Strona 31 z 410 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #301
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dla Pentaxa tego miejsca brakło z "true water seal", ibis i sławnymi limitedami.
    Tutaj była kwestia braku FF, na którego wszyscy tak bardzo czekali.
    Sam pamiętam swoją pierwszą lustrzankę, był to właśnie mały Pentax K-m. Czasy gdy Canon miał swojego EOS 350D.
    System był naprawdę świetny no ale.. nie dali im tego na co ludzie tak bardzo czekali

  2. #302
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dla Pentaxa tego miejsca brakło z "true water seal", ibis i sławnymi limitedami.
    coś tam robią , ktoś ich kupuje
    nawet użyczają sprzętu podróżnikom
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #303
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-09-2018 o 17:11

  4. #304
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 491

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Dementuję :-) Nie sugerowałem czasu wymiany. Twierdzę, że zdecydowana większość z nas wymienia rzeczy użytkowe, a w szczególności hobbystyczne, wcześniej niż się zużyją. Może to być co rok albo co 15 lat. Zaryzujesz twierdzenie, że np. tysiące zakupionych 5d3 i 5d4 było tylko dlatego, że stare 5d1 i 5d2 ludziom padły? Nie, ludzie kupili nowsze modele i tyle. Jeden wymieni na każdy nowy model, drugi na co drugi itp. ale sporadycznie zużyje sprzęt do końca (jako główne narzędzie bo jako zapas to co innego). Jeśli uważasz, że tak nie jest to.... po prostu zostańmy przy swoich zdaniach i lepiej wróćmy do tematu :-)
    Mysle, że większość tego typu sprzętu to pro (zarabiający) a druga część to hobisci, ktorzy mają poziom pro ale nie zarabiają na tym. Ci których znam wymianiaja pragmatycznie. Ja nie znam gadzeciarzy prawdę mowiac. W tym segmencie cenowym to wg mnie ułamek gadzeciarzy. Ja jeśli przeskocze to 2 generacje (a nawet 3) - ciężko mnie wiec nazwać konsumpcjonista czy gadzeciarzem. Eos R to fajna alternatywa więc biorę ja pod uwagę nawet pomimo evf i bateri

  5. #305

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no ale ogolnie FF jest drobnym fragmentem tortu.

    akurat klientow jest z roku na rok raczej mniej niz wiecej...

    a sa gorsze? (dla tych firm, ktorym wyciepanie lustra i calej masy towarzyszacych elementow mechanicznych przynosi gruba redukcje kosztow czesciowo manualnej przeciez produkcji...)
    FF to nie tylko pro, wielu amatorów też tam jest.

    Klientów jest mniej - pisałem o ich podziale.

    No tutaj czytam tylko i wyłącznie o tym, że są gorsze ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #306
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta

    No tutaj czytam tylko i wyłącznie o tym, że są gorsze ;-)

    p,paw
    Sony nie potrafiło ogarnąć fazowego, więc skończyło się tak a nie inaczej.

  7. #307
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to pewnie dlatego zdjecia z nowych Nokii wygladaja lepiej niz z 5D mkI... bo jest wiecej pikseli...

    /

  8. #308

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Sony nie potrafiło ogarnąć fazowego, więc skończyło się tak a nie inaczej.
    Jakieś szczegóły tej śmiałej wypowiedzi? To znaczy czego nie potrafili ogarnąć i czym się to skończyło?

    O ile inni próbują stosować tutaj jakąś argumentację, to Twoje wypowiedzi wyglądają jak słowo argument raczej nie było Ci znane.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  9. #309
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jakieś szczegóły tej śmiałej wypowiedzi? To znaczy czego nie potrafili ogarnąć i czym się to skończyło?

    O ile inni próbują stosować tutaj jakąś argumentację, to Twoje wypowiedzi wyglądają jak słowo argument raczej nie było Ci znane.

    p,paw
    Fazowy, slt w końcu hybryda na matrycy. Szukali znaleźli. Po drodze porzucili mocowanie, a w końcu na fufu został bagnet do apsc.

  10. #310
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    I wydaje mi się, że w tym właśnie jest "pies pogrzebany".
    Piszecie tutaj jako przedstawiciele rynku profesjonalnego - a wygląda na to, że (napewno) dla Sony ale i również dla Canona i Nikona jesteście marginesem jeżeli chodzi o przychód. Oczywiście, że robicie dobry marketing dla mass-marketu kiedy widać Was na imprezach sportowych, w okolicach celebrytów itp.
    Skoro piszecie, że to co pokazał Canon i Nikon to nie dla Was, to nie mam powodów, żeby nie wierzyć - ale jeżeli C i N w to weszli to znaczy, że więcej jest takich dla, których to jest "to". Jeżeli by tak nie było te same pieniądze można było wydać ma marketing "any-bezlustro", co z resztą, Nikon dwa lata temu próbował robić z miernym jak widać rezultatem.

    Myślę, że jestem dobrym przykładem takiego "nowego" klienta. Jestem fanbojem, zdjęcia robię bo lubię ale jeszcze bardziej lubię mieć "fajny" aparat.
    Kiedyś walczyłem jak lew za Canonem i nawet nie chciałem słyszeć, że matryca w moim 5D3 to słabizna w stosunku do Nikona (przyznanie się do tego było by jak włożenie ręki do szamba...)
    Potem kupiło mnie Sony nowym pomysłem. Lżej, bardziej kompaktowo i bardzo technologicznie. I przyznaję, że teraz mam poważne ciągoty do powrotu do FF, tyle że nawet w najśmielszych planach nie przewiduję żeby wracać do Canona, nie mówiąc o Nikonie - choć finansowo wcale nie wyszło by to tak źle.
    Sądzę, że takich klientów jest coraz więcej, bo taki teraz jest rynek wszystkiego. Canon i Nikon po prostu muszą na tym nadążyć. A to, że bezlustra są gorsze od lustrzanek - kto przynoszący dochody tym firmom teraz by się tym przejmował.

    p,paw
    Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz. Nie rozumiem też dywagacji o Canonie skoro nie przewidujesz powracać.
    Nie wiem też skąd wniosek, że to co pokazał Canon jest nie dla mnie. Właśnie Rka pierwszy raz od wielu lat stwarza spore ryzyko, że znowu dam im zarobić . Do mojej roboty (teatr) wydaje się wręcz wymarzona.
    Ogólnie uważam że dla mnie jest bez znaczenia co pokazuje konkurencja póki to nie jest /jak już wyżej pisałem/ coś przełomowego, a nic takiego póki co nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 13-09-2018 o 22:30
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 31 z 410 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •