Strona 22 z 410 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #211
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    O zaletach większego bagnetu R w stosunku do bagnetu E na przykładzie RF 50mm f/1.2 i RF 28-70mm f/2, schematy

    https://www.dpreview.com/forums/post/61619012

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-09-2018 o 21:46
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #212
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 372

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Tak zapodane porównanie jest nieco mylące. Licząc od płaszczyzny tylnej ścianki do płaszczyzny czoła obiektywu EOS R jest grubszy o grubość pierścienia ostrości tego obiektywu, ale jednak jest grubszy z adapterem, niż DSLR.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #213
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Te "schematy" są z d..y wzięte czyli jak to sobie mały Kaziu wyobraża... Autor najwyraźniej ma problemy z matematyką na poziomie podstawowym a za analizę optyki się bierze

    Tyle razy powtarzam: myśleć, a nie przepisywać z internetu...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 10-09-2018 o 22:01

  4. #214

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ciekawe czy silent shutter w AF-C to faktycznie tylko upgrade firmware?
    [ 500px ]

  5. #215
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Te "schematy" są z d..y wzięte czyli jak to sobie mały Kaziu wyobraża... Autor najwyraźniej ma problemy z matematyką na poziomie podstawowym a za analizę optyki się bierze

    Tyle razy powtarzam: myśleć, a nie przepisywać z internetu...
    Rozumiem że nie zgadzasz się z faktami :

    .....Well luckily Canon also published the optical designs in the whitepaper....

    i myślisz że im więcej na kogoś "naplujesz" to wtedy fakty przestaną być istotne

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-09-2018 o 22:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #216
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem że nie zgadzasz się z faktami :

    .....Well luckily Canon also published the optical designs in the whitepaper....
    Ale że co? Canon w swoich białych papierach opublikował jak jego szkła dałoby się zrobić na bagnet Sony ?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #217

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Akurat R-ka raczej nie ma typowej Canonowi ergonomii? Z drugiej strony fajnie ze szukają wśród innych rozwiązań.


    W jedynce mk2 LV dziala sprawnie. Wg mnie bardzo duża roznica dla niej na korzyść w stosunku do mk1. Czasem używam ale nie do akcji. Choć przeciez wtedy jest największy fps: 16fps vs 14fps. Szybciej mi sie steruje majac przy oku niz patrzac na tylny ekran. Plus wplyw na baterię. Teraz w dzien (powiedzmy 8-10h) moge zrobic 2500+ zdjec bez zmiany baterii. Kiedys mialem Sony A99 i 4 a pozniej 6 akumulatorów zeby zrobic tyle samo zdjec. 3 można miec naraz włożone (2 w gripie + 1 w body). To oznaczaloby ze do ML musialby dojść grip... rozmiar istotnie rośnie. Choc mi to akurat nie przeszkadza. Stado :-) baterii juz tak. Doświadczyłem tego na wyjazdach majac ze sobą A6300. Druga sprawa to jeden slot na karty pamieci. Wydaje sie ze ile tych zmian mize byc? ... ze to takie gadanie...☺ A w trakcie kilku h wychodzi ich kilka. I najczęściej w trakcie "akcji dnia". Tak wlasnie mialem jak lwica kilkanaście metrów ode mnie nagle zaatakowała gnu. A ja mam korpus przy oku i info ze właśnie miejsce na karcie sie skonczylo i 2 aku w gripie takze umiera...
    No właśnie R wcale nie ma podobnej ergonomii do 6d4 na przykład.

    Krzychu sorki ale jeszcze raz na jedno zwrócę uwagę :-) Nie rozmawiajmy o dslr i ml na podstawie 1dx2 i a6300. Dlatego pisałem o Twojej innej perpektywie ;-)
    LV w jedynce, pomimo różnicy w cenie, działa gorzej niż w w tej małej puszce. Chodzi o śledzenie oczywiście.
    A propos.
    Właśnie wróciłem do domu. Zasypiałem na noclegowisku z kulikami. W ogóle nie użyłem wizjera. W pozycji leżącej komfort pracy na lv jest super.
    A co do baterii to już mówiliśmy - jeden power bank i focisz cały dzień więc ta garść baterii jest zbędna.

    Mnie najbardziej teraz interesuje jaki postęp w ai servo zrobił Canon od ostatnich implementacji bo z lv chyba już nie chcę rezygnować.

  8. #218

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Na igrzyska w Tokio będzie juz 1DX mk2 w wersji ML ☺.
    A do tego czasu wiele zostanie wyjaśnione.
    @miszak, jak kuliki?☺

    --- Kolejny post ---

    Na igrzyska w Tokio będzie juz 1DX mk2 w wersji ML ☺.
    A do tego czasu wiele zostanie wyjaśnione.
    @miszak, jak kuliki?☺
    [ 500px ]

  9. #219
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Na igrzyska w Tokio będzie juz 1DX mk2 w wersji ML ☺.
    A do tego czasu wiele zostanie wyjaśnione.
    Tia, reporterzy sportowi będą na pewno bardzo szczęśliwi, że będą musieli podłączać 400/2.8 czy 600/4 przez przejściówkę
    Tak na marginesie, to pewnie ta grupa odbiorców jest powodem, dla którego w tele serii III nie mamy wbudowanych extenderów (TC).

    No chyba, że Canon wyskoczy z teleobiektywami RF opartymi na DO, to byłoby idealne rozwiązanie. Z tym, że ja raczej w to już nie wierzę...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 11-09-2018 o 08:40

  10. #220

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Na igrzyska w Tokio będzie juz 1DX mk2 w wersji ML ☺.
    A do tego czasu wiele zostanie wyjaśnione.
    @miszak, jak kuliki?☺

    --- Kolejny post ---

    Na igrzyska w Tokio będzie juz 1DX mk2 w wersji ML ☺.
    A do tego czasu wiele zostanie wyjaśnione.
    @miszak, jak kuliki?☺
    Jestem przeszczęśliwy. Udało mi się zrealizować jedno z przyrodniczych marzeń - zasnąć z kulikami na noclegowisku. Walczyłem od 2010. Jeszcze słyszę w głowie ich rozmowy. Żeby nie było zbyt różowo to rozłożyły się prostopadle do mnie.
    Zdecydowanie zawsze optowałem za odchylanym lcd jak w nikonie czy sony a to była sytuacja, w której gibany lcd z canona sorawdziłby się rewelacyjnie. Przyroda potrafi przećwiczyć.
    No i w takich warunkach przydałoby się ff albo jasne tele a najlepiej i to i to ;-)

    A na koniec wniosek ogólny - uwielbiałem ovf. Potrafiłem się przełączyć na evf a teraz właściwie focę na lv. To tylko narzędzia a nie kwestia wyznaniowa i każde trzeba umieć wykorzystać i z każdego wycisnąć inne możliwości. Na kuliki wysunąłem się przez przedni otwór czatowni leżąc na boku aparat skierowany był prostopadle do mnie. Bez lv ciężko by było. Z gibanym lv jak w 6d2 cz 80d byłaby bajka bo nie musiałbym się wysuwać. Jednak nie ma idealnego uniwersalnego rozwiązania ....

Strona 22 z 410 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •