyby być sukcesorem mojej A72, która generalnie jest dobra jako uzupełnienie zestawu Canona, ale raczej nie skłoniłbym się ku traktowaniu jej jako podstawowego aparatu. Canon byłby chyba najodpowiedniejszy, choć jestem ciekaw, jaką ma matrycę (głównie rozpiętość tonalna i DR, bo na szumy to już dawno nie patrzę). Trochę mnie martwi ergonomia tego aparatu (mało przycisków z tyłu, brak Joya) a najbardziej brak stabilizacji matrycy. Wczoraj robiłem fotki już po zachodzi słońca, manualnym 40/1.4, czasy 1/20-1/40 i w zasadzie większość zdjęć ostra. Raczej i tak nie byłbym zainteresowany 28-70, być może (choć tez wątpię) 50/1.2, ale to za mało.

    Z6 wydaje mi się bardziej przyjazny, jedyne co może mnie w nim przeszkadzać to kolorystyka "nikonowa". Ale podoba mi się ergonomicznie więc jeszcze nie przekreślam go zupełnie.

    Ostatni i najbardziej prawdopodobny w moim wyborze jest A73. Zakładam, że już za chwilę stanieje do poziomu 8k i w zasadzie ten aparat ma niemal wszystko, co potrzebuję. Niemal - bo do szczęścia brakuje mi w nim większego uchwytu, jaki jest w R i Z. Wszystkie testy jakie widziałem mówią jedno - matrycę ma zdecydowanie lepszą niż w A72, szumy na poziomie 5d4, a DR nawet lepszy. Czego chcieć więcej ? Szkoda, że Canon pokazał nieco w sumie okrojony aparat (znam ludzi którzy mieli go w rękach i potwierdzali, że są nieprzyjazne ergonomicznie) bez IS matrycy, bez joysticka, bez awaryjnego slotu. Sam już nie wiem. Jeszcze wypróbuję tego Nikona, ale coś mi się widzi, że skończy się znów na Sony.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #416
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Trochę mocniej przysiadłem do tematu i w zasadzie niewiele wymyśliłem. Pojawiły się już w zasadzie 3 puszki, które teoretycznie mogłyby być sukcesorem mojej A72, która generalnie jest dobra jako uzupełnienie zestawu Canona, ale raczej nie skłoniłbym się ku traktowaniu jej jako podstawowego aparatu. Canon byłby chyba najodpowiedniejszy, choć jestem ciekaw, jaką ma matrycę (głównie rozpiętość tonalna i DR, bo na szumy to już dawno nie patrzę). Trochę mnie martwi ergonomia tego aparatu (mało przycisków z tyłu, brak Joya) a najbardziej brak stabilizacji matrycy. Wczoraj robiłem fotki już po zachodzi słońca, manualnym 40/1.4, czasy 1/20-1/40 i w zasadzie większość zdjęć ostra. Raczej i tak nie byłbym zainteresowany 28-70, być może (choć tez wątpię) 50/1.2, ale to za mało.

    Z6 wydaje mi się bardziej przyjazny, jedyne co może mnie w nim przeszkadzać to kolorystyka "nikonowa". Ale podoba mi się ergonomicznie więc jeszcze nie przekreślam go zupełnie.

    Ostatni i najbardziej prawdopodobny w moim wyborze jest A73. Zakładam, że już za chwilę stanieje do poziomu 8k i w zasadzie ten aparat ma niemal wszystko, co potrzebuję. Niemal - bo do szczęścia brakuje mi w nim większego uchwytu, jaki jest w R i Z. Wszystkie testy jakie widziałem mówią jedno - matrycę ma zdecydowanie lepszą niż w A72, szumy na poziomie 5d4, a DR nawet lepszy. Czego chcieć więcej ? Szkoda, że Canon pokazał nieco w sumie okrojony aparat (znam ludzi którzy mieli go w rękach i potwierdzali, że są nieprzyjazne ergonomicznie) bez IS matrycy, bez joysticka, bez awaryjnego slotu. Sam już nie wiem. Jeszcze wypróbuję tego Nikona, ale coś mi się widzi, że skończy się znów na Sony.
    Z ciekawości zapytam, bo nie fotografuję ludzi: śledzenie oka to przydatne narzędzie czy raczej gadżet? Canon ma/będzie miał za chwilę, Nikon chyba nie ma, a Sony zdaje się ma kłopoty (na fredmiranda jest o tym długi wątek w kontekście a7iii, ale nie zagłębiałem się w szczegóły).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 21-09-2018 o 10:16

  7. #417
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Z ciekawości zapytam, bo nie fotografuję ludzi: śledzenie oka to przydatne narzędzie czy raczej gadżet? Canon ma/będzie miał za chwilę, Nikon chyba nie ma, a Sony zdaje się ma kłopoty (na fredmiranda jest o tym długi wątek w kontekście a7iii, ale nie zagłębiałem się w szczegóły).
    Nie używam.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #418
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Trochę mocniej przysiadłem do tematu i w zasadzie niewiele wymyśliłem. Pojawiły się już w zasadzie 3 puszki, które teoretycznie mogłyby być sukcesorem mojej A72, która generalnie jest dobra jako uzupełnienie zestawu Canona, ale raczej nie skłoniłbym się ku traktowaniu jej jako podstawowego aparatu. Canon byłby chyba najodpowiedniejszy, choć jestem ciekaw, jaką ma matrycę (głównie rozpiętość tonalna i DR, bo na szumy to już dawno nie patrzę). Trochę mnie martwi ergonomia tego aparatu (mało przycisków z tyłu, brak Joya) a najbardziej brak stabilizacji matrycy. Wczoraj robiłem fotki już po zachodzi słońca, manualnym 40/1.4, czasy 1/20-1/40 i w zasadzie większość zdjęć ostra. Raczej i tak nie byłbym zainteresowany 28-70, być może (choć tez wątpię) 50/1.2, ale to za mało.

    Z6 wydaje mi się bardziej przyjazny, jedyne co może mnie w nim przeszkadzać to kolorystyka "nikonowa". Ale podoba mi się ergonomicznie więc jeszcze nie przekreślam go zupełnie.

    Ostatni i najbardziej prawdopodobny w moim wyborze jest A73. Zakładam, że już za chwilę stanieje do poziomu 8k i w zasadzie ten aparat ma niemal wszystko, co potrzebuję. Niemal - bo do szczęścia brakuje mi w nim większego uchwytu, jaki jest w R i Z. Wszystkie testy jakie widziałem mówią jedno - matrycę ma zdecydowanie lepszą niż w A72, szumy na poziomie 5d4, a DR nawet lepszy. Czego chcieć więcej ? Szkoda, że Canon pokazał nieco w sumie okrojony aparat (znam ludzi którzy mieli go w rękach i potwierdzali, że są nieprzyjazne ergonomicznie) bez IS matrycy, bez joysticka, bez awaryjnego slotu. Sam już nie wiem. Jeszcze wypróbuję tego Nikona, ale coś mi się widzi, że skończy się znów na Sony.
    1.
    Uchwyty A7x w wersjach III są znacznie lepsze od tych w wersji II

    2.
    Musisz się dogadać sam ze sobą co ważne

    Ostatni i najbardziej prawdopodobny w moim wyborze jest A73. Zakładam, że już za chwilę stanieje do poziomu 8k i w zasadzie ten aparat ma niemal wszystko, co potrzebuję. Niemal - bo do szczęścia brakuje mi w nim większego uchwytu, jaki jest w R i Z.

    Szkoda, że Canon pokazał nieco w sumie okrojony aparat (znam ludzi którzy mieli go w rękach i potwierdzali, że są nieprzyjazne ergonomicznie)

    3.
    Miałem wersję II, mam III. Było trochę trudno na początku po lustrzankach aż ręce się naumiały gdzie są jakie przyciski.
    A w większości przypadków i tak trzymam aparat za obiektyw (tak jak i było często w świecie lustrzanek)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-09-2018 o 11:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #419
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie używam.
    A używasz focus peaking w A7 z manualnymi szkłami? Używam w Sony a6300 i Canonie m100 do makrofotografii i implementacja w Canonie podoba mi się nieco bardziej (pozwala łatwiej wyłapać subtelne różnice). Choć przyznam, że w obu przypadkach z natywnymi szkłami, więc nie wiem czy na 100% działa to też z manualnymi (pewnie tak).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 21-09-2018 o 11:49

  10. #420
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Peaking nie jest precyzyjny, tylko powiększenia używam.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 42 z 410 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292142 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •