Strona 30 z 410 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #291

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ciekawe jak Sony dogoni Canona jesli chodzi o ilość punktów AF. Wyznawcy PS nie będą spali po nocach, ale jakoś sobie w końcu wyjaśnią, że więcej nie znaczy lepiej (tak jak to zrobili z mocowaniem).
    Też jestem ciekaw, czy w jakiś sposób to zaadresują, czy po prostu zastosują podobny marketing. Nie zmienia to faktu, że uważam DPAF za lepsze rozwiązanie od OSPDAF.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Sony zaczyna odchodzić na boczny tor, by w końcu zniknąć z rynku. Ale to nie pierwszy i ostatni produkt tej corpo który zostanie zakończony.
    To dotyczy AFa, matrycy czy czegoś innego?

    Bo jeżeli Canon w końcu zrobi matrycę o porównywalnych parametrach, w końcu kupi patent na dual-gain, to w rzeczy samej wyjedzie w końcu z bocznicy

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 13-09-2018 o 14:30
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #292
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    To dotyczy AFa, matrycy czy czegoś innego?

    p,paw
    Całości foto.

  3. #293

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Całości foto.
    I to stwierdzenie na podstawie... ?

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #294
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    A kto to będzie kupował, jeśli N i C będą mieli odpowiedniki. Sony jechało na niszy, niszy która się właśnie kończy.

  5. #295

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    A kto to będzie kupował, jeśli N i C będą mieli odpowiedniki. Sony jechało na niszy, niszy która się właśnie kończy.
    Na razie z tymi odpowiednikami to tak nie do końca (słusznie zauważyłeś, że C i N będą mieli), ale oczywiście zobaczymy. PS4 też ma odpowiednika a sprzedaje się bardzo dobrze.

    Oczywiście, że jakiś tam rynek starych wyjadaczy to jedno, ale dziś potencjał tego rynku to "entuzjaści" tudzież "fanboje" czy nam się to podoba czy nie. A tutaj zasady są inne. Sam z ciekawością będę obserwował co się będzie działo. Na razie okazuje się, że choć technologię konkurencji ma się na tacy nadążyć za nią wcale nie jest tak prosto.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #296
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    .... jeżeli Canon w końcu zrobi matrycę o porównywalnych parametrach, w końcu kupi patent na dual-gain, to w rzeczy samej wyjedzie w końcu z bocznicy

    p,paw
    Nawet jak nie zrobi to jest to bez większego znaczenia. To co jest jest dla mnie zupełnie wystarczające do moich potrzeb. Ja nie potrzebuję do fotografowania sprzętu, który w rankingach jest nr. 1. Sądzę źe nie jestem odosobniony w takim podejściu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #297

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To co jest jest dla mnie zupełnie wystarczające do moich potrzeb. Ja nie potrzebuję do fotografowania sprzętu, który w rankingach jest nr. 1. Sądzę źe nie jestem odosobniony w takim podejściu.
    I wydaje mi się, że w tym właśnie jest "pies pogrzebany".
    Piszecie tutaj jako przedstawiciele rynku profesjonalnego - a wygląda na to, że (napewno) dla Sony ale i również dla Canona i Nikona jesteście marginesem jeżeli chodzi o przychód. Oczywiście, że robicie dobry marketing dla mass-marketu kiedy widać Was na imprezach sportowych, w okolicach celebrytów itp.
    Skoro piszecie, że to co pokazał Canon i Nikon to nie dla Was, to nie mam powodów, żeby nie wierzyć - ale jeżeli C i N w to weszli to znaczy, że więcej jest takich dla, których to jest "to". Jeżeli by tak nie było te same pieniądze można było wydać ma marketing "any-bezlustro", co z resztą, Nikon dwa lata temu próbował robić z miernym jak widać rezultatem.

    Myślę, że jestem dobrym przykładem takiego "nowego" klienta. Jestem fanbojem, zdjęcia robię bo lubię ale jeszcze bardziej lubię mieć "fajny" aparat.
    Kiedyś walczyłem jak lew za Canonem i nawet nie chciałem słyszeć, że matryca w moim 5D3 to słabizna w stosunku do Nikona (przyznanie się do tego było by jak włożenie ręki do szamba...)
    Potem kupiło mnie Sony nowym pomysłem. Lżej, bardziej kompaktowo i bardzo technologicznie. I przyznaję, że teraz mam poważne ciągoty do powrotu do FF, tyle że nawet w najśmielszych planach nie przewiduję żeby wracać do Canona, nie mówiąc o Nikonie - choć finansowo wcale nie wyszło by to tak źle.
    Sądzę, że takich klientów jest coraz więcej, bo taki teraz jest rynek wszystkiego. Canon i Nikon po prostu muszą na tym nadążyć. A to, że bezlustra są gorsze od lustrzanek - kto przynoszący dochody tym firmom teraz by się tym przejmował.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #298
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    A kto to będzie kupował, jeśli N i C będą mieli odpowiedniki. Sony jechało na niszy, niszy która się właśnie kończy.
    rynek na swiecie jest na tyle olbrzymi ze starczy tortu dla kazdego
    masa ludzi kupuje sprzęt tylko dla "miecia" a zdjęcia robi sporadycznie lub wcale
    moze kiedys wszycy bedziemy siedziec w R?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #299
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    rynek na swiecie jest na tyle olbrzymi ze starczy tortu dla kazdego
    masa ludzi kupuje sprzęt tylko dla "miecia" a zdjęcia robi sporadycznie lub wcale
    moze kiedys wszycy bedziemy siedziec w R?
    Dla Pentaxa tego miejsca brakło z "true water seal", ibis i sławnymi limitedami.

  10. #300
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    I wydaje mi się, że w tym właśnie jest "pies pogrzebany".
    Piszecie tutaj jako przedstawiciele rynku profesjonalnego - a wygląda na to, że (napewno) dla Sony ale i również dla Canona i Nikona jesteście marginesem jeżeli chodzi o przychód.
    no ale ogolnie FF jest drobnym fragmentem tortu.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Kiedyś walczyłem jak lew za Canonem i nawet nie chciałem słyszeć, że matryca w moim 5D3 to słabizna w stosunku do Nikona (przyznanie się do tego było by jak włożenie ręki do szamba...)
    kazdemu wedle gustu. ta slabizna generuje kolory skory, o jakich najbardziej wypasione Nikony moga tylko pomarzyc. dla niektorych to wazniejsze niz mozliwosc wyciagniecia ekspozycji o 5EV...

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Sądzę, że takich klientów jest coraz więcej, bo taki teraz jest rynek wszystkiego. Canon i Nikon po prostu muszą na tym nadążyć.
    akurat klientow jest z roku na rok raczej mniej niz wiecej...

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    A to, że bezlustra są gorsze od lustrzanek - kto przynoszący dochody tym firmom teraz by się tym przejmował.
    a sa gorsze? (dla tych firm, ktorym wyciepanie lustra i calej masy towarzyszacych elementow mechanicznych przynosi gruba redukcje kosztow czesciowo manualnej przeciez produkcji...)
    www albo tez flickr

Strona 30 z 410 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •